Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe + c.w.u


kochzg28

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, kochzg28 napisał:

ciepło będzie odbierane od wody z zbiornika CWU. 

Tylko wtedy gdy kocioł zgaśnie a pompa się mnie zatrzyma.

 NW jest dobrze tylko na schemacie brak naczynia przeponowego dla zbiornika CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej. Ale daj pompe kotlowa a nie pożałujesz. Tylko zrobiłbym tak:

IMG_20191129_114447.jpg.59e6ea7953723aceee3baf09c09d9657.jpg

Zbriornik ma dobija Ci ciśnie w zbiorniku CWU a nie na całym układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę? Temp zaworu 2 jest 43.9 a 1 ma 43.3. Który to zawór 4d a który mieszajacy na podłogę czyli 3d? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
6 godzin temu, Kazio321 napisał:

Zgodzę się z Tobą ale jak piec masz ustawiony na PID nadzór badz masz własne ustawienia żeby palił cały czas. 

A nie wiem jak kolega ma ustawione, jak ma włączony tylko pid to po osiągnięciu CWU kocioł się wygasi. A rozpalić się wtedy kiedy temp na CWU spadnie poniżej histerezy. 

Nie wiem czy to do mnie ale odpowiem , mam pid i kocioł chodzi stale, CWU mnie nie interesuje bo zawsze jest miedzy 57-61 stopni a podłogówka też chodzi bez wyłaczania czy regulowania stałe zasilanie podłogi teraz to 28 stopni w mrozy dodam ze 2 stopnie więcej , nie widzę w tej mojej instalacji wad a tylko same zalety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kazio321 napisał:

Jak masz 4d z słownikiem to włącz ochronę powrotu na 30stopni. Piec biedzie szybciej się dogrzewal. I szybciej osiągniesz temp na podłogowe. 

Jak na wschodzącą gwiazdę forum to jeszcze musisz sporo się nauczyć, zanim zaczniesz dawać Takie rady innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy Kazio321 ustawienia sterownika, praca kotła poprawiła się.

Jednak wystąpił inny problem.

Zbiornik wyrównawczy jest ciśnieniowany powietrzem na 1.5bar. Wynika to z zaleceń producenta zbiornika.

Producent kotła pisze że maksymalne ciśnienie pracy kotła to 1.5bar.

Druga pętla podłogówki jest na wysokości 2.5[m].

Do jakiego ciśnienia muszę napompować instalację obiegu wody CO gdy piec jest wychłodzony aby to było bezpieczne podczas pracy?

 

Obecnie gdy piec jest wygaszony i temperatura wynosi 22oC, mam ciśnienie 0.6[bar].

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Reflex 18litrów.

Wczoraj gdy był nagrzany, za dużo spuściłem wody z instalacji. W ten sposób zmniejszyłem ciśnienie z 2bar na 1.6bar. Spowodowane to był tym iż producent kotła zaleca ciśnienie robocze 1.5bar więc praca na 2bar trochę mnie niepokoiło. Jak zaczął schładzać się to trochę spanikowałem i znowu trochę dopuściłem wody.  I tak go zostawiłem do całkowitego wystygnięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kazio321 napisał:

Mówiłem żebyś poczekał aż wygasnie piec i temperatura spadnie na piecu ;) 

A w między czasie  rozsadzi kocioł, a nie piec, piec to jest do chleba.

Tam powinien być zaw bezpieczeństwa 1,5 bar i sam zawór by spuszczał nadmiar ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinienn być a ma 3bary . Taki instalator mu założył. W dodatku nie sprawdził jakie ma dopuszczalne max ciśnienie robocze i nabil mu instalacje do 2barow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomy jestem tego że źle zrobiłem :)

Nie zwróciłem uwagi jakie było  ciśnienie gdy był po raz pierwszy uruchomiany piec.  Obecnie obawiam się, czy przy obecnym ciśnieniu 0.6bar, po osiądnięciu docelowej temperatury pracy pieca, ciśnienie znowu wzrośnie do 2barów. A to jest totalny bezsens. Bo znowu będę musiał upuścić z układu CO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor a jakie ma ustawić ciśnienie na naczyniu bo jak wiadomo naczynie nabija producent na 1.5bar a takie ciśnienie to max dla kotła. Pamiętają że najwyższy punkt instalacji to 2.5m 

Jeśli dobrze myślę to szybciej by było zmienić naczynie na 35l+. Dodatkowo zmniejszyć ciśnienie na naczyniu do 0.6 bara a instalacje nabić do 0.9/1.0 bara co o tym myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kazio321 napisał:

Dodatkowo zmniejszyć ciśnienie na naczyniu do 0.6 bara a instalacje nabić do 0.9/1.0 bara co o tym myślisz? 

Instalację nabij max do 0,8bar

Najwyższy punkt instalacji określa ciśnienie wstępne w instalacji - w twoim przypadku to 0,6bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mironw napisał:

Witam poprę tu kolegę @odpowietrznik  hydrofor i pompa głębinowa ? To dla mnie tylko układ otwarty kotła , no a instalacje można zamknąć .

Dlaczego hydrofor+pompa głebinowa = układ otwarty kotła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.