Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedopala


Aisza1206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniłam ekogroszek i z lekka mi niedopala go. Co powinnam zmienić? Zwiększa się czy zmniejsza moc nadmuchu. Mam 65bieg. A może coś innego..... 

Mam piec defro eko lux 15kw sterownik K1Pv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dopala to zwiększ nieco powietrze albo zwiększ przerwę między podaniami żeby węgiel miał czas na dopalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A ja bym ci proponował żeby za bardzo się nie zagłębiać w temat tylko w zwykłym menu zmienić moc opału , np jak masz teraqz 25Mj to zmień na 28Mj , czasem w sterowniku nie ma ustawienia w Mj tylko np pieklorz retopal i takie tam , po prostu ustaw na wyższą kaloryczność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku nie ma tej opcji. Jedynie może zmniejszyć moc samego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ma właśnie takiej opcji.... Dałam troszkę więcej nadmuchu i od wczoraj jest lepiej jak sprawdzałam..... Dam czas mu do jutra i jak coś to może zmniejsz moc..... Mam 100% ile proponujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że masz za małą temperaturę zadaną /z foto wynika 55/, też kiedyś tak paliłem i wiecznie były jakieś niedoskonałości w paleniu. Zdecydowanie podniósłbym do min. 60 zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby było dobrze. Jeśli przy tych 65% dobrze się spala, brak żużla, mało sadzy i temperatura spalin w normie  tzn., że masz dobrze ustawione. U siebie mam 23%. Ale inny kociol, palnik, wentylator. Sprawdziłbym ewentualnie czy masz drożne otwory nadmuchowe, czy czopuch i komin czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min zadana kotła to 60 i od tego był zaczął. Kolejna sprawa jeśli przebija o 5stopni od zadanej to wtedy moc kotła w dół o 5 a nawet 10% i wtedy zabawa z korektą na + lub - w zależności od tego jak ci się to spala. Następna sprawa to czy było coś przestawiane w menu servis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.