Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tech 480 Z Pid Niedopala


Lolek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zainstalowałem kocioł KBO 25KW z podajnikiem, palnik ekoenergia i sterownik TECH 480 z PID. Nie było jeszcze temperatur do pełnego wykorzytania kotła, ale przy pracy równoległej pali dość ładnie(3 dni testów), szybko nagrzewa ogólnie OK. Jednak przy pracy w trybie letnim (200L CWU) pojawia się problem z niedopalaniem ekogroszku...przesypuje czarny niespalony opał do popielnika... Nie wiem czy ide w dobrym kierunku, ale z PID mam możliwość regulacji tylko współczynnika podawania i współczynnika nadmuchu - zmniejszyłem wsp podawania -15% i podniosłem wsp nadmuchu +8% - pare dni było OK jednak po paru dniach znów ten sam problem...

 

ma ktoś podobny zestaw ? Jakieś doswiadczenia ? Czy faktycznie powinienem to próbować wyregulować tymi parametrami ? Zamieszczam zdjęcia w trybie letnik oraz palenie na równoległej pracy pomp. Czytałem na forum o cegłach samotkach itp, ale może ktos to wyregulował w jakiś sposób ? Pale retopalem 26 z Piasta., ZAD CWU 60 stopni

 

Kolejny wątek to regulator pokojowy - przy obecnych temperaturach dom w zasadzie zawsze jest dogrzany. regulator pokojowy sygnalizuje dogrzanie ale w ustawieniach sterownika mam ustawione sterowanie kotłem czyli regulatror pokojowy pozawala obniżyć temp CO o 10 stopni czyli ZAD CO 60, obniża do 50 ale nadal grzeje - efekt w domu 28 stopni... (faza testu)

 

Czy poprawnie myśle - że powinienem przestawić w sterowniku sterowanie reg pokojowego zamiast kotłem na pompę CO i w momencie "dogrzania" sterownik wyłączy pompe CO i będzie grzał tylko CWU ? Czyli można powiedzieć że przejdzie coś w rdzaju  trybu letniego ?

 

Bedę wdzięczny za wymianę doświadczeń...

 

post-73800-0-05038000-1508405126_thumb.jpg

post-73800-0-04133700-1508405136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw

-współczynniki oba na zero

-zmniejsz moc w meni instalatora 5163

Paliwo

gruby-mocny

drobny-słaby to retopal raczej ustaw jako słaby

Daj mu popracować niech sobie przeciągnie o pięć do góry wtedy widzi jak reaguje instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko problem jest w czasie nadzoru. Za dużo podaje opału. Zmniejszaj dawkę i daj znać co dalej.

U siebie mam pompę wylaczana.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

nawiązując do wcześniejszego tematu - wydaje mi się na razie sytuacja opanowana - wsp. podawania na -15, wsp. nadmuchu +9. temp zadana CO 55, CWU 50, Bez problemu osiąga zadane parametry, wypala groszek, może tworzą się spieki ale przypuszczam że to wina opału.

 

POwiedzcie czy wasze kotły często wchodzą w tryb nadzoru ? Bo mój w zasadzie w ogóle, praktycznie cały czas jest PID praca...

 

Poznałbym chętnie wasze średnie spalanie, ale na razie temp na zewną nie pozawlają na pełne wykorzystanie i testy. Do ogrzania mam jakieś 200-250 mkw, ocieplone ściany, dach i wydaje mi się że z 30-40 kg na dobe weźmie...

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.