Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie dmuchawy z klapką


Piotr870918

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kombinowałem z klapka na wszelkie sposoby i w końcu ja wywaliłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotę sterownika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik działa dwustanowo czyli dmucha i nie dmucha , tak widzę po tym mega opisie co mi gugle znalazlo . Regulacja będzie mega ciężka . Przede wszystkim maksymalne obroty możesz zmienić ,jak jest ta opcja . Przesłoną wiele nie zdziałasz bo będzie np brakować powietrza do spalania a to zaś tworzy sadzy dużo . W dwustanie niech się buja z dobiciem i godzine byle by to zrobił . Ustaw przesłonę na około 3centymetry i maksymalne obroty około 20 procent czy jaki tam jest podział  . Zerkaj co jakiś czas czy się robi czarno czy nieco bardziej pylowo i jaśniej. Jak czarno powietrze więcej . Podaj też resztę ustawień i strzel foto środka ,palnik i to co nad nim . Chodzi o czas podawania dawkę oraz odstęp pomiędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy jakie mam ustawione to 2min/16 sekund podtrzymanie 3min/3sekundy klapke odslonieta na 3cm i jakoś dobija do zadanej temp.tylko caly obrasna czarna sadza...a jak dobije do zadanej temp.dmuchawa sie wylaczy wzrasta o 2-3 st.i po 10min wlacza sie od nowa.to normalne?jak mu dam wiecej powietrze no np spada z 50 na 46 dojdzie na 47.5 i potrafi temp stanac w miejscu .i przy wlaczaniu sie dmuchawy tak go wychladza o 3-4 stopnie od zadanej.dmuchawa ustawiona na limit obrotów 90%.producent bardzo podobnego ster zaleca 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki nie kumam tego ale może jest tak 2/16 dwie minuty przerwy 16 podawania . Jak dobrze to rozumuje to za dużo mu podaje  . Spróbuj ustawić 80/5 i mniejsze powietrze . Zarastać sadza może przez to że podaje dużo węgla i akurat dochodzi do zadanej  po czym z braku powietrza węgiel kopci. spadek to normalne bo musi na nowo rozpalić to co przygasło z braku powietrza . Opanuj najpierw podawanie a później możesz posiłkować się naturalnym ciągiem i zwiększać mu otwarcie przesłony tak by się na palniku paliło a nie przygasalo jak sterownik odłączy już dmuchawe . Tylko zwiększając otwarcie przesłony zmniejszaj mu też maksymalne obroty dmuchawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiejszylem na 30% to wogule sie niechce rozpalić plomien delikatny na 10cm.nic sie chcialo rozpalić.niedawno jak zadzwonìlem do producenta na infolinie to powiedział tak zeby ustawic 1min pauzy 20 sekund podawania.oprucz wiekszego zużycia ekogroszku nic sie niezmieniło.wg kazdego poradnika stosunek musi byc 1/8.czyli 40 sek pauza 5 sek podawanie.tutaj sie tylko da 1min lub 2 3 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po zmianie sterownika i Ci powiem tak . Tu znajdziesz porady i ludzi chętnych pomagać .  A i w piecyku lepiej się pali oraz czyściej w nim jest . Tak że warto to zrobić . Dwustan da się jako tako ogarnąć jednak to kupa zachodu .  Póki co zwiększaj mu powietrze a stosunkiem 1/8 nie przejmuj się . Chodzi o to by spalić niemal całą dawkę i dodać kolejna . To już musisz samemu ogarnąć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też może być to wina groszku . Próbowałeś podwiesić coś innego jako deflaktor np tarcza ,miska lub tortownica . Przerabiałem to hihi też forum przeczytałem od groma tematów . Jakoś to mi się tam udało ustawić no ale jednak pid załatwił to w tri migi . U mnie zadziałała skompo podawana dawka grochu . Starałem się nie zwiększać więcej niż 10 podawania a to było sporadycznie . No i też nie mam rusztu uff . 

 

 

Nie mogę znaleźć zadnej informacji co tam za palnik jaki podajnik itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr870918 napisał:

.wg kazdego poradnika stosunek musi byc 1/8.czyli 40 sek pauza 5 sek podawanie.tutaj sie tylko da 1min lub 2 3 4

To raczej nie możliwe, spróbuj ogarnąć sterownik by znaleźć sekundy.

 

27 minut temu, Piotr870918 napisał:

Ja mam z tym rusztem awaryjnym wiec dorzucam mu na noc troche drzewa jeszcze.wtedy szybciej dobija

Ale wtedy drewno bardziej się gazuje jak spala, więc palisz albo jedno albo drugie.

Godzinę temu, Piotr870918 napisał:

Zmiejszylem na 30% to wogule sie niechce rozpalić plomien delikatny na 10cm.nic sie chcialo rozpalić.

Dmuchawa słabej mocy lub pozatykane kanały napowietrzające, jeśli przy większej mocy nie spieka szlaki to śmiało podnieś obroty dmuchawy, spróbuj podawanie 10 sek. przerwa 80 sek. podkręć dmuchawę i obserwuj co się dzieje, przysłonę dmuchawy odsłoń na początek na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem palenie w dwu-stanie nie jest trudniejsze od palenia w PID, wygląda na to że w Twoim piecu i tym opałem w Pid-zie nic byś nie osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Gadają niby ze minimalna temp na powrocie to od 45, wiec zależy ile masz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie dogrzanie jest proste w ustawieniu .  Dajesz mu wungla dużo do tego powietrza też dużo albo więcej i jest dogrzany . Tylko co z tego jak już woda się unormuje i piecyk będzie chciał dogrzać a wungla mu by wystarczyło połowę z tego co mu ustawisz . Niestety to nie jest bezobsługowe wystarczy że temp na zewnątrz się zwiększy i już trzeba lecieć do piecyka i korygować dawki . Mój dwustan opanowałem małymi dawkami i dawałem mu się dopalac . Fakt zajmowało mu to i 30 minut ale dochodził  jak np poszła woda z cw . Byle by nie dmuchać mocno a swoje robił i tak . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt FAFAŁ dobrze mowi szybkie dogrzewanie to błąd polowa leci w komin,lepiej jak pali slabiej i dluzej dochodzi.Ja tez zmienilem sterownik z dwustanu na pid - rożnica jest mniej sadzy,duuzo wiecej mozliwosci i czesto zyski w opale,niestety koszty dobry sterownik kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.