Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapka Dmuchawy Ustawienie.


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam sterownik GECO-403-PO2 bez regulacji obrotów dmuchawy,w tej chwili odsłoniętą mam 1cm, moje pytanie kiedy piec przejdzie w tryb podtrzymania jak powinna, może jakie efekty lepsze uzyskam w spalaniu kiedy przysłona dmuchawy będzie zamknięta czy powinna być lekko otwarta czyli 1cm czy nic nie zmieniać,to znaczy jak piec pracuje i przejdzie do podtrzymania to tak samo,czy jaka kol wiek zmiana tej przesłony w podtrzymaniu coś zmieni.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz ręcznie regulować przesłonę za każdym razem gdy piec przechodzi w tryb podtrzymania....

Przesłonę ustawiasz to potrzeby jaki masz opał i tak ustawiają by pięć więcej był w pracy niż podtrzymania.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby dmuchawa w ogóle sie nie zatrzymywała tylko zmniejszała obroty. Każde zatrzymanie dmuchawy to zmniejszenie ilości tlenu, a zamknięcie przesłony to już kompletny brak tlenu. Wynik tego to kopcenie, pokrywanie sie kotła sadzą i zmniejszenie sprawności spalania, czyli wzrost kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORIER bardzo dzięki,czyli nic nie będę kombinował z jakimś tam automatami cały czas mam otwarta na 1cm DZIEKI..............SORIER pytanie.Nie chce zakładać nowego tematu.moje centralne to stara instalacja wymieniłem tylko piec na piec z podajnikiem i dołożona pompa CO i zaworek sprężynowy, jak pompa chodzi to zawór otwarty i odwrotnie,oraz termostat pokojowy który włącza pompę i wyłącza kiedy po powiedzmy 3..5 godzinach włączy termostat pompę długo ma nagrzać cała instalacje myślę ze oszczędności w tym nie ma wyczytałem w necie ze jakby pompa chodziła non stop to tak,ale nie bardzo kumam........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaoszczędzisz gdy pompa stoi, to stracisz gdy pompa ruszy i kocioł będzie musiał nagrzać instalacje od nowa. Im starszy budynek (gorzej izolowany) i starsza instalacja (o większej bezwładności) tym bardzie bez sensu to rozwiązanie.

 

Ja też wymieniłem starego kopciucha na podajnik, ale instalacje zostawiłem starą, grawitacyjną. Po co "ulepszać" coś co dobrze działa?

 

Oszczędności szukaj w dobry spalaniu i stabilnej temperaturze, a nie w włączaniu i wyłączaniu, pompy, dmuchawy itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry bo zaoszczędzisz na prądzie :)

 

Po wyłączeniu pompy najprawdopodobniej będziesz musiał podnieść temperaturę na piecu, bo woda grawitacyjnie krąży wolniej niż gdy pompa jest włączona.

 

Ja pompe włączałem przy rozpalaniu kopciucha, instalacja i dom się szybciej nagrzewały, a później była już zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.