Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie klapki wentylatora


baerni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie ustawienia klapki wentylatora w piecu na ekogroszek. Sterowanie mam dwustanowe, nie PID. Wentylator to RMS 120. Klapkę można ustawić tak, że jest cały czas otwarta lub tak, że się całkiem zamyka, gdy wentylator się wyłącza i otwiera, gdy pracuje. Jak powinna być ustawiona? Pytam, bo już dużo tematów na forach przeczytałem i jestem od tego głupszy niż mądrzejszy, a chciałbym wiedzieć jak prawidłowo powinna być ustawiona, by prawidłowo spalał się ekogroszek. Gdy jest cały czas otwarta, to jednak po przejściu w stan podtrzymania trochę powietrza dochodzi i ekogroszek się trochę dopala, a gdy wentylator się wyłącza, klapka zamyka to jednak zaczyna się zbierać więcej dymu w środku, a z tego co też czytałem, niektóre ekogroszki po odcięciu od tlenu się się kiszą i gazują czy coś i tworzą spieki, a powinny cały czas mieć chociaż żar. Proszę o poradę, jak to powinno wszystko prawidłowo być ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, baerni napisał:

czyli jak wentylator się wyłącza to klapka się ma całkiem zamykać tak?

Tak, jeśli nie używasz PID klapka ma się zamknąć, żeby ciąg kominowy nie wypalał ci węgla na palniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

@baerni witaj na forum Info - Ogrzewanie.

Jaki typ palnika zainstalowany jest w kotle, którego jesteś operatorem ?.

Słabo się znam, także proszę o wyrozumiałość ;) jeżeli dobrze rozumiem to retortowy okrągły stały, nie obracany.

 

17 minut temu, HarryH napisał:

Tak, jeśli nie używasz PID klapka ma się zamknąć, żeby ciąg kominowy nie wypalał ci węgla na palniku. 

dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "klapki" to ubolewam, bo znowu się źle wysłowiłem.

Na pewno jest to taka przepustnica jak poniżej.
źródło:
https://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-110-x-85-x-90-mm-tr-6.html


@baerni przekrój wymiennika Twego kotła nadaje się do przeróbek (usprawnień), tak samo jak i kołnierz paleniska retortowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.