Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus 25kw


Puszek1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sambor napisał:

jak było tak jak piszesz to może być coś z bojlerem

Albo, ale to byłyby by jaja masz kocioł 2F - sprawdź jego elementy zgodnie z instrukcja - dokładne oznaczenie na tabliczce znamionowej.

Zaw 3-D nic nie jest winien.

Na odległość ciężko cokolwiek doradzić

 

16190085566777284056492225397350.jpg

Jest ok.ale co z bojlerem?tam nic niema wezownica i tyle.jak odetne bojler to wode trzyma.a zawor 3d Puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bojler ma płaszcz , a nie wężownicę, myślałem raczej o omyłkowej zamianie zasilania zimnej wody z wodą ciepłą, ale tu raczej to niemożliwe.

Jak na 100% wiesz, że to wina zaw 3-D to jeszcze zostaje sterowanie tym zaworem - czyli błąd elektroniki, lub błąd montażu kotła.

Ale to trzeba by osobiście sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, obawiam się, że zarówno serwisant jak i kół. Sambor mają rację i głównym winowajcą jest opór instalacji CO. Zakręcając wszystko oprócz jednego grzejnika jeszcze bardziej ograniczasz przepływ czyli zwiekszasz opór instalacji.

Rura PEX 25 ,kilka złączek do niej ,do tego zawory kątowe z filtrami robią swoje.

Jeżeli masz już wyregulowane przepływy w podłodze to zapisz jaki jest w konkretnej pętli, potem rozkręć wszystkie rotametry i zawory na max (te przy grzejnikach również), ustaw maksymalny wydatek pompy w kotle tak aby uzyskać mniej więcej takie same przepływy i wtedy zobacz czy nadal następuje przebijanie obiegu przez zaworek bypassu. Jeżeli nadal będzie,to ograniczaj wydatek pompy aż ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że sam zaw 3-D ma też jakąś przepuszczalność podczas zamknięcia, ale to mała wartość 1-2% całego przepływu, więc przy pompie pracującej na max strumień może się trochę przebijać przez zamknięty zaw 3-D.

A pompa w tym kotle mocna, więc może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze ten zawór bypass,o którym dowiedziałem się właśnie z tego wątku i to najprawdopodobniej przez niego robi się obieg przez obwód CWU dla ochrony kotła (wymiennika) przed zbyt małym przepływem i pompy.

Jeżeli nie pomoże rozkręcenie instalacji i zmniejszenie wydatku pompy to zostaje wymiana rur do rozdzielacza.

Edytowane przez WojtuNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtuNie napisał:

I jest jeszcze ten zawór bypass,o którym dowiedziałem się właśnie z tego wątku i to najprawdopodobniej przez niego robi się obieg przez obwód CWU dla ochrony kotła (wymiennika) przed zbyt małym przepływem i pompy.

Jeżeli nie pomoże rozkręcenie instalacji i zmniejszenie wydatku pompy to zostaje wymiana rur do rozdzielacza.

Wojtek ale wtedy sprzeglo pomoze,chyba.pompa z kotla do sprzegla a pozniej nastepna pompa.tak????

A to jeszcze jedno .to dlaczego przy zmniejszeniu wydatku pompy dalej wychladza.

I dlaczego jak zamkne wszystkie rozdzielacze i zostawie tylko grzejnik z podlogowki to tez wychladza

3 godziny temu, sambor napisał:

Należy pamiętać, że sam zaw 3-D ma też jakąś przepuszczalność podczas zamknięcia, ale to mała wartość 1-2% całego przepływu, więc przy pompie pracującej na max strumień może się trochę przebijać przez zamknięty zaw 3-D.

A pompa w tym kotle mocna, więc może być ciekawie.

 

16190324199075877628790525885127.jpg

A powiedz mi czy takie sprzeglo wystarczy?pompa podaje do sprzegla a minim.obrotach a druga pompa ta za sprzeglem podaje dalej

Sprzeglo afriso.podaje ze tak mozna .przeciez w blokach nie daja bog wie jakich rur tylko sprzeglo

Pompa z kotla odbiera bo jest na powrocie a dalej podaje druga pompa ta za sprzeglem na zasilaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

Ten bojler ma płaszcz , a nie wężownicę, myślałem raczej o omyłkowej zamianie zasilania zimnej wody z wodą ciepłą, ale tu raczej to niemożliwe.

Jak na 100% wiesz, że to wina zaw 3-D to jeszcze zostaje sterowanie tym zaworem - czyli błąd elektroniki, lub błąd montażu kotła.

Ale to trzeba by osobiście sprawdzać.

 

Blad montazu kotla co masz na mysli?zawor 3d Byl sciagniety naped i serwisant go wciskal recznie i tez puszczal.czyli chlodzil wode

2 godziny temu, WojtuNie napisał:

I jest jeszcze ten zawór bypass,o którym dowiedziałem się właśnie z tego wątku i to najprawdopodobniej przez niego robi się obieg przez obwód CWU dla ochrony kotła (wymiennika) przed zbyt małym przepływem i pompy.

Jeżeli nie pomoże rozkręcenie instalacji i zmniejszenie wydatku pompy to zostaje wymiana rur do rozdzielacza.

Nie zalamuj mnie.

A powiedz czy sprzeglo sie sprawdzi?

A powidzcie mi skoro takie sa opory to moze zalozyc  baypas na kotle i wtedy sprawdzic czy pompa ma opor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sambor napisał:

Zacznijmy od drugiej strony 

Czy podłogówka grzeje prawidłowo i instalacja jest cicha?

Mam cieplo w domu.22 ,2 instalacji nie slychac co najwyzej pierwszy grzejnik w pralni gwizdze bo jest na 4 na termostacie przykrecony.

A przy minus 25 mialem tez w chacie 22 stopnie

6 godzin temu, WojtuNie napisał:

Sebastian, obawiam się, że zarówno serwisant jak i kół. Sambor mają rację i głównym winowajcą jest opór instalacji CO. Zakręcając wszystko oprócz jednego grzejnika jeszcze bardziej ograniczasz przepływ czyli zwiekszasz opór instalacji.

Rura PEX 25 ,kilka złączek do niej ,do tego zawory kątowe z filtrami robią swoje.

Jeżeli masz już wyregulowane przepływy w podłodze to zapisz jaki jest w konkretnej pętli, potem rozkręć wszystkie rotametry i zawory na max (te przy grzejnikach również), ustaw maksymalny wydatek pompy w kotle tak aby uzyskać mniej więcej takie same przepływy i wtedy zobacz czy nadal następuje przebijanie obiegu przez zaworek bypassu. Jeżeli nadal będzie,to ograniczaj wydatek pompy aż ustanie.

Wojtek ale jak odetne jeden rozdzielacz to tylko jeden pracuje?tak?wtedy pol podlogowki chodzi?i co tez sa takie opory?przeplywy sa na maksa na rotametrach.a dalej wychladza.

20 minut temu, sambor napisał:

Zacznijmy od drugiej strony 

Czy podłogówka grzeje prawidłowo i instalacja jest cicha?

Sambor powiedz czy sprzeglo pomoze zwiekszy przeplywy?zmniejszy opory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło nie zmniejszy oporów, ani nie zwiększy przepływów - one zależą o średnic rur i ich długości.

Na dodatek widzę że bojler masz odwrotnie podłączony - zasilanie z kotła powinno być z góry, a nie z dołu, ale to mały pikuś.

https://kotlarze.pl/zasobnik-cwu-calida-120l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał:

Sprzęgło nie zmniejszy oporów, ani nie zwiększy przepływów - one zależą o średnic rur i ich długości.

Na dodatek widzę że bojler masz odwrotnie podłączony - zasilanie z kotła powinno być z góry, a nie z dołu, ale to mały pikuś.

https://kotlarze.pl/zasobnik-cwu-calida-120l.html

Przepraszam cie mam zasilanie z gory a powrot z dolu.przepraszam cie jeszcze raz.niezle oko.masz pojecie szacun

Teraz, Puszek1 napisał:

Przepraszam cie mam zasilanie z gory a powrot z dolu.przepraszam cie jeszcze raz.niezle oko.masz pojecie szacun

To co pozostaje mi prucie domu i gladzenie nowych rur do zdzielaczy?????

A jak bym jeden rozdzielacz zostawil na tym 25 a drugi dal tez 25 prosto z kotlowni bo jest z 4m zmieni to cos?i tak musze pruc posadzki.a co ida te rury stare zaslepil.i wtedy beda dwa obiegi 25 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.afriso.pl/aktualnosci/2020-02-10-podlogowka-ze-sprzeglem-czy-bez-obejrzyj-nowy-film-poradnikowy-afriso

Teraz, sambor napisał:

Na 2 osobnych parach rur od kotła do każdego z rozdzielaczy powinno być dobrze.

Podaj ile pętli jest z każdego z rozdzielaczy.

7 petli

A moze wlasnie takie sprzeglo?

No tak tylko do pierwszego rozdzielacza od kotla jest z 4 m zmieni to cos jak to znowu zmostkuje przy piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor bo mi nie chodzi o kase moge zainwestowc 1200 zl i bedzie dodatkowa pompa.moze ona bedzie pchala

Beda dwie pompy

Jedna na powrocie druga na zasilaniu

Drugi rozdzielacz jest 10 m od kotla .

I teraz mam slabe przeplywy na petlach.jak zamkne jeden rozdzielacz to przeplywy na maksa.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa, to nie pociąg towarowy, że dasz dwie lokomotywy i pojedziesz szybciej!

I o kasę też nie idzie.

Po prostu to hydraulicznie nie ma sensu.

Pompa w tym kotle jest bardzo mocna, więc sama pociągnie taką instalację, tylko instalacja musi być prawidłowo zrobiona.

A ty chcesz wywalić kasę na bzdety, a nie tam gdzie trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale policz mam 14 petli na kazdy obieg 1,5 l/h 14x1,5 =21 tak?teraz x 60 godzina to wychodzi 1260 +30% =1680 l/h a pompa ma przeplyw 1200-1600 .to przy maksie nie starcza?tak?

Jaki ja teraz madry zebym byl taki przed inwestycja i nie ufal ludziom i fachowca

I dodaj jeszcze dwa grzejniki

Nie !ja dodam ta druga rure 25 tylko jak ja z trojnikuje przy kotle to obawiam sie ze bedzie pierwsze co pchalo na tel krotszy rozdzielacz.karotsza droga

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 1200 m rurek w petlach

Tylko na wlaczonej na maksa pompie przeplywy minimalne.a jak zamkne jeden z rozdzielaczy to ida na maksa.sprubuje dodam ta rure na ten najblizszy rozdzielacz i rozumiem ze w kotlowni je z trojnikowac?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sambor napisał:

Ze względu na opory hydrauliczne ten odcinek miedzi powinien być z rury Cu28_ tak z metr i na tej rurze dajesz trójnik i kolanko do których podłączasz PEX-y

Podłączenie powinno wyglądać jak poniżej.2012764143_kolektordokota.png.532323ca3c7a8ae722283ab2f9224c2f.png

Dziekuje bardzo.masz wiedze.zrobie jak bede mial czas.dzisiaj dzwonil serwis i zaloza mi na czas przerobienia instalacji zawor trojdrozny bez baypasu.dobre co.z hydraulikiem gadalem juz mowil ze zrobi z 28 hihi z pexa wyjdzie ksztaltka prosta 25 na miedz 28.dzieki.zmniejszylem pompe na 60 i problem ustal.ale sa dalej male przeplywy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szakallo napisał:

Wstaw zawór zwrotny na zasilaniu  zasobnika może okaże się że sprężyna załatwi wszystko.  To chyba najtańsze rozwiązanie jak nie pomoże będziesz martwił się dalej.

Ok.ale to nie zalatwi tych przeplywow.wiec dalej zmartwienie.bo zeby zrobic osobna petle do zasilacza to kucie.eh.

12 godzin temu, szakallo napisał:

Wstaw zawór zwrotny na zasilaniu  zasobnika może okaże się że sprężyna załatwi wszystko.  To chyba najtańsze rozwiązanie jak nie pomoże będziesz martwił się 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.