Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rotametrami


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję taką kolejność, skoro chcesz się bawic sam:

1/ wymieniasz mieszacz 3D na taki, jaki zaproponował @zaworek albo zwykły z mozliwością zamontowania póżniej siłownika.

2/ jeśli nie pomoże i konieczna będzie jednak wymiana zasilania i powrotu podłogówki, wtedy możesz przerobić tak, jak pokazałem w poście #16.

3/ kolejny etap ewentualnie razem z etapem 2 - rozwiązanie kwestii ochrony powrotu. 

Oczywiście w każdej opcji pamiętać o zaworze zwrotnym we właściwym miejscu, jak wspomniał @mironw

Samo wstawienie zaworu zwrotnego teraz nie poprawi sytuacji, bo problem jest z przepływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mironw napisał:

A ja przez sobote i niedziele to bym narazie wstawił zz jak narysowałem i przetestować a to można zrobić bez spuszczania wody

Możesz podesłać jaki zawór masz na myśli zwrotny ? I co on ma pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gmaj22 napisał:

Proponuję taką kolejność, skoro chcesz się bawic sam:

1/ wymieniasz mieszacz 3D na taki, jaki zaproponował @zaworek albo zwykły z mozliwością zamontowania póżniej siłownika.

2/ jeśli nie pomoże i konieczna będzie jednak wymiana zasilania i powrotu podłogówki, wtedy możesz przerobić tak, jak pokazałem w poście #16.

3/ kolejny etap ewentualnie razem z etapem 2 - rozwiązanie kwestii ochrony powrotu. 

Ok, a jak ochronić powrót ? I co to ma zmienić ? 

Przepraszam że tak się dopytuje, ale ciemny jestem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz, czy sprawdziłes ten filtr przed mieszaczem 3D podłogówki? Albo daj mieszacz na minimum, zamknij zawór kulowy przed mieszaczem, niech pompa kręci w samych petlach. Będziesz widział, czy uda siię zwiekszyc przepływy na kilku pętlach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mironw napisał:

zapobiegnie pchanie chłodnej wody z instalacji CO

 

Raczej zaciąganiu przez pompę podłogową z powrotu instalacji zamiast z powrotu podłogówki. 

Ale latem faktycznie zapobiegnie pchaniu przez pompę CWU  powrotem w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post #53 - ostatnie zdanie :)

"Samo wstawienie zaworu zwrotnego teraz nie poprawi sytuacji, bo problem jest z przepływem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zaworek napisał:

Zawór zwrotny nie ma nic wspólnego z przepływami w pętlach a to jest głównym problemem autora tematu

Może nie bezpośrednio ale patrząc na to że jest piętro , a powrót CO tylko28 i wszystko w to wpięte , to przypuszczam że ciśnienie przy Cu18 na 3Dz powrotu podłogi się równoważy  a i tak ZZjest potrzebny nawet przy zmianie rur naCu22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gmaj22 napisał:

Najpierw napisz, czy sprawdziłes ten filtr przed mieszaczem 3D podłogówki? Albo daj mieszacz na minimum, zamknij zawór kulowy przed mieszaczem, niech pompa kręci w samych petlach. Będziesz widział, czy uda siię zwiekszyc przepływy na kilku pętlach. 

Musiałem pominąć post tyle tego było, gdy zamknę zawór przed 3D to rotametry idą do góry... Czyli przepływ spada do minimum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mironw napisał:

Może nie bezpośrednio ale patrząc na to że jest piętro , a powrót CO tylko28 i wszystko w to wpięte , to przypuszczam że ciśnienie przy Cu18 na 3Dz powrotu podłogi się równoważy  a i tak ZZjest potrzebny nawet przy zmianie rur naCu22

Jest piętro ale piętro nawet przez chwilę nie było włączone w zasadzie prócz sprawdzenia bo pomieszczenie nie oddane jeszcze do użytku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 3D na minimum dałeś, żeby otworzyć w pełni króciec z powrotu? Zawory na dolnej belce otwarte? Pętle odpowietrzone?

Kapturek na odpowietrzniku dolnej belki zakręcony?

I jeszcze jedno: ponieważ nie masz tego zwrotnego, to zakręć do testu zawór kulowy na powrocie podłogówki. Pompa ma kręcić przez zawór 3D samymi obiegami w pętlach. 

Tylko pamiętaj, co robisz, żeby pózniej  przywrócić stan poprzedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plemie101 napisał:

Jest piętro ale piętro nawet przez chwilę nie było włączone w zasadzie prócz sprawdzenia bo pomieszczenie nie oddane jeszcze do użytku ;) 

to znaczy że CO nie działa teraz? To przekręć 4D zgodnie ze wskazówką zegara i obserwuj rotametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrr...niech się zdecyduje, co najpierw sprawdza. My wiemy o co chodzi, ale autor się pogubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gmaj22 napisał:

A 3D na minimum dałeś, żeby otworzyć w pełni króciec z powrotu? Zawory na dolnej belce otwarte? Pętle odpowietrzone?

Kapturek na odpowietrzniku dolnej belki zakręcony?

I jeszcze jedno: ponieważ nie masz tego zwrotnego, to zakręć do testu zawór kulowy na powrocie podłogówki. Pompa ma kręcić przez zawór 3D samymi obiegami w pętlach. 

Tylko pamiętaj, co robisz, żeby pózniej  przywrócić stan poprzedni :)

Tak zrobiłem i rotametry w górze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie z kotła z prawej, mieszacz do oporu w lewo, czyli w pełni otwarty na instalację. 

Ale....na zbliżeniu coś mi sie nie podoba. Niebieski dzióbek z lewej strony. Czyżby przegroda przestawiona? Dasz radę ustawić 4D na "5", ściągnąś w tej pozycji samo plastikowe pokrętło i zrobić zdjęcie osi zaworu?

Tak dla pewnosci.... Bo czuję że jest zonk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gmaj22 napisał:

Zasilanie z kotła z prawej, mieszacz do oporu w lewo, czyli w pełni otwarty na instalację. 

Mieszacz 3D próbowany i otwarty i zamknięty i rotametry i tak idą do góry i tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mironw napisał:

a ten hydraulik był na wiamy czy zeza miał  nawet instrukcji montażu nie zna ,ale teraz grzeją?

Trudno wyczuć, żeby żonka była by widziała:p hahaha tak grzejniki grzeją, dwa obiegi podłogowki też, ale przy odpaleniu 3 już słabo grzeje podłogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.