Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rotametrami


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

A- rura od pieca główna z samego polu pieca, B-rura z samej góry pieca,C idzie do pompki do bojlera oraz do zaworu 3D podłogowego 1- idzie na zasilenie grzejników, 2-powrot z grzejników, 3 to część dalsza A( z pieca ) 4 to ciąg dalszy B, 5 powrót podłogowki.. nie wiem czy dobrze opisuje bo jak pisałem uczę się przy was 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O estetyce nie dyskutuję, ale od strony formalnej tragedii nie ma. Zaworu 4D praktycznie nie istnieje, bo w pełni otwarty - tutaj nawet tak jest lepiej.

Trzeba pomyśleć o ochronie powrotu jeśli autor nie chce gonić pompy CWU non-stop. Na wstawienie pompy kotłowej na powrocie z 4D nie ma miejsca. 

Trzeba bezwzględnie zmienić zasilanie CWU i podłogówki- od trójnika Cu28 dać co najmniej Cu22 na podłogę i Cu 22 na bojler. Jesli zdecydujesz się na zawór. który proponował kol @zaworek to do niego może iść nawet Cu 28 bo podłączenie jest 1". Na obiegu CWU i tak będziesz kryzował.

 

PS: Tak, tak...wiem :)

bralczyk.jpg.a4c93ff42bc549cf492fc5750e5dd871.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D otwarty na tą chwilę na 3 w skali do 6. Estetyka średnia bo i z miejscem było średnio... Co masz na myśli mówiąc o ochronie powrotu ? Dla mnie na tą chwilę jest najważniejsze by przed następną zima mogły chodzic chociaż 4 obiegi z 6... Chodź nie po to jest 6 żeby 4 chodzily, ale już 4 mi wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest w miarę OK, bo zasilanie podłogi jest przed 4D. A na pompę ochrony powrotu z 4D, bez większej ingerencji,  tam nie ma miejsca.

To co proponujesz, to praktycznie kątówka w dłoń i przeróbka całej kotłowni :)

Moim zdaniem to i tak wskazane, żeby to działało jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gmaj22 napisał:

A na pompę ochrony powrotu z 4D, bez większej ingerencji,  tam nie ma miejsca.

jak powrt bojlera i podłogi dać niżej( do podłogi z pół metra to się zmieści , no trzeba trochę wody zrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gmaj22 napisał:

Trzeba bezwzględnie zmienić zasilanie CWU i podłogówki- od trójnika Cu28 dać co najmniej Cu22 na podłogę i Cu 22 na bojler. Jesli zdecydujesz się na zawór. który proponował kol @zaworek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mironw napisał:

a czemu upierasz się że 4D musi zasilać podłoge

Nie upieram się...piszę że zasilanie podłogi jest przed 4|D.

Tak czy siak bez przeróbek się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę tego usunąć... Hmm dużo piszecie a mi z telefonu ciężko to ogarnąć to raz a dwa moze nie rozwalajmy od razu połowy kotłowni tylko malutkimi kroczkami do przodu.. ja mieszkam w tym domu rok i nie ma problemu z niczym prócz podłogowki ... Moje pytanie czy może pomóc wymiana zaworu 3D czy to nie ma sensu? Może na początek to co mogę zrobić sam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mironw napisał:

do czego- co wskazuje czujnik na rurze 3 A

Pewnie czujnik powrotu, ale w fatalnym miejscu jest.

Po tym jak zobaczyłem zdjęcie, mo,że to być czujnik mieszacza - też w fatalnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zaworek napisał:

Zasilanie podłogówki ma być za zaw.4D a przed pompą na grzejniki,powrót też w odpowiednim miejscu tak jak namalowałem na schemacie.

Ajak wyłączy pompe CO to 4D się zamknie i co?? Przecież 3D pilnuje temp. podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.