Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy obiegowe


Monika212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam instalację składającą się z kotła heiztechnik qeko 17 kw oraz sterownika  ht tronic-700. Mam 4 kaloryfery na parterze oraz 5 na piętrze oraz podłogówkę na całym parterze i na piętrze tylko w łazience. Posiadam w instalacji 2 pompy obiegowe lfp epco 25/40-70, jedną na daloryfery a drugą na podłogówkę i mam problem bo nie wiem na której jaką charakterystykę ustawić (stałoobrotowa, proporcjonalna)oraz który bieg. Ktoś coś podpowie jak to dobrać jak ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzejniki wystarczy w zupełności pierwszy bieg charakterystyki zmiennociśnieniowej.

Na podłogówce musisz tak dobrać, aby we wszystkich pętlach zapewnić stały przepływ ustawiany rotametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pozwolę się podłączyć z drobnym pytaniem

 

mam w obiegu kocioł - kaloryfery pompe LFP elektroniczną ustawioną na 1 biegu charakterystyki zmiennociśnieniowej

czy wszystkie kaloryfery z głowicami mogą być ustawione np. na 3,5

czy też 1 kaloryfer należy zostawić otwarty ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez bym się chciał podpiąć do tematu. Dom parter 104m2, podlogowka 60-70m2, 3 grzejniki i drabinka na grzejnikach termostat elektroniczny. Chciałbym zmodernizować instalacje o zawór 3D i dołożyć jedna pompę na cwu pompy to 25/60 IBO i 25/40 IBO do wglądu mój szkic.


98ad6e9b6060a577a98428a8ff2dff1f.jpg

Pompy i zawór posiadam już i zawory zwrotne szkic jest jak jest teraz pompa przy kotle będzie wymieniona na jedna z powyższych bo ta jest jaks stara. Piec wcześniej był zasypowy teraz 15kw z podajnikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wiadomo ze jest wyżej jak piec tylko tak mi się narysowało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mkaczko napisał:

witam

 

pozwolę się podłączyć z drobnym pytaniem

 

mam w obiegu kocioł - kaloryfery pompe LFP elektroniczną ustawioną na 1 biegu charakterystyki zmiennociśnieniowej

czy wszystkie kaloryfery z głowicami mogą być ustawione np. na 3,5

czy też 1 kaloryfer należy zostawić otwarty ?

 

 

Na głowicy termostatycznej nastawiasz taką wartość aby uzyskać w danym pomieszczeniu pożądaną temp.Najlepiej zastawić jeden grzejnik całkowicie otwarty np.drabinka w łazience(tu nigdy nie za ciepło) aby pompa miała gdzie tłoczyć w przypadku gdy głowice termostatyczne zamkną wszystkie zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie. A mocniejsza pompę gdzie założyć? Te zawory zwrotne musza być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak słyszałem ale kumpel ma 4 rok i pyka. Opini tez najgorszych nie a cena jednak kusząca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1b0e4199c375426de2974a815b50f29.jpg

A jak tak jest konsola od podłogi to ta pompę muszę przenieść tak jak narysowałeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był jak kupiłem dom. Zamierzam założyć zawór 3D z siłownikiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się skontaktować telefoniczne zaworek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi porysować strzałki jak co w która stronę? Chcialem to dziś przerobić ale nie mam tyle części wiec przełożę na za tydzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 4pętli wystarczy ci zawór obrotowy z siłownikiem o Kvs=1,6 np.firmy ESBE VRG serii 130 do tego siłownik ARA 661 Ustawienie zaworu jak na schemacie.Sam zawór 3D jak kupisz z gwintami zewnętrznymi 3/4" to możesz zamontować na półśrubunkach 3/4"x3/4" Zawory za pompa i przed filtrem są potrzebne do okresowej kontroli czystości filtra

 

schem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór już mam może nie firmowy ale pewnie działać będzie.

Zobacz ofertę: Zawór mieszający 3 drogowy 1 cal siłownik AM8 DN25 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7233090704


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idzie na ta moja listwę założyć rotametry? Listwa Tece.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.