Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro


Jacekgolda

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Jacekgolda napisał:

Na początku na pidzie działał dobrze teraz cały czas chodzi wentylator i słabo dmucha bardzo słabo go buja. 

Tak ma być

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piec osiągnie zadaną np 60stopni to wentylator będzie obniżał swoją prędkość, tak to działa.

Najważniejsze to doprowadzenie powietrza do kotła. A palenie w pid czysto itd.

Mam 12 kw k1pv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tak miałem na początku a teraz to mi chodzi cały czas wentylator nie zmienia obrotów jak to wcześniej było. Niema tego płomienia a palę tym samym ekogroszkiem od poniedziałku coś się sknocilo. Ja wyłączne pid to zaraz inaczej chodzi do ile do zadanej temperatury i się wyłącza wentylator i całkiem inne obroty. I właśnie potrzebuje ustawień żeby palić bez pida. Pięć posiadam nowy i palę od miesiąca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest zapchany popiołem kanał powoetrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacekgolda napisał:

Zgadza się tak miałem na początku a teraz to mi chodzi cały czas wentylator nie zmienia obrotów jak to wcześniej było. Niema tego płomienia a palę tym samym ekogroszkiem od poniedziałku coś się sknocilo. Ja wyłączne pid to zaraz inaczej chodzi do ile do zadanej temperatury i się wyłącza wentylator i całkiem inne obroty. I właśnie potrzebuje ustawień żeby palić bez pida. Pięć posiadam nowy i palę od miesiąca 

Ja mam podobnie. Komfort eko 15kW, ster K1pv4. Palę drugi sezon. Po odpaleniu nowego kotła na pidzie wszystko ładnie chodziło. Ładnie zmieniał obroty wentylatora, temp spalin dochodziła max do 135°C. Po około miesiącu czy dwóch palenia zaczął inaczej pracować. Obroty robiły się coraz wyższe, temp spalin rosła. Czyszczenie kotła i czujnika spalin niewiele pomagała. Kiedy trzeba więcej mocy to wentyl chodzi prawie cały czas na maksa a temp spalin oscyluje 180 - 200. Wył hallotron nadmuchu to zaczął wolniej dmuchać ale znowu przerzuca niespalony eko. 

Teraz więcej palę w dwustanie bo z tym pidem nie moge sie dogadać a szkoda bo wolałbym pida. 

Może ten hallotron szwnankuje i każe wentylowi dmuchać bo twierdzi że jest za mały przepływ powietrza. Może sie zakurzył i ciężej się obraca. 

Jak to jest, że jednym te stery chodzą dobrze a innym coś niedomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wył hallotron ale wtedy niedopala węgla. A spaliny i tak dochodzą do 180. Dlaczego na początku były dużo niższe? Jak to ustawić żeby hulało? Które parametry za co odpowiadają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jacekgolda napisał:

Pięć posiadam nowy i palę od miesiąca

Serwis...... nowy kocioł ...zapłaciłeś.... niech się bujają......ich problem jak coś zdechło.....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy test drożności dmuchawy przechodzi?
Ja mam włączone automatyczne testy dmuchawy. Na początku sezonu piec pracował super. Potem zaczęły się komunikaty o niedrożności kanału i dmuchawa pracowała na wysokich obrotach. Wiec wygasiłem piec, zdjąłem koronę. Po dokładnym odkurzeniu kanału zdemontowałem dmuchawę i dokładnie przedmuchałem kompresorem.
Po takim zabiegu przez tydzień dmuchawy prawie nie było słychać. Po 3tyg już pracuje głośniej (normalnie) ale testy przechodzi bez problemu.
Halotron mierzy przeplyw powietrza. A pid moduluje na podstawie przeplywu a nie obrotów dmuchawy. Więc jeżeli jest nie drożny kanał to pid dąży do określonego przepływu powietrza zwiększając obroty dmuchawy.355462cd589656f31d03f1d6cd86c81c.jpgd0e37beed7fecd63ebcc737968628172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test dmuchawy wyszedł ok.  Zresztą 2 tygodnie temu rozebrałem palnik i nadmuch i wszystko wyczyściłem. Potem poskładane dla pewności na silokonie chociaż jest tam sznur uszczelniający.

Generalnie to w pracy na pid węgiel spala się dobrze, nie ma niedopału, małe spieki popiołu, ale kruszą sie w palcach. Tylko nie potrafi sobie zbudować kopczyka, pali sie na równo z talerzem. Ogień krótki i jak z palnika. Dmucha cały czas mocno i to mnie troche wkurza. Wydaje mi się (nie wiem czy dobrze), że jakby dostał troszkę więcej węgla to miałby z czego zrobić temp i dmuchawa by zwolniła.  Kortekta powietrza na minus nie daje efektu. Chyba że trzeba dużo na minus? Temp zadaną utrzymuje ładnie, tylko wkurza mnie ta dmuchawa i wysoka temp spalin. Chociaż na dwustanie też dochodzi do 180°C. Na dwustanie spali troszkę mniej.

Jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia. Kiedy pali na pid z hallotronem to żar na palniku jest równo z talerzem ale ma kształt równiutkiego koła o średnicy ok 10-12 cm. Natomiast jesli podniosę trochę kopczyk i dam troszke mniej powietrza to tego żaru jest więcej ale ma kształt jajka i z jednej strony wypala mały  ktrater, a z druguej słabo sie pali i spada nidopalony węgiel.

pod min. 1s

pod max. 3s

przerwa min. 40s

przerwa max. 90s

min went roboczy 13

max went roboczy 25

min obroty 80

max obroty 310

max temp spalin w pracy 260

To ustawienia dla pid fabryczne. 1s pracy podajnika to 8,3 grama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.