Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ilość spalanego eko groszku. Stalmark eko vegas 18 kw.


Mati1987

Rekomendowane odpowiedzi

" Jeśli nawet ma 26mj to i za duzo pali u mnie 180m2 dom nieocieplony kocioł 25kw groszek na tą chwilę retopal 24-26mj spalanie 22.5kg/doba przy obecnej temperatura na dworze "

Jakiej to firmy kocioł kolega sobie wstawił przy 180m2, że potrzebował 25kw. Albo kocioł stary jak świat, albo kolega nie wiedział chyba co kupuje. Ja przy takim metrażu( dom nie ocieplony) mam 15kw, oczywiście dowiadywałem się wszędzie i tu na forum tez czy nie za mały, ale w życiu nie dostałem rady na 25kw. Co tu nie tak?

Edytowane przez jaammm
błąd w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Bawiłem się 3 dni i doszedłem do takich ustawień na PID.

Min podawanie 1sek Max podawanie 6sek

Min przerwa 59sek Max przerwa 130sek

Dmuchawa Min 10% Max 28%

No i spalanie ok 28kg na dobę. Nie dam rady już zejść chyba niżej. Jedyne co udało mi się poprawić dzięki tym ustawieniom to to że piec nie wchodzi w tryb nadzoru i 0 spiekow.

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mati1987 napisał:

Jedyne co udało mi się poprawić dzięki tym ustawieniom to to że piec nie wchodzi w tryb nadzoru i 0 spiekow.

Witam kolegę.

Jedyne?? Jakbyś się wczytał w forum to ludzie walczą ze spiekami piszą ,i walczą i ....tak w kółko... a kolega pisze ...jedyne co......  :))))

No i super .. i o to chodzi....tylko faktycznie sporo Tobie idzie...ale jak w mróz czapki czy kaptura nie założysz to też szybko zmarzniesz... ocieplaj sobie jak najszybciej strop.... jedź do jakiejś castoramy czy obi i kup wełnę i chociaż rozłóż na stropie!!!! a jak przyjdzie wiosna to ją sobie ułożysz tak jak będziesz chciał. I taki zabieg szybciutko się tobie zwróci. Staraj się również czysty wymiennik w kotle trzymać to też oszczędności w opale.

Pozdrawiam YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam też ten kocioł i powiem Ci  Mati1987 że faktycznie z tym pidem to nie wesoło jest .Moim zdaniem to stalmark ma jakieś dziwne nastawy fabryczne . Pale  głównie ekomiałem - greenpal , na dwustanie idzie na 5- , za to w pid  zawsze robi trochę spieków . Po spalaniu ilosci raczej nie widze wiekszej róznicy , u mnie jest jakieś 120 m2(parter)+ uciekające ciepło na  pietro (delikatnie ogrzewane)  klatka schodową - średnia za grudzien wychodzi mi ok 16,5 kg na dobe- jak dla mnie nie jest źle . Co zauwazyłem -czym  zimniej na dworzu tym robi mnie spieków , jak kiedys było -5 -10 C to spieków nie było a teraz jak jest od 0 do +5 to niestety spieki sie robią na pid . 

Dwustan:  podawanie 4s, przerwa 45-55 s, dmuchawa 23 %

W pid wyłaczyłem halotron i powoli doszedłem do :

Granulacja drobna :

podawanie  min 2s , max 7

przerwa min 30s  , max 120 s

dmuchawa  min 18% ,  max 30%

Edytowane przez slaszy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nad tym myślałem. Ten haltron to ogólnie co to bo za bardzo to nie wiem niżej ze spalaniem niż te ok. 28 kg na dobę nie zejdę. Najważniejsze że spiekow się pozbylem I tak przesiadlem się ze zwykłego kopciucha na groszek więc i tak jest bajka teraz

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj nie wiem ile waży. A dtr nie pamiętam czy był czy nie gdzieś papiery schowalem od niego. Musiał bym poszukać. A czy to ważne ile waży kocioł?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciągle myślę o tym moim spalaniu. I wpadłem na pomysł ze może mam za niska temperaturę na bojlerze. Mam ustawione 40 stopni. Pięc na 55. Pompa do bojlera włącza się przy spadku temperatura do 37 stopni. No i moje przemyślenie jest takie że wtedy zaczyna wtlaczac te 37 stopni do pieca i dość go wychładza i co za tym idzie potem długo dochodzi do zadanej temp. Czy dobrze myślę? Macie może inne opinie? Czekam na odp

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wode w boilerze powinno sie grzać w okolice 50 'C,  w okolicach 35-40 C jakieś bakterie się tworzą . 

Jaką masz temperature na powrocie do pieca? pompa na powrocie jest?  masz zawory termostatyczne na grzejnikach ? zainwestowałbym jeszcze w siłownik do  zaworu 4 dr.

U mnie lepiej się sprawdza system jak mam poroztwierane wszystkie zawory na grzejnikach a temperature steruje zaworem 4 -drogowym z siłownikiem. predzej miałem że temperature regulowały zawory przy grzejnikach i bywało tak ze nagle wszystkie sie roztwierały a wtedy piec musiał dawac na 100 % by dogrzać i wpadał w dziwną amplitude.

Edytowane przez slaszy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaszy9 napisał:

Podobno wode w boilerze powinno sie grzać w okolice 50 'C,  w okolicach 35-40 C jakieś bakterie się tworzą . 

Cytat:

Metody walki z zagrożeniem wynikają wprost z charakterystyki warunków, w jakich Legionella lubi się rozwijać.

Najważniejsze zalecenie zawarte jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie: Instalacja ciepłej wody powinna zapewnić uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C oraz umożliwić okresowe jej podniesienie do nie niższej niż 72°C.

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o bakterii też słyszałem ale w nojlerach typu zbiornik w zbiorniku nie tworzy się ta bakteria a taki posiadam. Temperaturę na powrocie z grzejnikow to jakieś 48 stopni a z bojlera 37 stopni. Zawór regolowany ręcznie jest teraz ciągle na 10. No a na grzejnikach zwykle zawory. Dlatego myślę czy nie podbić temperatury bojlera do 50 bo gdy uruchomi się pompa od bojlera to zacznie wtlaczac 47 stopni do pieca a nie 37. Ja tak myślę że chyba wtedy mniej było by straty ciepła z pieca i co za tym idzie mniejsze zużycie groszku.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nawet na sitku prysznica się te bakterie rozwijają, i w przewodach(rurach) również. W każdym punkcie instalacji gdzie masz obieg wody CWU...Ciepłej Wody Użytkowej czyli tej która leci z kranu:)))

33 minuty temu, Mati1987 napisał:

Tak o bakterii też słyszałem ale w nojlerach typu zbiornik w zbiorniku nie tworzy się ta bakteria a taki posiadam.

A w jakim zbiorniku się namnaża  Legionella pneumophila?

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Próbuję. Podbijam bojler do 50 stopni. Zobaczymy co będzie. I u mnie jest ciekawe to na sterowniku że więcej niż 60 nie mogę ustawić. Zobaczymy jak będzie się pięc zachowywał przy wyższej temperaturze bojlera. Bo teraz temperatura jak grzal bojler to z tych 55 spadała do ok48/49 stopni na piecu

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.12.2018 o 22:41, MarekDabrowski napisał:

Te sterowniki techa tylko ładnie wyglądają

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Mam już drugi kocioł ze sterownikiem techa i nic złego w nich nie widzę. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.