Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umiejscowienie czujnika temperatury podajnika - Wydzielone z tematu "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady"


modzl

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest progres, po rozmowie z reded, którego pozdrawiam,  sytuacja się trochę unormowała

moc 9kw powietrze 2-20 modulacja 20-100 potencjal 6,3 , troche kaloryczność zmniejszyłem bo kopczyk schodzi w dol, ale popiół jest jak z papierosa, w paluchach się rozpada

Jakie macie temp podajników ? U mnie czujnik jest w połowie rury. Czy te 53 to norma ?

 

IMG_20181217_144146256.jpg

IMG_20181217_144306682.jpg

IMG_20181217_144458166.jpg

IMG_20181217_144236490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podajnika 53* to nie norma,przesuń czujnik dalej od kotła w stronę zasobnika,wyjmij z orginalnej tulejki  i się przekonasz.Być może tulejka jest bardzo blisko kotła,nie widzę to nie wiem w którym jest miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20181217_001400-1.thumb.jpg.ee9fec5dafd8b5d19693cb61821939dd.jpg

Czujnik ok 15cm od palnika na rurze podajnika, rurka w której siedzi czujnik zaczyna się 9cm kończy 16cm od palnika.

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura podajnika ma ok 1 m, czujnik jest w połowie, rura parzy nad wentylatorem to znaczy ze jest faktycznie te 50, ogólnie to pewnie żar schodzi za nisko ? dobrze rozumuje?

IMG_20181217_152626770.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze bliżej kotła i jest 28* ale mam inny podajnik

Jaki masz czas podawania ? być może częsciej a mniej podawać,możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj  przez około pół godziny ustawić podawanie 3 sek,czy temperatura spadnie,jeśli nie to widocznie ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2011r produkcja, robiłem serwis przed sezonem wyglądał jak nowy, obniżyłem kaloryczność i zmniejszyłem podawanie, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc żar schodzi za nisko. Daj mu dodaj paliwa. Jak będzie już duży kopczyk Zmniejsz kaloryczność powinien częściej podawać i żar nie powinien się cofać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo skutecznym sposobem podanym przez kolegów z forum jest podniesienie mocy kotła o 1-2kW, i do tego możesz przyspieszyć efekt podając 1-2 dawki groszku ręcznie i zostawić do ustabilizowania się :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam drodzy koledzy forumowicze ale mi się wydaje że problem wysokiej temperatury podajnika dotyczy tylko tych małych wersji podajników czyli do 20 kW. I nie mówię tu o mocy kotła.

 

u mnie w sofcie 2.16 b temperatura na zewnątrz również jest czarna.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na palniku 25kw gdzie pale VARMO najwięcej miałem 33°, a na normalnym eko zawsze max 31. 

A jak ktoś ma nawet te 45 temperaturę i sieje panikę to myślę że zbednie bo do temperatury zapłonu jeszcze bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ten czujnik przy samym koszu i po temacie. On ma pilnować temperatury  przy samym koszu jak jego nazwa wskazuje a nie w połowie rury podajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lechumb napisał:

.u mnie w sofcie 2.16 b temperatura na zewnątrz również jest czarna.

Witam

Widocznie smog zmienia u Ciebie kolory :)))

U mnie w 2,17b są bialutkie.....za oknem mrozek, temperatura spadła i kolor zimy........ jak koledzy to opisali :))

20181218_025927-1.thumb.jpg.57e8795a1d85b62b47930b5c3b8a1c93.jpg

A kocioł w nocy ucichł...i przez chwilkę nie było prądu w nocy...... ale bufor robi robotę..... zobaczcie  temperaturę na dworze jak poszedłem zobaczyć co tak cicho się zrobiło... To takie zboczenie dziadka opiekującego się wnuczkami :))) jak robi się cicho to coś wnusie kombinują :)) ...patrzę i miałem rację.... alarm opału ustawiłem na 5 :)) i trochę późno przypomniał :(

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ten czujnik przy samym koszu i po temacie. On ma pilnować temperatury  przy samym koszu jak jego nazwa wskazuje a nie w połowie rury podajnika. 
Co ty wogole piszesz. To tak jakby ktoś ci radził że gdy pali się tobie dom, to się odwróci nie patrz i po problemie. Temperatura ta nie jest jeszcze niebezpieczną ale najczęściej problem wysokiej temperatury podajnika dotyka właśnie tych mniejszych palników. pisałem nie zwracać uwagi na moc kotła. ja mam u siebie kocioł 15 kW ale palnik mam od 12 do 45 kW. gdybym miał kocioł 12 kW miałbym już mniejszy panic do 25 kW i one też miały ten sam problem kolega Wwoytek miał właśnie ten mniejszy palnik i nakręcił film jak to przerobić żeby obniżyć temperaturę podajnika.mówię tylko o sytuacji w kotłach Defro u innych to rozwiązanie może się nie sprawdzić choć spróbować zawsze można.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Widocznie smog zmienia u Ciebie kolory :)))
U mnie w 2,17b są bialutkie.....za oknem mrozek, temperatura spadła i kolor zimy........ jak koledzy to opisali :))
20181218_025927-1.thumb.jpg.57e8795a1d85b62b47930b5c3b8a1c93.jpg
A kocioł w nocy ucichł...i przez chwilkę nie było prądu w nocy...... ale bufor robi robotę..... zobaczcie  temperaturę na dworze jak poszedłem zobaczyć co tak cicho się zrobiło... To takie zboczenie dziadka opiekującego się wnuczkami :))) jak robi się cicho to coś wnusie kombinują :)) ...patrzę i miałem rację.... alarm opału ustawiłem na 5 :)) i trochę późno przypomniał :(
YARO
Brakło papu jeśli chodzi o smog to moje okolice na zielono.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał ...demencja starcza :))...ewentualnie skleroza....do wyboru jak kto woli :))

U mnie też zielono..... nie nie ...teraz biało :))

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lechumb napisał:

Co ty wogole piszesz. To tak jakby ktoś ci radził że gdy pali się tobie dom, to się odwróci nie patrz i po problemie. 
 

Mega adekwatny przykład podałeś....

Czujnik temp CWU dajesz na zbiorniku CWU czy na rurze zasilającej go ....?  Pytanie retoryczne , nie musisz odpowiadać.

Nas interesuje temp jaka jest przy samym zejściu węgla z kosza do rury podajnika a nie w połowie tej rury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na to CWU to ci odpowiem. Nie wiem jak ty ale ja nie daję czujnika na rurze zasilającej ani na zbiorniku tylko jest umieszczony w tulejce w zbiorniku. Co do podajnika to gdy Żar już dojdzie do kosza to co po alarmie na wyświetlaczu jak i tak ciężko już będzie ugasić ten pożar. Większość producentów o tym wie i robi miejsce na czujnik w tym miejscu gdzie robi bo po co się musi być.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mariusz0776 napisał:

Daj ten czujnik przy samym koszu i po temacie. On ma pilnować temperatury  przy samym koszu jak jego nazwa wskazuje a nie w połowie rury podajnika. 

kolego

Z definicji czujnik temperatury podajnika..patrz  pt. 6  instrukcji....to ma być alarm zapalenia się opału w rurze podajnika i jeszcze zdąży wypchnąć żar  ...bo jak zapali się w koszu to raczej po ptakach...

Pozdrawiam YARO

image.png.dc0afc212aa26d7ded176ac4edf8ad22.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest temp przy której węgiel zostaje wypychany z rury podajnika , 70-80 stopni , pewnie jakoś tak. Ile wynosi temp zapłonu węgla, raczej więcej niż 80. Znajomy ma czujnik zamontowany przy samym koszu i raz miał sytuacje kiedy doszło do wypychania żaru. Sterownik na tyle długo wypycha węgiel że nie ma prawa nic się w koszu zapalić , gdy bedzie taka potrzeba to wypchnie całą zawartość kosza wiec o jakim pożarze w koszu mówimy... ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nasza cała polska natura oszukać nawet potrafimy samego siebie.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.