Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba o ocene/ poprawe schematu


bulka907

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby ci to nie zamarzlo. Nie wiem co tam jest nad ta kotlownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor zwrotny od podlogowki przenies na powrot ale do bufora.

Zawor zwrotny na cwu zimnej (ten nowy wrysowany ktory laczy zimna wezownice cwu z powrotem cyrkulacji) wyzuc.

Zawor zwrotny (7) na zimnej cwu obroc o 180 stopni.

Przenies zbiornik przeponowy cwu oraz zawor bezpieczenstwa bezposrednio do wezownicy czyli za zaworem (7).

 

PS. Grzalka umieszczona po srodku zbiornika ogrzeje tylko to co jest nad nia (czyli polowe zbiornika) czy o to chodzi?

Czy Ty (lub ktos) liczyl dla Ciebie to wszystko od strony ekonomicznej? Rozumiem ze ten bufor to taka furtka do ewentualnej zmiany zrodla ogrzewania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wprowadza zmiany. Jeśli chodzi o obliczenia- to wszystko mi robili w jednej firmie, i właśnie polecili ten system dla mojego domu. Zadzwonię do nich i popytam co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej te wyliczenia/symulacje pv + bufor. Cos mnie tu intuicyjnie nie pasuje, ale nic nie mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cwu zabezpieczasz, na wejściu do zbiornika(wezownicy) tak jak narysował @odpowietrznik z ta róznicą, że zawór zwrotny 7 musi byc pomiedzy zaworem 1 a zbiornikiem 5

 

edit1.

odpowietrzniki dajesz tam, gdzie potrzeba, a ta potrzeba wychodzi podczas robienia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.