Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel a gaz


zenekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kocioł sds ceramik 14 kw i jak do tej pory na ogrzanie domu 110 m/2 zuzywam ok 3 ton węgla temperatura w domu 21/22 stopnie i teraz pytanie. Jakbym zamontowal jakiś kocioł gazowy kondensacyjny czy jest mi ktoś w stanie wyliczyć ile by poszło gazu na podstawie używanego węgla przyjmując że nie jest on najlepszy. Pozdrawiam i czekam na jakieś wyliczania

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gaz można przejść zawsze,nie zawsze jednak będzie to opłacalne,jedynie wygodne i za taką wygodę trzeba będzie zapłacić nieco więcej albo sporo więcej.Jest fajnie jak zimy są lekkie jak ostatnio.Gdy przyjdzie większy mróz tak różowo już nie jest.Stary kociołek rodziłbym zostawić,może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tymi mrozami , ja mam starego klocka ocieplonego i w największe mrozy szło coś koło 17m3 gazu ,  przy -20C w dzień  i przy -30 C w nocy. Warunek ciągłe grzanie, jak w śmieciuchu wygasło nad ranem to się zimno robiło mimo że w domu 20C było.  Zgodzę się że jest drożej o ok 30% , za gaz płacę ok 3100 rocznie. Za opał do śmieciucha pewnie z 2200 ale 20 min  dziennie roboty  czyli 60h x 20zł tj 1200zł.  Teraz robię w tym czasie co innego i lepiej na tym wychodzę . Za to ognisko palę z dzieciakami 2 razy w tygodniu.  To dla przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanko. Mieszkam w starym budownictwie. Dom niemiecki ocieplony styropianem tylko 5 cm. Dach jeszcze oryginalny stary i przez niego najwięcej ciepła ucieka. Powierzchnia do ogrzania 100 metrów kwadratowych i piec 15 kw. Pale w nim od góry i zimą spalam około tonę węgla kamiennego miesiecznie. Strasznie szybko się wychladza jak tylko przestanie się palić. Zastanawiam się nad gazem. Dzieci w szkole my w pracy i praktycznie do 16 od rana nikogo nie ma w domu. Zostawilbym instalacje CO i wspomagalbym się gazem. Czy jest sens? Może ktoś ma podobnie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie taniej zrobić jakiekolwiek ocieplenie wełną?Mniej spalisz węgla gdybyś spalał to w dolniaku przy pracy ciągłej,dosypujesz w dowolnym momencie kiedy jest mozliwość.Komfort cieplny też będzie inny a na pewno taniej niż gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.