Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, nie wiem jak u kolegi powyżej, ale u mnie przy maksymalnym otwarciu zaworów termostatycznych oraz gdy jes się zdejmie sytuacja jest taka sama: zimny powórt i grzejniki od dołu do połowy zimne.

Jakie mogą być jeszcze sposoby diagnozy i znajdowania przyczyn.

Opublikowano

Nie ma zaworów. To jest prosta instalacja jedna pompka. Zastanawia mnie tylko to że na starym piecu wszystko było ok a na nowym jest jak jest. Czy powodem tego może być pompka na powrocie?

Opublikowano

Spróbuj dać pompe na zasilanie i zobaczysz co będzie się działo

 

PS.wszyscy twierdzą ze nie ma znaczenia gdzie jest zamontowana pompa ale ja jednak mysle ze jednak cos wtym jest B) chyba łatwiej pchąć niz ciagnąć

Opublikowano

także myślałem o zmianie pompki na zasilanie tylko problem w tym że nie ma miejsca i niestety musi być na powrocie. Zastanawia mnie to czy dołożenie pompki CWU rozwiąże problem. Może ta pompka poprostu nie daje rady

Opublikowano

tak czytam i ręce opadają ,co do pompek to nie ma zadnego znaczenia gdzie ona jest ,ważne tylko żeby była zamontowana dobrze i zgodnie ze sztuka montażową ,

a to ze te powroty sa zimne to jest efekt korzystania z usług "fachowców za 15zł "jak to u nas sie mówi i pozniej problemy ,co do pirrwszego przypadku to sprawdzic po rozkreceniu pozdzielacza i puszczeniu wody pod cicnieniem jak tak woda leci zeby wyeliminowac przytkane czy tez nie wiem co zrobione rury ,i diagnoza w poł godziny musi byc ,co do drugiego przypadku to prawdopodobnie jest zle załozony zawór zwrotny /róznicowy lub jest skopane podłaczenie zbiornika przelewowego i cisnienie dynamiczne zamiast isc w grzejniki to podnsi słup wody w zbiorniku i ją czesciowo przelewa

Opublikowano

Proponuję jeszcze poustawiać nastawy w zaworach termostatycznych na N (zapisując wcześniejsze ustawienia) i jeszcze raz spróbować. Niestety nieraz trzeba dotknąć instalacji aby można postawić diagnozę, na odległość trudno niektóre przypadłości leczyć. Miejsce montażu ma wpływ na niektóre rzeczy, ale akurat na przepływ nie. Pamiętajmy, że jest to układ zamknięty i to co zostaję wypchnięte przez pompę to zostanie też przez nią zassane.

  • 4 lata później...
Opublikowano

Witam,

 

zabierałem się do robienia zdjęć ale z mojej komórki wychodzą bardzo źle. Pożyczę aparat i zrobię fotki.  Póki co, wrzucam schemat swojej instalacji.  

 

 

post-41588-0-50958200-1384439438_thumb.jpg

Opublikowano

Zawór 4D + wymiennik to poroniony pomysł.

Albo jedno albo drugie.

Jeżeli naczynie otwarte jest niżej niż najwyższy punkt obiegu CO to konieczny jest wymiennik a jeżeli wyżej to wystarczy 4D na "plecach" kotła.

Opublikowano (edytowane)

Naczynie jest niżej dlatego wymiennik. Schemat pochodzi z dtr kotła.

W tym momencie zawór z siłownikiem sprzężony z termostatem pokojowym (i pracującej pompie non-stop) obniża temp na grzejnikach po osiągnięciu odpowiedniej temp w pokoju. 

Jako, że nie mogę zlikwidować wymiennika (grzejniki wyżej niż naczynie przelewowe) co musiałbym zmienić aby mieć możliwość obniżania temp oraz jakie korzyści tą zmianą osiągnę w porównaniu do aktualnego stanu ? 

Edytowane przez Landcaster
Opublikowano

Wykonać za wymiennikiem układ podmieszania za wymiennikiem (zawór trójdrożny), lub dwudrożny przed wymiennikiem ale to ogranicza przepływ przez wymienniki i kocioł. Sterowanie albo pogodówką (najkorzystniej) lub temperaturą zasilania  na instalacje. Korzyści , głównie optymalizacja pracy instalacji. Jeśli jednak dotychczas pomieszczenia były przegrzewane to również finansowe.

Opublikowano

Dziękuję za info. Pomieszczenia nie były przegrzewane ponieważ tam gdzie nie ma regulatora pokojowego to mam termostaty grzejnikowe. Pogodówka jest już zainstalowana i współpracuje z zaworem 4n oraz 3 n na podłogówce. Co mam rozumieć przez optymalizacje pracy instalacji. Co będzie wartością dodaną. Robiąc przeróbkę instalacji poniosę pewne koszty w związku z tym zastanawiam się co na tym zyskam i czy jest to gra warta świeczki.

Opublikowano

Optymalizacja pracy polega na tym ,że na grzejniki płynie czynnik o parametrach które są wystarczające aby utrzymać właściwą temperaturę w pomieszczeniu. zawory termostatyczne pracują wtedy w wąskim zakresie charakterystyki a nie jak termostat na zasadzie włącz wyłącz. Ponadto ilość wody przepuszczanej wody o tej samej objętości a nawet mniejszej przy wyższych parametrach zasilania powoduje przegrzanie pomieszczenia (temperatura nie utrzymuje się w danym przedziale). Regulacja pogodowa niweluje te niedogodność. To czy iść w tym kierunku to już zależy od właściciela. Można też wykorzystać układ z zaworem 4d (drożnym) i zanim umieścić wymiennik (konieczne jest jednak wtedy wyregulowanie przez niego przepływu). Będzie on wtedy obsługiwał c.o. bezpośrednie i c.o. za wymiennikiem. fakt ,ze nigdy takiego układu nie analizowałem, ale efekt może być interesujący.

  • Zgadzam się 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.