Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wybrać? (Retopal, Chwałowice czy Wesoła)


zgf1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, stoje przed wyborem węgla na zimę.

Na składzie jest tylko:

Retopal 790zl

Chwałowice 810zl

Wesoła 810zl

 

 

Ostatniej zimy(2017/18) miałem Retopal, bardzo sie spiekał, byłem z niego średnio zadowolony. Poprzedniej zimy Retopal spalał się zdecydowanie lepiej.

Teraz waham się co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązuje tutaj zasada ograniczonego zaufania :D .

U mnie na jednym składzie sprzedawali w zimie "Wesołą" ale był to pewnie jakiś Rusek bo słabe to było i bardzo dużo popiołu choć wypalało się pięknie prawie na pyłek.

Patrząc na "papiery" te Chwałowice byłyby interesujące bo spiekalność/kaloryczność/popiół na przyzwoitym poziomie. 

Najlepiej sprawdzić biorąc po worku na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal jest raczej robiony na węglu  Piast Ziemowit wiec jeżeli to nie spalało się dobrze o ile to był towar zgodny z opisem to co dopiero Chwałowice czy Wesoła to przecież trudniejszy opał do spalenia na wrażliwym palniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu byc moze trafilem na jakas kiepska partie Retopalu.

Dwa lata temu Retopal spalal mi sie lepiej.

 

Dlatego troche sie zrazilem, ale chyba postawie na Wesola i pozniej ewentualnie dowioze Chwalowice.

Piec to Zywiec Integra Lux 22kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 20:27, Oldek napisał:

A co koledzy byście wybrali, Gold z Bartex za 940 zł, czy groch z Wesołej (lokalny skład) za 960 zł. w workach polipropylen 30 kg.

Sorry że podpiąłem się pod temat który tylko w połowie odpowiada temu o czym ja piszę. (Co wybrać)

Pojechałem dziś do Obi po groch Gold Batrex'u, a także na lokalny skład po worek z grochem z Wesołej za 967 zł. tona. Myślę że spalanie dla CWU  w jakiś sposób da opowiedź na moje rozterki. Na starcie w kategorii granulacja i wilgotność zdecydowanym zwycięzcą jest Bartex. Myślę że na lokalnym składzie pakują w worki wszystko co wyjdzie z kruszenia (bo widzę tam także miał), a w Bartex przykładają większe staranie w tym temacie.

 

ba.jpg

loc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzie wiadomo to daj znać jak się pali jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem tylko na CWU, szła mieszanka zmieszana moją ręką miał i groch który podobno był z wieczora, spalałem 6 kg, zasypałem Gold z Bartex'u i spalanie wzrosło do 8-8,3 kg, worek węgla bardzo szybko się zutylizował, zasypałem Wesołą z lokalnego składu i spalanie znowu spadło do 6kg/doba. A ten Gold tak ładnie wyglądał, aż wierzyć mi się nie chce że jest taki cienki, nie będę już go kupował. Chyba zadecydowałem 3 palety retopala z PGG i 4t. Wesołej z lokalnego składu. Retopal z PGG, bo na lokalnym za groch z Piasta chcą 940 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.