Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Ile Kw?


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Było już pisane nie raz na temat tego typu rozdzielaczy.One potrzebują temp.zasilania o 20st.wyższej czyli aby uzyskać temp.na podłogówkę np.35st musisz zapodac z kotła 55st.a to nie jest oszczędne rozwiązanie.Automatyka kotła nie współpracuje z czymś takim.Tego typu rozdzielacze to można sobie montować z kotłem na paliwo stałe.

Przy kondensacie powinien być zawór 3D z siłownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znajomi to mają i to jest argument koronny, a nie pomyślałeś, że jakby tego nie mieli toby palili ok 15-20% gazu mniej?

Może faktycznie weź ten większy kocioł, bo mniejszy może nie wyrabiać przy temp poniżej 0C i takim rozdzielaczu.

A rachunki za gaz to niech płaci hydraulik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ja się na tym nie znam ten hydraulik robił u 3 mich znajomych wszyscy są zadowoleni więc tez go wziołem wszyscy maja mają małe rachunki za gaz nie wiem czy jest możliwe zużycie gazu jeszcze mniejsze niż 300-400 zł miesięcznie bo tyle płacą znajomi czy ten zawór 3D z siłownikiem można jeszcze zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podchodził do rozdzielacza 28 lub 35 z miedzi (ważna mała prędkość przepływu). Jak zostawisz te rury do rozdzielacza co masz, to Ci zrobi dziury w kolankach. Rozdzielacz wymontować i sprzedać. Założyć inny z rotametrami. W ostateczności można samą pompę sprzedać... Ale to gorsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎31‎.‎05‎.‎2018 o 19:26, sambor napisał:

Przed rozdzielaczem - tam pewnie Cu22

A tą 15 to gdzie masz?

 

W dniu ‎31‎.‎05‎.‎2018 o 22:33, teres napisał:

Ja bym podchodził do rozdzielacza 28 lub 35 z miedzi (ważna mała prędkość przepływu). Jak zostawisz te rury do rozdzielacza co masz, to Ci zrobi dziury w kolankach. Rozdzielacz wymontować i sprzedać. Założyć inny z rotametrami. W ostateczności można samą pompę sprzedać... Ale to gorsze rozwiązanie.

Co masz na myśli zrobi dziury w kolankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.