Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Instalacji Co (bardzo Starej Na Plastiki ?? ) Q


krzysiek157

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko przy kotłach na miał w czyklach niestalopalnych bierze sie poprawke na moc ,albo zmien sposób palenia tak zeby temp nie spadała tak mocno czy zebys miał mozliwosc wygaszania na wyskokiej temp ,czyli np wygaszanie drewnem zeby temp była ok 60st a po spaleniu drewna temp jest a piecu ciemno i mozna popiół smiało wywalic nowy opał nasypac i palic odrazu z moca nominalną na miale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem podobne testy gdy konczył spalac sie miał szybko go otwierałem czysciłem i odpalałem od nowa, tylko trwało to i tak przynajmniej 15-20 min . Co do drewna to tez juz sprawdzałem, zdziwiło mnie to ze gdy zasypałem całą komore spalania drewnem az po brzegi starczyło go tylko na półtorej godzinki, plusem było to że nie musiałem czyscic pieca bo w srodku nic niebyło nawet popiołu ;) wszystko sie spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co opisujesz i takie jakie masz problemy to 90% ludzi ma co dobrało kocioł na styk zwłaszcza w miałowym ,tu gdzie mieszkam dobiera sie kocioł tak zezy miał wielka komore zasypowa i tak sie utarło a instalator raczej nie ma nic do gadania ale za to palic wtakim kotle to przyjemnosc i musi trzymac przy 0 na zewnatrz przynajmniej dwa dni a faktycnie trzeba przyznac je jest to bardzo ekonomiczne rozwiazanie jesli chodzi o spalanie

co do zębca to za wiele oczekiwac nie morzesz niesstety a jesli juz wszytko przerabiałes w sposobie palenia i wygaszania to nic nie poradzimy bedziesz muisał sie przyswyczaic do tych długich rozruchów

a co do wymieny instalacji to koszt bedzie napewno wiekszy niz porzadny kocioł ,nawet jesli wezmieny tylko pod uwage wymiane rur ktore widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce byc niegrzeczny ale jak chcez robic na jalis tworzywach to lkepiej daj e kase mnie

miedz to jest w najgorszym przypadku

a co do kotła to pleszewski o powierzchni grzewczej 4-4,5m co wypadkowo na miale da moc ok 25-30kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie juz zamykałem zawór i wyłaczałem pompe najpierw nagrzewały sie kaloryfery teściowej dop pozniej u mnie na górze . U niej ładnie grzeją całe od gory do dołu ale u mnie w nowych jest juz bieda grzeje góra a duł słabiutko . musze ustawic 60 stopni na piecu zeby grzało jak na 50 z pompą. Piec rzeczywiscie nie wyrabia z taka iloscia wody do ogrzania wiec dla tego zainteresowałem sie zmiejszeniem ilosci wody w obiegu , a jedynym sposobej sa chyba te rury

z tego co piszesz to część rur masz wymienione na miedziane na mały przekrój a częśc została na starych-trudno to okiełznać na samej grawitacji -a na pompce również nie ma szans aby zgrać przepływy jeśli część instalacji ma znikome opory a część dość wysokie-żeliwniaki musisz przydławić to najtańsze rozwiązanie-fundniesz teściowej jakieś zawory dla zmniejszenia przepływu, albo będziesz jej fundował saune podczas gdy u ciebie -powiedzmy sobie delikatnie-będzie dość rześko...

napewno warto położyć na rurach w kotłowni izolację cieplną-tam masz ogromne straty ciepła.

kocioł powinien pracować na temp. min 50-55 st. unikaj niższych temp-nawet na grawitacji.

jeśli masz na kotle ok.50 st. i u teściowej jest za ciepło a u ciebie zimno to nie ma szans na oszczędności nawet jeśli będziesz miał zlote rury-jedyne rozsądne wyjście to zmniejszyć przepływ przez żeliwniaki.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac woli przegrzewac tesiową niz grzac u siebie ,zobaczymy moze pozakrręca te grzajniki u tesciowej,ale widac bardzo kocha tesciowa bo woli wymienic instaalcje mniz poprzeszkadzac jej z poł godziny

owocnej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.