Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Na Pellet.


Góral86

Rekomendowane odpowiedzi

Piec nie dogrzewa pomieszczeń.Piec 24kw ze sterownikiem st978m. Piec nagrzewa się ładnie do zadanej temperatury na piecu ale nie dogrzewa pomieszczeń. Moje ustawienia: co- 58 histereza 3 cwu-44 histereza 2 temperatura załączania pomp 40stopni czas podawania 4sek przerwa podawania 15 sek siła nadmuchu 75bieg praca podtrzymania 4sek przerwa podtrzymania 20 sek wentylator w podtrzymaniu 38 bieg

post-78116-0-72684000-1519309044_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 170m ocieplony. 10 kaloryferów. Mam małą tempture powrotu która skacze jak szalona. Wacha się między 38-26 i myślę że tu może być problem właśnie

post-78116-0-21339000-1519309890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował już zwiększyć temperature do 70 na piecu. Nagrzał się bez problemu ale kaloryfery ledwo letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec nagrzał się do 72 stopni i w przeciągu 5 minut temperatura spadła do 42 stopni gdy puściło mi wkoncu wodę na grzejniki.

post-78116-0-94527200-1519316112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Widzę że nikt nie jest zainteresowany moim problemem. Ale i tak powiem do jakich wniosków doszedłem... Piec tylko dla tego puścił ciepło na grzejniki bo doszedł do górnej granicy do jakiej się mógł dogrzać.... Więc moje pytanie brzmi: dlaczego tak jest że nie grzeje mi domu max 19.4 stopni skoro jest zadane 23 stopnie. A całe ciepło trzyma w piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz załączoną ochronę powrotu i siłownik kręci zaworem tam i z powrotem dbając o kocioł a nie dom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bieg w tej pompie na (auto była na najszybszym) i chyba ona chłodziła za dużo. Co do ochrony powrotu mam załączony na 38 stopni.powietrza nie mam sprawdzałem wszystkie grzejniki.

 

Zdjęcie pompy

 

Wyłączyłem też opcje pompa zaworu teraz temperatura mniej skacze. Nie wiem czy dobrze zrobiłem?

post-78116-0-52797500-1519329881_thumb.jpg

post-78116-0-17285800-1519330120_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość otwarcia zaworu ręcznie?? Jeżeli tak spróbuj i zobaczysz czy temperatura na grzejnikach się zwiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączę ochronę powrotu to zawór otworzy się na maxa i temperatura na grzejnikach podskoczy ale zaraz temperatura na piecu spadnie o jakieś 25stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadnie bo musi nagrzać wodę w instalacji. Nie możesz otworzyć go np na połowę zakresu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model sterownika i model siłownika do tego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to da się go obrócić ręcznie na wybraną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrobić musisz wcisnąć gałkę znajdującą się na nim i obrócić w stronę otwarcia. Ustaw kocioł na 60- 65 stopni, a zawór odkręć na połowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wyłączyć jakoś sterowanie nim ze sterownika?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyłączę ochronę powrotu. Ale jak to zrobię bo temperatura na piecu spadnie o te 25 stopni i tak cyklicznie bd się to powtarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.