Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 15 - Problem tryb letni


MIchal237kll

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2019 o 18:05, MIchal237kll napisał:

Może ktoś podać jak ma ustawione wsszytstko z pidem w trybie letnim i bez pid?? Dziękuję za pomoc

Witam

Ja posiadam piec Defro Duo 20 kw sterownik to K1Pv3 moje ustawienia w trybie letnim

Temperatura to 55 c 

Czas podawania 4 sek.

Przerwa podawania 149 sek.

Siła nadmuchu 35 %

Praca w podtrzymaniu 2 sek.

Przerwa podtrzymania 83 min.  i 13 sek.

Wentylator w podtrzymaniu

Czas pracy 55 sek.

Czas przerwy 6 min i 16 sek.

Przy tych ustawieniach ekogroszek spala się bez żadnych spieków

 

IMG_20190802_150901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 23.07.2019 o 12:33, pawelll napisał:

Cały czas tyko pid. Temperatura nastawiona  CWU 55° , temperatura kotła wacha się 56-57° .

To że pid nie znaczy że chodzi na pid bo normalnie chodzi tak jak na trybie ręcznym czy to dwustanie bo nie ma takiej opcji aby stale kocioł pracował jak wskazuje na to nazwa pid , ja to testowałem i po nagrzaniu wody w układzie kocioł normalnie wchodzi w podtrzymanie później bo później ale wchodzi bo nie ma innej opcji , więc czy to pid czy dwustan na to samo wychodzi chyba że chodzi o lepsze samopoczucie , chyba nikt nie będzie próbował mnie przekonać że jest inaczej co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat. 

Czy jest możliwość w K1PV3 ustawić Harmonogram pracy pieca na zasadzie:

Od 7.30 do 17.00 - tryb letni, od 17.00 - tryb pompy równoległe (ewentualnie pompa c.o)? Ewentualnie może macie jakieś pomysły jak taką sytuację rozwiązać, by piec grzał w ten sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ster będzie k1pv3,czy4, to musisz ustawić / przełączyć w sterowniku z jednej opcji na drugą, nie ma możliwości aby się sam przestawił, chyba że masz połączenie przez moduł internetowy i klikasz kiedy chcesz na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kammill napisał:

Ewentualnie może macie jakieś pomysły jak taką sytuację rozwiązać, by piec grzał w ten sposób?

Programator czasowy i w szereg z wyjsciem sterownika. Tryb pompy rownolegle caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. Właśnie u znajomych w Bruli da się to ustawić bez problemu - stąd moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma u siebie pompy równolegle, ale mam też pokojówkę która to właśnie po wzroście temperatury w domu wyłącza pompę CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 nikt nie będzie cie wyprowadzał z błedu...to twój tok myślenia.

Pid to ciągła praca kotła bez wchodzenia w nadzór przy prawidłowym odbiorze ciepła.

Dwustan to praca...podawania przerwa itd i tu piec wejdzie w nadzór.

Mój piec pracuje non stop...sam moduluje sobie i dobiera dawke paliwa do dmuchawy...pracuje non stop w pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszany tryb pracy

 

Sterownik ustawiony jest w tryb pida

 

Ale obieg CO pracuje 5 minut a potem ma od 25 do 45 minut przerwy w zaleznosci od pogody i to jest najlepsze rozwiazanie na pogode przejsciowa

 

Przez te 5 minut kociol traci temperature z 65 do 60 powrot ma wowczas 55, potem kociol wchodzi na pelna moc gdzie jest najwyzsza sprawnosc (ustawiona moc 11 kw)

 

Pozdrawiam

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, manx napisał:

@berthold61 nikt nie będzie cie wyprowadzał z błedu...to twój tok myślenia.

Pid to ciągła praca kotła bez wchodzenia w nadzór przy prawidłowym odbiorze ciepła.

Dwustan to praca...podawania przerwa itd i tu piec wejdzie w nadzór.

Mój piec pracuje non stop...sam moduluje sobie i dobiera dawke paliwa do dmuchawy...pracuje non stop w pid

Wiadomo że przy normalnym odbiorze ciepła tak to działa ale jak ja mam ustawione minimalne kotła na 2,6kw a powinienem mieć na 3kw a odbiór podłogówki to jakieś 1,8kw to wiadomo że kocioł zaczyna się najnormalniej przegrzewać bo niżej z mocą już nie ma prawa zjechać niż to co mu w minimalnej zadano , i histereza ustawiona na 3 stopnie to po przekroczeniu zadanej temp65 stopni wchodzi w podtrzymanie ,to normalne zjawisko no chyba że w ustawieniu minimalnej mocy ustawię na 1,5kw ale wtedy zaczyna leciutko płomień przydymiać a to nie jest pożądane zjawisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.