Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Ocenę Schematu Instalacji Co


Fiodor58

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiłem trochę błędów: miejsce wpięcia NP od CW, dodałem ZZ w potrzebnych miejscach, oraz pięcie na sprzęgło

 

Jakia będzie pojemność naczynia wzbiorczego CO i jaki kocioł?

Widzę że zasilanie grzejników i podłogi zostało rozprowadzone z pojedynczego wyjścia ze sprzęgła a nie lepiej będzie z osobnego? I jeszcze jedno pytanko czy można podłączyć jeszcze trzy grzejniki w piwnicy do obiegu idącego na górę domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenie jest lepsze dla grzejników a podłodze też nie szkodzi

 

Jak masz już to sprzęgło to zaślep te pośrednie wyjścia, jak nie masz to kup klasyczne sprzęgło ze 40kW i będzie OK, tylko sprzęgło musi być ocieplome

 

Dodatkowe grzejniki możesz podłączyć, tylko trzeba je wyregulować aby nie brały za dużo wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę kupić sprzęgło z jednym obiegiem ? A jeżeli grzejniki z dołu są na tej samej pompe i zasilaniu co góra tylko na osobnych rozdzielaczach to trzeba coś dodatkowo dokładać? Kolejne pytanko na tej starej instalacji mam odpiwietrznik na zasilaniu cwu a tutaj nie mam czy tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik powinien być, ale pod warunkiem że jest za pompą a przed bojlerem i pompa jest na zasilaniu - czyli pcha wodę na odpowietrznik.

Te grzejniki blisko kotła muszą mieć zawory z nastawą wstępną - tymi nastawami regulujesz przepływ wody przez grzejnik.

Takie zawory są albo wbudowane w grzejnik albo kupujesz je osobno i montujesz przed grzejnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry osadnikowe sitkami w dół a nie tak jak na schemacie.

Brak zabezpieczenia kotła w układzie zamkniętym w postaci zaworu dwufunkcyjnego DBV lub wężownicy schładzającej

I podstawowe pytanie czy producent dopuszcza swój kocioł do pracy w układzie zamkniętym.

Tak z ciekawości jaki jest producent tego kociołka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawory zwrotne widzę i NW też dobrze. Oczywiście na drugim schemacie poprawionym przez Sambora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry osadnikowe sitkami w dół a nie tak jak na schemacie.

Brak zabezpieczenia kotła w układzie zamkniętym w postaci zaworu dwufunkcyjnego DBV lub wężownicy schładzającej

I podstawowe pytanie czy producent dopuszcza swój kocioł do pracy w układzie zamkniętym.

Tak z ciekawości jaki jest producent tego kociołka?

Myślałem ten zawór założyć, kocioł powinien pracować w układzie otwartym ale po rozmowie z producentem można go też zamknąć już sam nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawory zwrotne widzę i NW też dobrze. Oczywiście na drugim schemacie poprawionym przez Sambora

To naczynie przeponowe od cwu to ma być podłączone pierwsze od bojlera, przed ZB. Bo jak załozy zintegrowany ZB+ZZ to z naczynia żadnego pozytku nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na schemacie zz jest za naczyniem więc jest poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wokół kotła do mieszaczy, sprzęgła, wymiennika płytowego itp. oraz zabezpieczajaca z rur stalowych czarnych lub miedzi.

Instalacja z rur PP - pamiętać że średnica PP, PP-R czy PEX to nie jest średnica nominalna, np. PP32 to naprawdę DN 25 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.