Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika Do Zasilania Auta Elektrycznego- Tesla 3


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie za ta kase mozna zaryzykowac. Chodzi mi o auta na sprężone powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden problem 1 kwh w 2 taryfie 0,33zl a na stacji prądowej ile 1zl z usluga?

no nie do konca

bo ładując w domu czy w biurze przy taryfie G12AS to masz 13gr brutto za kWh a spokojnie naładujesz miedzy 22 a 6 rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem bo cene prondu reguluje urząd 170zl z gorszami cena zakupu prądu z elekrowni a jeszcze ich cuda i inne opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taryfa to jakas ściema. Nie wprowadzili wszyscy operatorzy systemu energetycznego. Cena prądu po nizej kosztów zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał widzieć długoterminową umowę z podpisem głównego księgowego może być z późniejszymi zmianami o stopień inflacji . Nie tak jak było  z olejem grzewczym zresztą z innymi nośnikami energii także . poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to widzę- zakładajcie ogrzewanie elektryczne a potem wam do...łożymy 60 gr/kWh.

13 gr/kWh to taniej,niż z kotła węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zmieni się władza i z definicji zmieni wszystko co wprowadziła ta poprzednia, tylko dlatego, że wprowadziła to poprzednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec umowe z gwarancją taka oferte mam

czyliw dzien G11 a na noc 12AS czyli lepiej niz dotyczncasowa taryfa G12R w przeciagu 2 tygodni ma przysc umowa to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe czy ją dostaniesz G12 as jak masz zgłoszoną fotowoltaike   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma 18kW foto  ,oferty jeszcze nie dostałem bo mają jakieś zawirowania w systemie i nie wiedza co odpowiedzieć

W Energa jest oferta ale ja osobiście raczej  nie będę korzystał bo musiałbym przejść do taryfy adekwatnej do G11 i to by było dobre ale tracę 3 godziny w każdy dzień a to już jest niedobre i godzine nad ranem a to juz bardzo niedobre (patrząc wg taryfy tzw. ciepły dom G12R która mam obecnie )

czyli w dzień ok 62gr brutto/kWh w nocy ok 13gr brutto/ kWh w taryfie AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wytycznych tej ustawy lecz z opisów w necie wynika że ona jest tylko na pierwszy rok po przejściu . Jeśli ma dotyczyć nadwyżki do roku poprzedniego to już w drugim roku możesz płacić po cenie G12 bez AS . poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa taryfa G12AS to jest skierowana raczej do nowych adeptów ogrzewania elektrycznego "Obniżona stawka obowiązuje w odniesieniu do ilości energii elektrycznej przewyższającej ilość energii zużytej w danym punkcie poboru w analogicznym okresie rozliczeniowym w roku poprzednim. Wobec pozostałej części energii stosuje się stawkę dzienną "

Dla Warszawy i PGE cena to 0,21zł/kwh brutto ale dopiero po przekroczeniu zużycia za analogiczny okres.

Ciekawe jak będą wyglądały sumulacje zużycia jak ktoś ma okres 6miesięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.