Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc - Potrzebny Fachowiec (Toruń) - Dym Z Pieca


piotrr00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prześledziłem forum i jestem pod ogromym wrażeniem wiedzy i zaangażowania użytkowników.

Oczywiście w pierwszej kolejności bowiem przeszukałem forum w celu rozwiązania mojego problemu, ale bez rezultatu :-(

 

Niestety - nie wiem, jaki mam piec (zdjęcie w załączniku), wyprodukowany około 2010 roku, w okolicach Pleszewa, tyle wiem ;-)

 

Dom parterowy, około 75 m kw, stary, jeśli to ma znaczenie. Nie mieszkam w tym domu, wynajmuję go. Mieszkańcy palą węglem, drewnem itd, już drugi czy trzeci rok, więc to nie kwestia że nagle coś im przestało wychodzić. Od kilku dni pojawił się problem dużego zadymienia - dym wydobywa się górnymi drzwiczkami. Oczywiście standardowe pomysły - wyczyszczenie komina - dwóch kominiarzy niezależnie stwierdziło, że komin jest czysty, drożny, wyczyszczony został czopuch (z uwagi na brak dostępu - wycięcie okienko, wyczyszczenie, zaklejenie "okienka"), wyczyszczony komin aż do dołu. Piec podobno czyszczony regularnie - ale tutaj niestety opieram się jedynie na zeznaniach mieszkańców.

 

Stąd gorąca prośba - czy ktoś może zna jakiegoś fachowca od pieców, całych instalacji - piec + komin, z okolic Torunia, który by był w stanie (oczywiście odpłatnie) zdiagnozować ew. naprawić problem?

 

będę bardzo wdzięczny za jakiś namiar

Piotr

post-76437-0-29719700-1512508600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem też dym wydostawal się z drzwiczek , zacząłem szukać w kominie kominiarz też stwierdził że komin czysciutki , w serwisie metalfach stwierdzili by wyczyścić piec i wymiennik ciepła bardzo dokładnie a że piec nie był oczyszczony od ponad roku czasu nazbierało się 5 weglarek sadzy , dodam że experymentowalem paleniem na górnym ruszcie drewnem co się okazało bardzo wielką głupotą, po wyczyszczeniu pieca oraz dokładnym wyczyszczeniu sznurow w drzwiach jak ręką odjol .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie pieca a czyszczenie to też dwie różne sprawy,zależy jak kto to robi.Jeżeli ktoś tylko ogarnie sadzę  to za mało.Tym bardziej,ze piszesz o paleniu drewnem.W dodatku jeżeli jest palone na niskich temperaturach,to wymiennik może być zarośnięty że hej.Dobrze byłoby podciągnąć piec tak do 75-80 i potrzymać z godzinkę/można sypnąć wtedy z 10dag sadpalu/,łatwo będzie odrapać kociołek wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie porady.

Problem jednak w tym, że ja niestety odpowiedzi nie znam. Sznura przy drzwiach nie było nigdy. Czopuch w dół nie idzie, jest w poziomie, poza tym wiele lat działało poprawnie. Nie wiem nawet czy wyczystka szczelna, bo nie wiem gdzie ona jest, jak już wspomniałem - nie zajmuję się tym, nigdy nie zajmowałem.

Stąd właśnie moja prośba do Was o namiar do kogoś, kto by się znał i to wszystko potrafił stwierdzić, może dokonał takiego "przepalenia", testów, nie wiem. Nawet nie mam pomysłu jakiego fachowca szukać w Panoramie Firm czy gdzie. Dom jest w Toruniu, blisko centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z kominem to jak układ pokarmowy u człowieka. Od początku do końca musi być drożny. Bez zatorów lub dziur innych niż fizjologiczne... Sprawdź, czy na wygaszonym kotle zaciągane jest przez klapkę na samym dole powietrze (to takie usta..). Powinno zdrowo ciągnąć. Potem zajrzyj do kotła i wymieć, wydrap, czy wykołupaj wszystko co da się oderwać od metalowych ścianek i tak przez cały kocioł aż do komina. Warto obejrzeć cały komin od zewnątrz, czy nie ma gdzieś jakiejś dziury (perforacja jelit) i tamtędy nic nie wylatuje albo wlatuje do komina. Jak to zrobisz uczciwe, to powinno działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz gdzie jest wyczystka komina tzn , że sadza z wyczystki nie była wybierana, może jest jej tyle, że zasłania przelot do komina. Wybieranie sadzy z wyczystki komina to obowiązek kominiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.