Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Mini Bio Luxury 20 Kw - Proszę O Opinię


nero32

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacię proszę o opinię kotła. nie ukrywam odpowiada mi budowa tego kotła, ale nie wiem jak kocioł radzi sobie z ogrzewaniem domu, proszę o opinę na temat palnika, jak i samego kotła, a może polecicie coś bardziej sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kociołek od 3 dni i na Olimpie Stelmetu chodzi bez zarzutu. Przy takim piecyku praktycznie nic nie trzeba robić, wrzucić pellet - czysta przyjemność, pachnie jak w stolarni i do tego 5 minut roboty, żeby napełnić zasobnik i na kilka dni masz spokój.  Jak na razie nie mam się do czego przyczepić i od 3 dni czuję ze jestem wolnym człowiekiem :) Spalanie na szokująco niskim poziomie w porównaniu do węgla - modulacja jest tutaj naprawdę dopracowana., czyli  - nigdy wiecej węgla, pellet rulez. !!!!!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem kolego to troche chyba przesadzasz mam ten sam piec i pale olimpem wczesniej palilem ekogroszkiem. Spalanie nie wygląda juz tak różowo. Wczsniej 150 kg grochu wystarczało na 7 dni teraz 4 max 5. Co do obsługi to sie zgodzę ale jak przyjdzie ci cokolwiek zmienic w ustawieniach to tylko serwis. Kodu nie chcą podać. Moduł internetowy umożliwia wprawdzie wprowadzenie korekt przez serwis ale robią to bardzo niechętnie lub wcale zależy od ich humoru. Sory ale piec za tyle kasy a ja nawek korekty kalorycznosci peletu nie mogę zmienić. Gdybym miał teraz wybierać to napewno nie wybralbym kostrzewy. Może teraz jest taka tendencja aby sprzedac piec ustawić wstepnie nastawy a potem kasować nawet za najmniejsze zmiany. Zazdroszczę większości osób na forum bo mogą przynajmiej wymieniac spostrzeżenia i wprowadzać właściwe korekty ustawien.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem kolego to troche chyba przesadzasz mam ten sam piec i pale olimpem wczesniej palilem ekogroszkiem. Spalanie nie wygląda juz tak różowo. Wczsniej 150 kg grochu wystarczało na 7 dni teraz 4 max 5. Co do obsługi to sie zgodzę ale jak przyjdzie ci cokolwiek zmienic w ustawieniach to tylko serwis. Kodu nie chcą podać. Moduł internetowy umożliwia wprawdzie wprowadzenie korekt przez serwis ale robią to bardzo niechętnie lub wcale zależy od ich humoru. Sory ale piec za tyle kasy a ja nawek korekty kalorycznosci peletu nie mogę zmienić. Gdybym miał teraz wybierać to napewno nie wybralbym kostrzewy. Może teraz jest taka tendencja aby sprzedac piec ustawić wstepnie nastawy a potem kasować nawet za najmniejsze zmiany. Zazdroszczę większości osób na forum bo mogą przynajmiej wymieniac spostrzeżenia i wprowadzać właściwe korekty ustawien.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Kolego spróbuj kod 1978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TwinBio 12kW, szwagier ma kociołek dokładnie taki o który pytasz. Zauważyłem że u niego poziome płomienice bardzo szybko zarastają "sadzą/popiołem", po za tym wyczystka z tyłu pieca pod czopuchem. Wymagający wymiennik pod względem utrzymania czystości i ten konkretny kocioł bym odradził. Palnik jest taki sam jak u mnie i z własnego doświadczenia powiem że wymaga czyszczenia co około 200kg peletu. Nie brał bym pod uwagę wypowiedzi kolegi marsland, reszta powyższych wypowiedzi jak najbardziej trafna. Należy również brać pod uwagę efekt "bardziej zielonej trawy u sąsiada", także nie odradzał bym TwinBio. Fakt że serwis jest do dupy, drogi i za każdą pierdołę chcą kasować, ale z drobnymi problemami można samemu sobie poradzić i mając kod który podał kolega audilhr będzie jeszcze łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TwinBio 12kW, szwagier ma kociołek dokładnie taki o który pytasz. Zauważyłem że u niego poziome płomienice bardzo szybko zarastają "sadzą/popiołem", po za tym wyczystka z tyłu pieca pod czopuchem. Wymagający wymiennik pod względem utrzymania czystości i ten konkretny kocioł bym odradził. Palnik jest taki sam jak u mnie i z własnego doświadczenia powiem że wymaga czyszczenia co około 200kg peletu. Nie brał bym pod uwagę wypowiedzi kolegi marsland, reszta powyższych wypowiedzi jak najbardziej trafna. Należy również brać pod uwagę efekt "bardziej zielonej trawy u sąsiada", także nie odradzał bym TwinBio. Fakt że serwis jest do dupy, drogi i za każdą pierdołę chcą kasować, ale z drobnymi problemami można samemu sobie poradzić i mając kod który podał kolega audilhr będzie jeszcze łatwiej.

 

Jeżeli dla kogoś poświęcenie 5 minut co drugi lub 3 dzień na odkurzenie pieca jest problemem to niech kupi sobie kocioł za 10k euro i wtedy w białych rękawiczkach będzie wyrzucał popiół ze specjalnej kasetki. Palę swoim mini bio luxury 20 kw już ponad 3 tygodnie i nie zuważyłem żeby kociołek zarastał sadzą czy popiołem. Jest tylko bialutki nalot, Czyszczenie płomienic robisz raz na dwa tygodnie, bo co tydzień to trochę przesada. Zajmuje to 15-20 minut. Wrzucenie peletu w moim przypadku 9 worków raz na 3 dni - 15-20 minut. Na temat serwisu trudno mi coś powiedzieć bo na razie wszystko działa, a na serwisanta który uruchamiał piec złego słowa powiedzieć nie mogę. Zużycie w  porównaniu do wegla a tym samym koszt ogrzewania kształtuje się na podobnym poziomie, ba śmiem twierdzić że paląc peletem wychodzi taniej ze względu na dużą  sprawność kotła. Nie wspomnę o obsłudze, która w porównaniu do wegla zajmuje bardzo mało czasu.

Jeżeli chodzi o ustawienia to mogę sam wszystko poprzestawiać, wystarczy wbić kod serwisowy - temperatura pieca + est.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli dla kogoś poświęcenie 5 minut co drugi lub 3 dzień" No jest problem jeżeli jestem w domu tylko na łikendy, tym bardziej że producent deklaruje o wiele większe odstępy pomiędzy czyszczeniami.
"kocioł za 10k euro" Oj zaraz tam... Po prostu w cenie minibio można kupić lepszy wymiennik, również kostrzewy.
Swojego twinbio od lipca czyściłem dwa razy (pierwszy raz z ciekawości, bo wcale nie był "zarośnięty"), no ale ja spalam połowę tego co Ty, to i czyszczenia mniej.
"Na temat serwisu..." Ja przy zamawianiu osprzętu popełniłem błąd i zamówiłem standardowy regulator pokojowy, w związku z czym domówiłem później ecoTouch. Zamontowałem, no i trzeba było zmienić ustawienia w sterowniku, 5 minut roboty. Dzwonie do kostrzewy bo kodu nie miałem. Kodu nie dadzą, przez moduł internetowy też nie, bo nie. Tylko serwisant, minimum 300zł. Mój serwisant również jest ok, tylko że *** drogi.
"wystarczy wbić kod serwisowy" Teraz, jak wyciekł kod to wszyscy cwani :-) Latem, jak Plum u kostrzewy był nowością nie było tak łatwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze jak  czytam o tym że kod serwisowy jest tajemnicą , a wszelkich zmian musi dokonywać serwisant za kasę ,to taka "firma " jest dla mnie skreślona na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego mam ten piec od sierpnia oczywiscie ten z nowym palnikiem. Pale olimpem. Początkowo bylo troche problemow ale związanych z ustawieniami. Teraz jak kod serwisowy jest znany mozna temu zaradzic bez nabijania kasy kostrzewie. Sam proces spalania bezproblemowy. Palnik samoczyszczacy wiec nie mam problemow ze spiekami. Ogrzewam ok 300 m2 do temperatury ok 23.5 spalajac przy tym ok 26kg dziennie. Jak masz prawidłową instalacje to nie powinmo byc problemów. Nie wiem jak wyglada sytuacja ze spalaniem gorszego peletu.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla kogoś poświęcenie 5 minut co drugi lub 3 dzień na odkurzenie pieca jest problemem to niech kupi sobie kocioł za 10k euro i wtedy w białych rękawiczkach będzie wyrzucał popiół ze specjalnej kasetki. Palę swoim mini bio luxury 20 kw już ponad 3 tygodnie i nie zuważyłem żeby kociołek zarastał sadzą czy popiołem. Jest tylko bialutki nalot, Czyszczenie płomienic robisz raz na dwa tygodnie, bo co tydzień to trochę przesada. Zajmuje to 15-20 minut. Wrzucenie peletu w moim przypadku 9 worków raz na 3 dni - 15-20 minut. Na temat serwisu trudno mi coś powiedzieć bo na razie wszystko działa, a na serwisanta który uruchamiał piec złego słowa powiedzieć nie mogę. Zużycie w  porównaniu do wegla a tym samym koszt ogrzewania kształtuje się na podobnym poziomie, ba śmiem twierdzić że paląc peletem wychodzi taniej ze względu na dużą  sprawność kotła. Nie wspomnę o obsłudze, która w porównaniu do wegla zajmuje bardzo mało czasu.

Jeżeli chodzi o ustawienia to mogę sam wszystko poprzestawiać, wystarczy wbić kod serwisowy - emperatura pieca + esty.

kocioł eg pelle(eko greń) nie potrzeba 10 k euro, czyszczenie raz w sezonie,opróżnianie szuflady raz na dwa  tygodnie,a paląc pelletem nie wychodzi taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Podbijam temat bo cisza zapadła.Rozglądam się za piecem na pellet i mam na uwadze

Kostrzewa Mini Bio Luxury 20 Kw polecacie ten piec?

 

odradzam , mam to i sa rozne problemy a serwisant nie bardzo kumaty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też mam 20 kw luxury i mam odmienne zdanie - jestem zadowolony  - raz na 3 dni  ładuję do pełna zasobnik, przy okazji czyszczę palnik - zajmuje mi  to jakieś 30 minut do tego raz w tygodniu czyszczę płomieniówki  - 10 może 15 minut i to wszystko = warunek dobry jakościowo pellet, uszczelnienie palnika, "zetka" w kotłowni, odpowiednie parametry procesu spalania, wiedza (dostępna na forum) i obserwacja na początku. Po 4 miesiacach przygody z kostrzewą moge powiedzieć, że mam święty spokój, jest ciepło  i o to chodzi..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.