Skocz do zawartości

Lukas1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Witam wszystkich serdecznie, jestem całkiem nowy i jednocześnie zielony w kwestii ustawień kotła. Pomimo, że kocioł już chodzi dwa lata u rodziców to chciałbym się zabrac za jego optymalną regulację gdyż mam wrażenie że trochę dużo pali. Mam kilka pytań i prosiłbym o pomoc. Miałem juz okazję rozmawiać z kimś kto zna się na pelletach, ale chciałbym to zweryfikować z uzytkowanikami takich samych lub podobnych kotłów. Zgłębiłem trochę temat kotłów, stąd moje pytania. Ciezko bowiem mi się pogodzić z tym, że rodzice płacą teraz więcej niż wcześniej paląc węglem. Niech chociaż będzie tak samo :). Dom o powierzchni 80m/kw , nie jest ocieplony , stare budownictwo.

1/ Czy macie sprawdzony pellet klasy A1, ale do palnika Platinum Bio czyli tego prostego, wymagającego ? Na chwile obecną rodzice używają Pellet Energy Gold, szukam czegos równie dobrego ale tańszego. Za Golda płacimy 16 zł brutto za worek 15kg. Np czy Lava jest dobra do tego palnika, a jesli tak to czy ma znaczenie wybór wielkości pelletu - 6mm czy 8mm?

2/ Czy wszystkie rurki miedziane powinny być zaizolowane otuliną? Powiem szczerze, że nie mamy żadnej zaizolowanej, ale też moi rodzice mogli to zaignorować

3/ Wejście do kotłowni jest bezpośrednio z zewnątrz, ale nie mamy żadnego doprowadzenia powietrza. Czy wystarczy, że będzie uchylone okno, czy przerobić chociaż i dostawić rurę z powietrzem z zewnątrz nad górą pieca ( jaka rura, czy 10 wystarczy? ) ? Czy takie odpowietrzenie powinno się też znaleźć na dole, przy posadzce?

4/ Rodzice używają w pokoju tego regulatora zwykłego z pokrętłem. Jak mamie jest zimno to sobie rozkręca, jak ciepło to zakręca :). Czy jest tez mozliwosć zamontowania Salusa lub innego regulatora, żeby ustawienia były bardziej precyzyjne. Jaki wybrać

5/ Ostatnie pytanie odnośnie ustawień na piecu dla tego typu budynku? Na co zwrócić szczególną uwagę i jakie wartości są najistotniejsze by móc to w miarę optymalnie wyregulować.

Pozdrawiam wszystkich

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś się wypowie? Mam podobny problem. Pięć założony ponad miesiąc temu i serwisant coś źle ustawił i pali bardzo dużo a dom ocieplony 15cm styropianem. Za wizytę każe sobie płacić 300zl plus dojazd. Ktoś wie jaka temperaturę dać na mieszacze? 

IMG_20191203_182326.jpg

IMG_20191203_182345.jpg

IMG_20191203_182441.jpg

idget spanWidget span

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.