Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Mini Bio Luxury 20 Kw - Proszę O Opinię


nero32

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacię proszę o opinię kotła. nie ukrywam odpowiada mi budowa tego kotła, ale nie wiem jak kocioł radzi sobie z ogrzewaniem domu, proszę o opinę na temat palnika, jak i samego kotła, a może polecicie coś bardziej sprawdzonego.

 

Witam.Jeśli posiadacie dostęp do gazu to nie kupujcie pieca na pellet no chyba,że macie dużo czasu na zabawę w ustawienia co i tak graniczy z cudem aby piec dobrze ustawić.Posiadam piec Kostrzewa Twin Bio Luxury 24kW.Serwisanci znają się z podłączeniem i ustawieniem pieca jak zabłocki na mydle totalna porażka.Kup piec i radź sobie sam a jak ktoś wejdzie na stronę producenta to proszę zobaczyć ile to wszystko kosztuję.Nawet nie chce mi się opisywać jakie problemy były po zakupie i jakie problemy są z ustawieniem.Masz dostęp do gazu kupuj piec na gaz,który jest o 70% tańszy i wcale za sezon opłaty nie wyjdą więcej a wydaje mi się nawet,że na równi albo i mniej.Jakbym miał teraz wybierać piec to nigdy bym nie kupił pieca na pellet.Taka moja dobra rada masz dostęp do gazu kupuj piec na gaz zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów i pieniędzy również.Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie powtarzać tego samego postu w innych tematach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten piec od sierpnia oczywiscie ten z nowym palnikiem. Pale olimpem. Początkowo bylo troche problemow ale związanych z ustawieniami. Teraz jak kod serwisowy jest znany mozna temu zaradzic bez nabijania kasy kostrzewie. Sam proces spalania bezproblemowy. Palnik samoczyszczacy wiec nie mam problemow ze spiekami. Ogrzewam ok 300 m2 do temperatury ok 23.5 spalajac przy tym ok 26kg dziennie. Jak masz prawidłową instalacje to nie powinmo byc problemów. Nie wiem jak wyglada sytuacja ze spalaniem gorszego peletu.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

kynios a mógłbyś zdradzić jakie masz ustawienia ? Kupiłem piec Kostrzewa Twon Bio Luxury 24kW Dom do ogrzania 210m2 pale peletem bardzo dobrym bo olimpem albo barlinkiem istanalacja jest ok a spalanie wychodzi ponad 30kg :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Podpinam się pod temat bo nie znalazłem oddzielnego tematu o samych palnikach. Zaczyna mi chodzić po głowie zakup samego palnika i zaciekawiły mnie trzy: KIPI, Kostrzewa bio 1 oraz Kostrzewa VG  , wszystkie o mocy 16 kW. Mam camino i myślę przerobić na spalanie pelletu. Możecie któryś szczególnie polecić czy odradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Dzięki za opinię. Inny kolega pisze to samo co Ty. Wybaczcie moje naiwne pytanie ale tak sie porobilo ze koszt zestawu tego czy innego jest na granicy moich obecnych możliwości i trochę strach decydować o zakupie bez chociaż szczątkowej wiedzy. Ale kusi mnie bardzo ta inwestycja w poprawę wygody ogrzewania. U mnie już zaczynają się kontrole,na razie gdy ktoś złoży skargę na sąsiada a w lokalnym radio burmistrz mówi o regularnych i konsekwentnych kontrolach. Nawet każdy mieszkaniec otrzymał ankietę odnośnie jakieś kocioł używa , co ogrzewa itp.chcą mieć wszystko. Niby nic nie podali czy to przymusowa ankieta i nie myślę na siebie denuncjowac ale klimat wokół ogrzewania chałup robi się gorący i to mnie też motywuje bo nie mam chęci na przepychanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witek1234 masz dostęp do gazu kupuj piec na gaz albo kup piec na olej tylko nie piec na pellet od Kostrzewy i innych producentów.Zaoszczędzisz sobie dużo czasu i nerwów.Obiecuję Ci to.Potrafią tylko sprzedać a z ustawieniem to będziesz w roku wzywał serwisanta z 10 raz nie wspomnę już o usterkach itp.Mój wielki błąd, że zdecydowałem się kupić piec na pellet. Ostatni sezon z tym gów.a to jest druga zima, jak mi się uda sprzedaje piec i montuje sobie piec na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ 2paczki & witek 1234
Ja także po zimie będę próbował sprzedać i przerzucam się na gaz z butli. Porażka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Wydajesz opinie po dwóch miesiącach użytkowania kotla. Pewnie ograniczyłeś się jedynie na dosypywaniu pelletu nie kontrolując co się dzieje na ruszcie i efekt jest taki, że to beeee.... Jeżeli wszystko jest dobrze, to tej " porażki" nie będzie, ale trzeba trochę poczytać/ popytać... 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażką juz jest to, że czeka go remont komina, bo już pojawiły się wykwity w domu... Serwisant mu doradził, że wkład niepotrzebny... Jak można to inaczej nazwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Trener40 - Wydaję opinię z mojego punktu widzenia uzasadnioną. Dosypywałem, sprzątałem, czyściłem. Kontrolowałem, zadawałem pytania i w odpowiedzi słyszałem, że tak ma być. Albo że ktoś pogrzebał. Jako, że mieszkam sam to nie było Ktosia , który by pogrzebał. A ja nie mam dostępu do ustawień i wiedzy, żeby zmieniać cokolwiek. Powiedziano mi, że mam palić na programie ustawionym przez serwis a nie innym. To komu mam ufać jak się człowiek z bloku przeprowadza do domu? Ponadto skoro producent poleca tego fachowca to znaczy, że działa on tak, że można mu ufać.

Uważam, że mam prawo wybrać w jakich godzinach pracuje MÓJ kocioł i czy ogrzewa mi pomieszczenia na 21, 25 czy 30 stopni. Nie może być, że narzucą mi program grzania kotła. A jak wyjadę na wakacje to ma się palić na 24 stopnie cały czas? Chodzi też o to żeby były komfortowe warunki mieszkania a nie żeby było 17 stopni i wszyscy  w 2 swetrach po domu muszą chodzić. Przekonywanie mnie, że 21 to najlepsza temperatura nie ma sensu. Jeden lubi blondynki drugi brunetki. :)

Ogólnie historia z kotłem zaczęła się z potknięciami i od niedopatrzeń z drugiej strony i może tu powinno zapalić mi się czerwone światło ale pieniądze już były wydane i nie było możliwości cofnięcia decyzji.

 

EDIT - po kontakcie z producentem

Dzwoniłem do producenta, przedstawiłem sytuację i po konsultacji telefonicznej powiedziano mi, że za niska temperatura powrotu 31 Stopni (kocioł 55-61stopni), ponadto za niska temperatura spalin. (Posiadam zawór czterodrożny). Inne odchylenia od stanu właściwego ma sprawdzić technik który instalował kocioł. Ja tego nie zmienię więc i tak czeka mnie wizyta technika.

Edytowane przez kermitek1234
Odpowiedź producenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam zamiar zakupić pięć kostrzewy a dokładnie twin bio 16kw i moje pytanie czy jest sens dokładać 4 tysiące do palnika luxury który niby spala każdy rodzaj peletu czy ten platinum też daje radę z gorszymi peletami , zależy mi także na dodatkowym ruszcie ponieważ posiadam swój las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączam się pod pytanie. Rozwarzam Kostrzewe EEI Pellets właśnie z tym palnikiem VG oraz Kotłospaw Slimko 12kw. Mam niedużą kotłownie więc rozmar dla mnie ma znaczenie. Na chwilę obecną reseach w kwestiach typowo "papierowych"

Slimko:

+ Rozmiar (mniejszy)

+ Prąd (72 W przy pracy nominalnej)

- Pojemność (103 kg)

- Brak informacji o niskim poziomie paliwa / dużej ilości popiołu (? nie jestem pewnien, nie znalazłem info czy posiada taką funkcjonalność)

Kostrzewa:

+ Palnik (spalanie A1, A2 i B)

+ Pojemność (ok 110 kg)

+ Info o niskim poziomie paliwa / dużej ilości popiołu

- Rozmiar (dłuższy o prawie 30 cm)

Teraz kwestą do rozstrzygnięcia jest palnik. Oba mają funkcję samoczyszczenia. Nie wiem czy faktycznie zmiana wymiarów palnika ma znaczący wpływ na ekonomiczność w porównaniu do KIPI? Co wybrać waszym zdaniem?

Edytowane przez maxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo pieniędzy to Kostrzewa. Ponieważ nic w tym kotle nie zrobisz bez serwisu, za który trzeba płacić nie małe pieniądze.

Jak chcesz mieć kocioł bezobsługowy nie wymagający  obsługi Panów z serwisu to Kotłospaw SlimKo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin, dzięki za odpowiedź. Kwestię serwisu będę rozważał później. Najpierw wolę zebrać jak najwięcej informacji o obu kotłach ;)

Słyszałeś coś może na temat tych palników VG? Czy to w ogóle jakaś korzyść ekonomiczna z tego jest?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witajcie

może moja opinia pomoże komuś w wyborze decyzji w sprawie zakupu pieca na pellet . Posiadam piec Kostrzewa twin bio luxury NE z palnikiem VG już prawie 2 rok ,ładny , drogi , nie zajmuje dużo miejsca , z montażem i częściami w postaci specjalnego wkładu do komina 10 mb , kilkoma kształtkami, 2 pompki oraz ok 3 mb rur miedzianych , zaworem krzyżowym tzw mieszacz zapłaciłem 20.000 zł , przez pierwszy rok same problemy, pellet tylko Olczyk , problem był z oprogramowaniem i wadliwą fotokomórką w palniku . Po wymianie oprogramowania i w/w fotokomórki od kilku miesięcy nareszcie cieszę się bezawaryjną pracą kotła , powiem krótko  -  polecam , mimo tylu problemów .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 11:28, zande napisał:

witajcie

może moja opinia pomoże komuś w wyborze decyzji w sprawie zakupu pieca na pellet . Posiadam piec Kostrzewa twin bio luxury NE z palnikiem VG już prawie 2 rok ............

..........przez pierwszy rok same problemy, pellet tylko Olczyk , problem z oprogramowaniem i wadliwą fotokomórką w palniku . Po wymianie oprogramowania i w/w fotokomórki....... od kilku miesięcy nareszcie cieszę się bezawaryjną pracą kotła , powiem krótko  -  polecam , mimo tylu problemów .

 

 

Ja też polecam.....  Kupiłem samochód prawie dwa lata temu ........ Od kilku miesiecy nareszcie mogę jeździć....... Polecam tą firmę,.....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. zakupiłem Kocioł EEI Pellets 24 kw z palnikiem VG. Po pół roku użytkowania zepsuła się grzałka (wymieniona na gwarancji, ponoć wadliwa partia), po 14 miesiącach materiał w palniku (metal) pod wpływem temperatury poddał się i zrobiła się wnęka która zablokowała palnik i unieruchomiła kocioł. To był styczeń... Musiałem rozebrać palnik i młotkiem to poprawiać, zostałem serwisantem Kostrzewy... (w między czasie zgłoszone do serwisu), po 2 tygodniach powtórka z rozrywki, znów młotek. Po kilku dniach serwis wymienia, ponoć wada materiału.... Minęły 2 miesiące od awarii palnika i na komputerze znów błąd. Tym razem ceramika w kotle się połamała (nad palnikiem), spadła na palnik i go unieruchomiła. Trzeci raz coś... Jak się okazało po kontakcie z serwisem ceramika nie jest objęta gwarancją i mam sobie kupić... Powiem szczerze, że jestem zniesmaczony całą sytuacją. Ja rozumiem, że coś może się zdarzyć ale tyle, serio? Polityka obsługi klienta jest dalece wątpliwa, mam sobie kupić bo nie jest objęte gwarancją coś, co nie potrafi wytrzymać nawet 2 lat, tylko po 16 miesiącach użytkowania kotła (a tak naprawdę to 10, bo nie używałem go latem) się psuje. Ciekawe co będzie w najbliższych miesiącach. Serdecznie odradzam kotły Kostrzewa. Góra ceramiki, która zepsuła się po 16 miesiącach kosztuje 300 zł. Serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś odosobniony w swoich wnioskach. Kostrzewa jest świetna w reklamie i tragiczna w serwisie. A problemy z jakością ich innowacyjnego palnika VG to nic nowego.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.