Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temp. Cwu Wyższa Niż Zadana


łosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z temp. CWU. Ustawienia mam:

 

- temp CWU 45st.

- CWU histereza 2st

- pompka cyrkulacyjna 8:00-0:00

- strefy CWU 6:00-10:00, 18:00-22:00

- temp. CO 32st

- tem. kotła 58st

 

I sytuacja wygląda następująco: w dzień temperatura CWU (ciepła woda w dzień jest praktycznie u nas nie używana) ma ok. 48-49st.

O północy wyłącza się pompka cyrkulacyjna i temperatura wzrasta do ok. 53st.

Z tego co zaobserwowałem pompka CWU praktycznie włącza się tylko wtedy gdy np. wezmę prysznic i temp. CWU spadnie rzeczywiście poniżej 45st.

W dzień mam wrażenie pompka CWU się nie włącza w ogóle, a temperatura i tak jest wysoka.

Ma ktoś pomysł czemu CWU nie trzyma zadanej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ładuje Ci zasobnik grawitacyjnie. Daj zdjęcia jak podłączony jest zasobnik

Jest zawór zwrotny w obiegu CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co włączasz cyrkulacje  CWU o północy ? i jakim sposobem cyrkulacja CWU podnosi Ci temp wody w zasobniku ? powinno być odwrotnie temp powinna nieznacznie spaść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZ widonczy jest  tylko na pompie cyrkulacyjnej , trzeba jeszcze zrobić zdjęcia innych pomp w kotłowni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko do tej pory było ok to znajdź ten zz. Możliwe że się zawiesił. Postukaj w niego. Jeśli to nie pomoże to mogła się rozsypać sprężyna i grawitacja otwiera zawór. W takim przypadku trzeba go wymienić

https://goo.gl/images/3Kk7dx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba brak zaworu zwrotnego na dolocie zimnej wody do zasobnika i zaworu bezpieczeństwa też nie mogę się dopatrzeć

Pomiędzy naczyniem przeponowym a zasobnikiem nie powinno być żadnych zaworów , takie naczynie powinno się montować na szybkozłączce do tego celu przeznaczonej dzięki której można zdemontować naczynie bez spuszczania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś Pan zaznaczył to przedłużka 3/4 brak zz na pompie czyli nie panujemy nad przepływami kolega odpowietrznik (flamco, afriso) ma racje brak zaworu zwrotnego na zimnej wodzie dochodzącej do zbiornika oraz naczynia przeponowego oraz zaworu bezpieczeństwa (jeśli kapie z zaworu bezpieczeństwa to są instalatorzy którzy kręcają korek!!!!! :() brak zz na pompach oznacza jeżeli któraś pompa nie pracuje a druga pracuje  to przeciąga wodę przez pompę  i np studzi zasobnik lub go nadmiernie podgrzewa. błąd w sztuce a to takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa jest na dolocie zimnej wody do zbiornika. Elfuczi naczynie przeponowe również jest. Zawór zwrotny wygląda na to, że jest rzeczywiście tylko jeden przy pompce cyrkulacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje Panowie. Wszystko układa się już w jedną całość: nie ma zaworu zwrotnego za pompą CWU i mimo, że pompa CWU praktycznie się nie włącza, na zasadzie grawitacji zbiornik jest lekko dogrzewany. Wcześniej wszystko mi działało bo miałem inne ustawienia.

 

Zauważyłem zależność:

- ustawiam 45st CWU, kocioł 55st - temp. CWU ok. 45st, pompka włącza się (jest ok)

- ustawiam 45st CWU, kocioł 58st - temp. CWU ok. 49, pompka włącza się tylko przy nagłym, dużym poborze ciepłej wody

- ustawiam 45st CWU, kocioł 65st - temp. CWU ok. 52, pompka włącza się tylko przy nagłym, dużym poborze ciepłej wody

 

Teraz pytanie czy zrobić ten zawór zwrotny? Bo w sumie aktualnie grzeje mi się zbiornik o kilka stopni więcej niż trzeba, a pompka CWU nie musi chodzić. Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.