Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Ze Spiekiem


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kocioł to metal fach SD duo bio 19KW obecnie ogrzewam  100mkw gdy ogrzewałem tylko pokój grzejnik i kuchnia podłogówka to było wszystko ok nie było tardego spieku na koncu rynny właczyłem do tego teraz przedpokój podłogówkę i robi się speik twardy jak skała

Podtrzymanie.postój 16min

podtrzymanie podajnika 6s

dmuchawa po podawaniu 4s

moc tryb testowy 20%

podawanie 100% ,4s

wstępne podawanie 4s

 

dmuchawa 60% -12%

dmuchawa 80%-14%

dmuchawa 100% -16%

 

Pewnie zaraz wszyscy powiedzą że kocioł do kitu liczę się z tym

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł za duży ale czemu od razu do kitu?

jak się robi spiek to masz dwie drogi

albo musisz podać więcej węgla w czasie lub skrócić czas pomiędzy podaniami

albo musisz zdjąć nadmuch bo zbyt mocny jest

wybierz który parametr będziesz korygował i tego się trzymaj

jedna góra 2 niewielkie korekty na dobę i dajesz czas by kocioł się przestawił na pracę z nowymi ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejąc samo CWU zazwyczaj nie wyłażą kwiatki ze złych ustawień. węgiel się "dokisi" w podtrzymaniu i zostaje popiół.

problemy zaczynaja się jak trzeba grzać i wtedy wyłażą błędy.

jeśli dom nowy to nawet na 170m2 19KW to za dużo. według obecnych norm to taki domek nie powinien przekroczyc 50-55W/m2

czyli dla 170m zapotrzebowanie w okolicy 8,5-9,35KW plus jakieś niewielkie ilości rzędu 0,25KW na osobę na CWU

czyli kociołek do 12KW. Swoja drogą powinno byc OZC zrobione i tam by były dane odnośnie mocy źródła ciepła

nieważne masz i musisz z nim żyć do jego końca

jeśli grzejesz sam dół to odizoluj górę. inaczej i tak będą straty i wysokie spalanie.

nie wiem czy masz juz dach ocieplony ale jeśli nie to wełna przeznaczona na dach na razie na podłogi na piętrze. wtedy ciepło zostanie na dole. inaczej będzie i tak migrować w górę i generować straty.

 

jak pisałem wcześniej korekta powietrza

mógłbyś fotkę jakąś wrzucić jak to się pali i jaki popiół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały popiół miałem już jak grzałem dom. Dom z lat 50tych, mury 50cm z szczeliną powietrzną, okna plastikowe, poddasze oceplone wełna 40cm. Góra jest zamknięta i poszadzka ocieplona 10cm styropianu.

 

Zrobiłem korekte powietrza jutro wrzucę zdjęcia popiołu i tego czy to pomogło

Dmuchawa ma wydajnośc  230m3/h

 

Temp podajnika 48-52st

Temp. spalin od 70-92st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę łupka i chyba trochę niedopału widzę po lewej stronie a po prawej jakiś spiek- trochę dziwna perspektywa i nie widzę dokładnie

łupka nie usuniesz taka natura węgla dziwne jednak że i niedopał i spieki- może jakiś parametr skopany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisac dłuższy wywód,ale po co?  Czy ktos z fachowców zapytał o jakość opału? Najlepiej dobrane parametry i najlepszy kocioł nie poradzi sobie z kiepskiej jakości opałem.

Kiedys jak ktoś pamięta ,jak zatankował auto w Niemczech to był power,a w Polsce to samochód nie chciał jechać. Z paliwem jest zawsze tak samo ,

a najlepsze kotły  na badziewiu nie pojadą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko groszek nie znany. a na składzie nie chcieli powiedzieć oprócz że 26KJ z mocniejszym groszkiem miałem jeszcze większe problemy U nas nie ma składów do wybory i muszę kupować to co jest

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisac dłuższy wywód,ale po co?  Czy ktos z fachowców zapytał o jakość opału? Najlepiej dobrane parametry i najlepszy kocioł nie poradzi sobie z kiepskiej jakości opałem.

Kiedys jak ktoś pamięta ,jak zatankował auto w Niemczech to był power,a w Polsce to samochód nie chciał jechać. Z paliwem jest zawsze tak samo ,

a najlepsze kotły  na badziewiu nie pojadą dobrze.

 

Masz rację z tym węglem - to podstawa - gorzej, że na składach grają głupa i nie chcą mówić co sprzedają.

 

Ja bym takiego "kota w worku" nie kupił bo 26 KJ to może być prawie wszystko zwłaszcza, jeśli nie powiedzieli czy to kaloryczność czy ciepło spalania ;-)

 

Co do tankowania to niestety nadal tak to wygląda - znajomy ma firmę transportową i paliwo przywozi z ... Niemiec, bo okazało się, że te same auta spalają go do 30% mniej niż polskiego.

 

Podobno jest tak bo niby ma być do 15% biododatku w ON a fałszuje się wyniki i ładuje 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z radością znalazłem ten wątek, ponieważ od miesiąca walczę ze spiekiem:) na trzech różnych eko groszkach ( w tym jeden z Polski -nie pamiętam skąd). Próbowałem na przeróżnych ustawieniach.

Podtrzymanie.postój 15min

podtrzymanie podajnika 3s

dmuchawa po podawaniu 1s

moc tryb testowy 20%

podawanie 100% ,3s

wstępne podawanie 20s

 

dmuchawa 60% -12%       

dmuchawa 80%-14%

dmuchawa 100% -16%    

 

dmuchawa podtrzymanie - 8%

 

Wiatru dawałem więcej np. dmuchawę na 100%  ustawiałm na 40% i mniej co 5%. Spieki jakie były takie są. Za bardzo nie ma różnicy. Robi się dosłownie skorupa na dnie rynny. Palę pidem. Nie można w nim ustawić przerwy w podawaniu-jest 10 sek. Zawsze gmerałem oczywiście tylko przy jednym parametrze. Ręce mi już opadają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko groszek nie znany. a na składzie nie chcieli powiedzieć oprócz że 26KJ z mocniejszym groszkiem miałem jeszcze większe problemy U nas nie ma składów do wybory i muszę kupować to co jest

 

Pozdrawiam

Ja kupuje bezpośrednio na kopalni.Miałem taki rok ,że serwis od kotłów był 2 razy do ustawień kotła ,a komisja z kopalni pobrała kilka próbek.

Serwis nie dał rady,a testy na kopalni wyszły OK tylko,że nie sprawdzili spiekalności. Ja sprawdziłem prywatnie kaloryczność i wyszła mi 26,5kJ ,a zakupiony miał mieć max25kJ. Więc co jest?Pobliska kopalnia ma wysokokaloryczny węgiel ,ale nie nadaje się do tłokowców (wysoka spiekalność).

Aby uzyskać odpowiednie parametry miesza się obydwa paliwa. I jest OK. Temat dotyczył miału z Piasta ,a pobliska kopalnia to Brzeszcze-Kompania Węglowa.

POb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko groszek nie znany. a na składzie nie chcieli powiedzieć oprócz że 26KJ z mocniejszym groszkiem miałem jeszcze większe problemy U nas nie ma składów do wybory i muszę kupować to co jest

 

Pozdrawiam

 

z góry zakładam że jest to ekogroszek nieznany i zazwyczaj ciężki do spalenia. jest niewiele składów przyznających się co oferują. niestety trzeba z tym żyć i próbować to spalić szukając dobrych parametrów pracy

jak spieka popiół to jest za dużo powietrza więc trzeba korygować, jak są spieki koksowe trzeba dać węglowi więcej czasu na palniku. w obu przypadkach dobrze dac krótki czas podawania a przy koksowaniu wydłużyć przerwę. można dokupić jakiegoś lżejszego paliwa i mieszać nawet z peletem albo owsem jak zachodzi potrzeba ewentualnie z niskokalorycznymi groszkami. gorzej jak do nich nie ma dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie.postój 17min

podtrzymanie podajnika 5 s

dmuchawa po podawaniu 4s

moc tryb testowy 20%

podawanie 100% ,1,4s

wstępne podawanie 4s

 

dmuchawa 60% -24

dmuchawa 80%-20

dmuchawa 100% -18%

 

dochodzi w 22min a trzyma 1godz 30min spala mi 6kg groszku

Da się zmienić ustawienia tlenu musisz wpisać hasło systemowe

 

Jak się ustawi moc tryb testowy na tak można wtedy ustawiać tlen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.