Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Super :-) Oby więcej takich,świadomych innowatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego , a ja mam zawszę ciemną sadzę i po wybraniu jej trzeba się ostro szorować. A ten kolorek to taki " nieoczywisty beż " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja miałem ochotę kupić w WęgloSmyku Sobieskiego OII no ale 820 zł za tonę to cena z księżyca chyba, a nawet nie wiem ile by trzeba było czekać na dostawę. Na lokalnym składzie wziąłem 6 ton groszku z Ziemowita po 590 i spoko. Nie powinno zabraknąć, biorąc nawet poprawkę na większe zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kuźwa, popatrz co robio? Robio co chco.A na poważnie, za tonę Ziemowita 9 stów? Ja rozumiem że WęgloSmyk koszt transportu zwala na klienta  , ale żeby lokalny skład śpiewał taką kwotę... Mam kolegę i on pali butami z ciucholandu bo za worek płaci kilka złotych. Nie jest ubogi,ale twierdzi że nie będzie płacił za węgiel 700 stówek skoro może takim workiem opalić chałupę cały dzień. Granica robienia w bambuko detalicznych klientów ma granicę. Niejeden pomyśli że np. takie stare obuwie to ciekawa alternatywa dla węgla. Ech, ekologia... A wszystko dzięki pazerności zarządów kopalń czy dystrybutorów . Dając w zad cenami, nie zrobimy ekologii, a tak wszyscy decydenci o nią zabiegają i marzą o świeżym powietrzu.. Ot mrzonka, a raczej obłuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też polecałem, zakupiłem groszek. No ale wydaje mi się że koledzy gardzą plomiennym na rzecz koksujacego. Nawet do dolniaków kupują węgle z wyższą spiekalnoscią, licząc na swoje umiejętności.Potem potrzeba dokupić o niższej kaloryczności ale mało kto się przyznaje do tego typu porażki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swięta prawda chcesz palić w DS bez smoły, skoków temp.na kotle,częstego rusztowania/zruszania zawieszonego węgla/,bez wygaszania,dymu w kotłowni i komina i wielu innych bolączek DS, kupuj tylko węgiel płomienny, poczujesz przyjemność z palenia w kotle,nie będzie pytań na forum dlaczego ,a gdyby,a może ?,Sprawdziłem wiele typów węgli i z czystym sumieniem  polecam ten typ węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na prosty sterownik klapką, a nawet drzwiami, jeżeli dobrze przeczytałem.

Jeżeli potrzebujesz trochę wygody to za trochę więcej niż za mechaniczny wejdziesz również w świat nowoczesnych technologii :).

Ta propozycja może uwolni niektórych od kłopotów z regulacją miarkowników mechanicznych, z wpisów na forum wynika, że

jest wiele osób mających taki problem, jeżeli  jak stoi w opisie sterownik reaguje już na dziesiętne części stopnia a regulacja dosyć

długiego cięgła nie jest tak kłopotliwa to może być dla nich jakaś alternatywa.

Ponieważ mam swój podobnie działający to już mu dobrze życzę :), reszta wyjdzie w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość witek1234

Dzięki za miłe słowa i życzenia. Od siebie życzę Ci równie miłych i spokojnie oraz radośnie przeżytych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. A na marginesie dopisuję podziękowanie za słowa wsparcia gdy byłem o krok od rezygnacji i zlikwidowania swojego konta na forum. Trzymaj się ciepło Mikesz,wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam nadzieje ze ktos odpowie na moje pytanie i rozwieje moja watpliwosc .

Jestem zaiteresowany kotlem viadrus herkules 17 kw i moje pytanie jest zwiazane z podlaczeniem tego kotla do przewodu spalinowego o wymiarach 14*14 . Nadmienie ze wtej chwili mam zamontowany kociol wamet 23 kw tez ma rure wyjsciowa do komina fi 156 pale w nim od gory juz 5 sezon . Ale nadmienie ze docelowo viadrusa bede chcial przerobic na pelet .

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.