Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak optymistycznie bym do tego nie podchodził. Jeśli chodzi ciąg, tak może być większy niż przy dużym kanale kominowym. Problemem może sié pojawić, podczas palenia pełną mocą, komin nie będzie w stanie odebrać takiej ilości spalin, jake kocioł produkuje. To taka przegroda na czopchu. Jak jesteś świadomym i odpowiedzialnym użytkownikiem, może działać dla Ciebie na plus. Gorzej jeśli kocioł będzie obsługiwała osoba "nieświadoma" może zrobić domownikom krzywdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieje ze ktos odpowie na moje pytanie i rozwieje moja watpliwosc .

Jestem zaiteresowany kotlem viadrus herkules 17 kw i moje pytanie jest zwiazane z podlaczeniem tego kotla do przewodu spalinowego o wymiarach 14*14 . Nadmienie ze wtej chwili mam zamontowany kociol wamet 23 kw tez ma rure wyjsciowa do komina fi 156 pale w nim od gory juz 5 sezon . Ale nadmienie ze docelowo viadrusa bede chcial przerobic na pelet .

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko. Będę musiał wymienić stary piec.

Chciałbym zakupić coś z Viadrusa. Przeczytałem cały wątek teraz o U24 jednak wokól szumu o ustawie anty smogowej czy jest sens kupna teraz takiego pieca na wegiel?

Niestety z miejscem w kotłowni cieniutko żebym miał mieć z podajnikiem.

Myślę nawet nad U32 Ale czy jest sens??

Dostępność U24 raczej kiepska w najmniejszej mocy.

Mój 4 ściany 80m2 pow. Użytkowej.Wysokość ok 3m.

Poddasze nie używane.

Ściany nie ocieplone.

Podłogi wylewki styropian.

Doradzicie coś?

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W u24 po zmniejszeniu mocy, dwie cegły i blacha moje przeróbki, będzie śmigał bez dymu i smoły, ten kocioł nie potrzebuje magicznej temp. 60.st zaworów i innych wynalazków, może pracować z niższą temp,bez problemów a co ciekawe w instrukcji pisze o nocnym paleniu ,taki sposób palenia na forum uważane jest za kiszenie,a ja spróbowałem i jestem zadowolony , o innych Viadrusach nie wypowiem się ,decyzja należy doCiebie.A decyzje o wymianie kotła na 5 klasę PoPisdzielce niech wsadzą sobie w d..ę ,nie zamierzam nic wymieniać ,chyba że sami i za swoje to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest trochę chore jak ktoś kupił 3-4lata temu kocioł a teraz musi myśleć nad wymianą.

Ja co prawda mam 35 letniego żeliwiaka Ale z 10 by jeszcze śmiało oblatal.

Kotłownie mam malutką piec z podajnikiem odpada.

Tylko zasypowy.

U24 wiem jak się spisuje więc pewny towar.

Chciałbym poznać U32 nikt chyba nie ma tego kotla.

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołek u32 ktoś tu na forum pisał że instalował , zadałem pytanie jak się sprawuje ,kròtko odpowiedział właściciel zadowolony z palenia w tym kotle

Trafiłem na ten temat u napisałem priva. Może czego się dowiem.

 

https://youtu.be/nfAAi1QdaBE

Czy ja na tym filmie dobrze widzę zasmolona komorę od 3m.05sek.czy mi się tylko zdaje.

 

Zdymienie wystepuje jak widać Ale przechodzi gora i idzie pod żar gdzie zostaje przepalone jak się nie mylę.

 

Ciekaw jestem czy ten wkład szamotowy po bokach co widać podczas spalania drewna to jest w komplecie???

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W u24 po zmniejszeniu mocy, dwie cegły i blacha moje przeróbki, będzie śmigał bez dymu i smoły, ten kocioł nie potrzebuje magicznej temp. 60.st zaworów i innych wynalazków, może pracować z niższą temp,bez problemów a co ciekawe w instrukcji pisze o nocnym paleniu ,taki sposób palenia na forum uważane jest za kiszenie,a ja spróbowałem i jestem zadowolony , o innych Viadrusach nie wypowiem się ,decyzja należy doCiebie.A decyzje o wymianie kotła na 5 klasę PoPisdzielce niech wsadzą sobie w d..ę ,nie zamierzam nic wymieniać ,chyba że sami i za swoje to zrobią.

witam jak rozpalasz po zadbaniu otworu krótkiego obiegu garnkiem? Nie dymi w kotłowni? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.