Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Czas otwarcia (chyba tak się to nazywa? :) ) powinien być w instrukcji producenta i tego się trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lisek311 napisał:

Ma ktoś może zainstalowany siłownik na zaworze jakie czasy macie ustawione bo u mnie przewala strasznie z temp.

U mnie na tech 550 też przebija z temp na zaworze szczególnie przy zmianach obciążenia (wylaczenia stref) problem jest raczej z algorytmem regulatora PI (dobiera małe skoki jednostkowe mimo że mam skok maksymalny ustawiony na 30 %). Jak dojdzie już mniej więcej do temp to trzyma +- 1C. 

Siłownik mam herz 120 s otwarcie.. 

Jak wygląda twój problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej palacze, wrzucam fotki mojego płomienia - duży to praca, i jescze żar oraz płomień w poddtrzymaniu. Nie używałem manuala więc nie wiem czy jest właściwy? 

W koncu mam chwile wolnego więc przeszedłem na manual. Temp spalin w podtrzymaniu 80 -100. Niestety w pracy po 220 nawet. Jak myslicie przymykac na czopuchu? Komin mam przewymiarowany fi200, dobre 7mb jescze bez rck. 

Dolne drzwiczki calkiem macie przymnkniete? Czy lekko odkręcone? 

 

20181125_014221.jpg

20181125_014841.jpg

20181125_015025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poluzowane na ok 1_2cm

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, kezorbz napisał:

Hej palacze, wrzucam fotki mojego płomienia - duży to praca, i jescze żar oraz płomień w poddtrzymaniu. Nie używałem manuala więc nie wiem czy jest właściwy? 

W koncu mam chwile wolnego więc przeszedłem na manual. Temp spalin w podtrzymaniu 80 -100. Niestety w pracy po 220 nawet. Jak myslicie przymykac na czopuchu? Komin mam przewymiarowany fi200, dobre 7mb jescze bez rck. 

Dolne drzwiczki calkiem macie przymnkniete? Czy lekko odkręcone? 

 

20181125_014221.jpg

20181125_014841.jpg

20181125_015025.jpg

A dmuchawa na ile % ci chodzi w manualu?

U mnie drzwiczki przymknięte a temp spalin max 88 stopnie miałem a RCK nie mam

 

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrałem ustawienia chłopaków z przed paru postów:

Praca

podawanie 2s

Przerwa 8 s

Siła nadmuchu 24 (tu teraz zjechalem do 18 )

Podtrzymanie

Praca 4 s

Przerwa 3min

Wentylator

Praca 15s

Przerwa 2.49

Siła nadmuchu 23

 

A zawirowacze spalin macie na dolnej i środkowej półce czy środkowa i górna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na jednym ze szwedzkich forów na temat spalania pelletu podali ponoć dobry sposób na regulację palnika 

1. Ustawić RCK na 10 -15Pa

2. Uzyskać temp spalin 140- 160C,

3. Palić tak przez min 5-6 min

4. Otworzyć , na małą szczelinę - 2-3cm wyczystkę na czopuchu , zaraz za kotłem, lub wyczystkę wymiennika w kotle 

5. W szczelinę poświecić latarką - jak widać smugę światła w kotle lub czopuchu, to paliwa jest za dużo - zmniejszyć dawkę,

    odczekać 5 minut i znowu sprawdzić itd.....

    Jak nie ma widocznej smugi światła to zwiększyć dawkę lub zmniejszyć wentylator.

 

Dobre ustawienie jest wtedy kiedy kocioł pracuje na granicy widoczności tej smugi światła

Jakość ustawienia jest wystarczająca dla warunków domowych.

 

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Troche opanowałem sytuacje. Drzwiczki zakreciłem na dole i przerwe w pracy dalem na 10s a wentylatro na 21 i spaliny mam 150 -160 w pracy. Zobaczę jak bedzie to szło teraz na dłuższą mete. 

Tak z ciekawosci ile macie czasu piec w pracy a później w podtrzymaniu? 

Histereze CO wszyscy ustawiacie 10? Czy wiecej? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysciles palnik pod spodem trzeba odkrecic 1 lub 2 sruby ustaw temp spalin na 220 przy mocy 100% wentylator gorny na 2% dolny 0% a ustawienia musisz sobie ustawic tak jak wczesniej pisali koledzy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ci to poprawic dopkyw powietrza ja mam otwarte na 1_2 cm

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, breaku napisał:

Czysciles palnik pod spodem trzeba odkrecic 1 lub 2 sruby ustaw temp spalin na 220 przy mocy 100% wentylator gorny na 2% dolny 0% a ustawienia musisz sobie ustawic tak jak wczesniej pisali koledzy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

te śruby są gdzieś pod podajnikiem? więcej szczegółów jak to czyściłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z boku jest jedna srubka nad popielnikiem taka blaszka odchodzi i powinien wysypac ci sie zuzel

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎24 o 23:31, Herminator napisał:

U mnie na tech 550 też przebija z temp na zaworze szczególnie przy zmianach obciążenia (wylaczenia stref) problem jest raczej z algorytmem regulatora PI (dobiera małe skoki jednostkowe mimo że mam skok maksymalny ustawiony na 30 %). Jak dojdzie już mniej więcej do temp to trzyma +- 1C. 



Siłownik mam herz 120 s otwarcie.. 

Jak wygląda twój problem ?

 

u mnie sytuacja wygląda podobnie, pracuje na pid, i jak pozamyka mi pętle i dogrzeje cwu to zaczyna chodzić na małym obiegu, co ostatnio doprowadziło do przegrzania kotła. dokupiłem regulator pokojowy, który po dogrzaniu pomieszczenia wygasi mi kocioł. na dzień dzisiejszy to jedyny pomysł, na jaki wpadłem po konsultacji z dziadkiem (pozdrawiam przy okazji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, breaku napisał:

U mnie z boku jest jedna srubka nad popielnikiem taka blaszka odchodzi i powinien wysypac ci sie zuzel

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

jak otworzysz drzwiczki to widać ją? od frontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje fotke ze wskaźnikiem 863a789d75450ca8f87f9a2e5a9f1608.jpg93702b70472ff0f78700e12f77b6c15e.jpg

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero precyzyjna odpowiedź. dzięki :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się staram kak mogę ;))

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, breaku napisał:

Czysciles palnik pod spodem trzeba odkrecic 1 lub 2 sruby ustaw temp spalin na 220 przy mocy 100% wentylator gorny na 2% dolny 0% a ustawienia musisz sobie ustawic tak jak wczesniej pisali koledzy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki. wykonalem cała procedurę.Mam nadzieje, że sadzy nie uswiadcze. Wyczyscilem podajnik, wysypalo sie dosyć duzo żużlu. Ubrudzilem sie przy tym gorzej niz przy czyszczeniu poprzedniego pieca weglowego. Liczę ze nastepnym razem ogarne to odkurzaczem. A co daje zmniejszanie mocy kotla w pid? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak górnik po szychcie wylazłem trzeba zainwestować w ten odkurzacz ;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bony83 napisał:

Dzieki. wykonalem cała procedurę.Mam nadzieje, że sadzy nie uswiadcze. Wyczyscilem podajnik, wysypalo sie dosyć duzo żużlu. Ubrudzilem sie przy tym gorzej niz przy czyszczeniu poprzedniego pieca weglowego. Liczę ze nastepnym razem ogarne to odkurzaczem. A co daje zmniejszanie mocy kotla w pid? Pozdrawiam



ja palę na 50% mocy, bo mi więcej nie potrzeba, zauważyłem, że im niższa moc tym niższa temp. spalin, u mnie przy 50% mam temp. spalin na poziomie 120-125 st.C, przy zmianie mocy w pid zmienia się również zakres ustawień korekt dolnej i górnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonalem cala procedure 95 procent moc kotla, korekta gorna 2 procent piec na temp. ok 75 stop. a temp. spalin dalej nisko ok. 60-70 stop. trzeba dzwonic chybq po serwis, alb  jeszcze zrezygnowac z pida.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.