Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku nie.

Rozpali się tylko przy spadku temp w pomieszczeniu.

Dodanie tej opcji zmienia tyle ż pokojówka poza kotłem steruje też zaworem wedle własnych ustawień.

Te dziwne rozpalenia to raczej wina pokojówki niż kotła, to jakaś kolizja sprzętowa.

Myślę że jeśli elektronikę do kotła dostarcza Tech to i pokojówka powinna być tej firmy.

Teraz wiadomo że konsultant nic nie pomoże bo to nie jest sprzęt jego firmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej mam pokojówkę firmy SALUS RT310i jest to pokojówka dwustanowa (zwiera i rozwiera obwód) ponadto jeśli temperatura na piecu nie spadnie po niżej zadanej histerezy (przy tych nastawach jest to około 45 stopni) to rozpalanie pieca ze stanu czuwania po podaniu sygnału z pokojówki działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Defro bio slim i pokojowy z tech ten co jest w katalogu Defro bo sterownik też z tech a mimo to na pionowym mam ustawione 23 pokazuje 23.2 a i tak kocioł wygasza i rozpala cały czas kocioł utrzymuje 40-75 bo mam ustawione 40  i 65. I cały czas. Kocioł pracuje rozpala gasi i tak w kółko 

 

IMG_20181229_183325480.jpg

IMG_20181228_214648221.jpg

IMG_20191105_222550886.jpg

IMG_20191105_222637564_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarektt1 napisał:

Przy takim ustawieniu pokojówka steruje tylko kotłem, zawór ma nastawy sztywne.

Też tak mam

Czyli to są ustawienia aby kocioł wygłaszał się i rozpalał mimo temperatury zadanej w pomieszczeniu ?

Mam sterownik tech pokojowy ale tylko taki z temperaturą to jak nam zmienić na te ustawienia ?

IMG_20191105_222550886.jpg

IMG_20191105_222559384_HDR.jpg

IMG_20181228_214648221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, agaaga napisał:

Czyli to są ustawienia aby kocioł wygłaszał się i rozpalał mimo temperatury zadanej w pomieszczeniu ?

Mam sterownik tech pokojowy ale tylko taki z temperaturą to jak nam zmienić na te ustawienia ?

 

 

 

Ustawienia które opisałem wcześniej odpowiadają za sterowanie kotła tzn: masz zadaną na pokojówce 20 kocioł pali i wygasza się przy dojściu do tej temp.

pokojówka pewnie ma jeszcze swoją histerezę w moim przypadku wynosi ona 0,2, czyli jak temp spadnie do 19.8 kocioł rozpala się i dogrzewa pomieszczenie

To co Ty pokazujesz na zdjeciach to zwyczajny brak regulacji paliwa polecam przewertować wątek bo pisaliśmy o tym już kilka razy

dodaje moje ustawienia bs15 jak i zdjęcia nastawów bo osobiście jestem zwolennikiem palenia na wysokich temperaturach

IMAG1495[1].jpg

IMAG1496[1].jpg

2.8.6.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @jarektt1

Patrząc na Twoje ustawienia pracy to czy to sam ustawiałeś? Tak tylko pytam bo mam palnik 15 kw .

 

Screenshot_20191107_083615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarektt1 ci to jest za ikonka obok czerwonego domku na tym zdjęciu z poprzednich postów? 

Palenie bez wysokich temp .twoim zdaniem jakiś są plusy?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Trolik76 napisał:

Jarektt1 ci to jest za ikonka obok czerwonego domku na tym zdjęciu z poprzednich postów? 

Palenie bez wysokich temp .twoim zdaniem jakiś są plusy?pozdrawiam

Ikonka to pogodówka zaworów.

zalety palenia na wysokich temp  w moim przypadku  to dogrzany powrót spalanie 140m za cały rok 2200.

Uważam że kocioł lepiej pracuje na wysokich temp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam PJu !  Opanowałeś problem  z tym rozpalaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, skoro pokoj jest dogrzany-domek jest czerwony, pracuje tylko pompa cwu (dogrzewa zbiornik cwu) to czemu zawor czterodrogowy jest otwarty na 100%,pompa zaworu na wyświetlaczu wskazuje że pracuje, chociaż w aplikacji nie pracuje (fizycznie nie pracuje bo nie pozwala styczniki, ale to inna bajka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pepa81 napisał:

Pytanie, skoro pokoj jest dogrzany-domek jest czerwony, pracuje tylko pompa cwu (dogrzewa zbiornik cwu) to czemu zawor czterodrogowy jest otwarty na 100%,pompa zaworu na wyświetlaczu wskazuje że pracuje, chociaż w aplikacji nie pracuje (fizycznie nie pracuje bo nie pozwala styczniki, ale to inna bajka) 

Jeżeli dobrze zrozumiałem to akurat jest normalne przy trybie "pompy równoległe" 

kocioł pracując dąży do dogrzania zaworów otwiera się na 100% bo cała gorąca woda idzie na CWU.

jak chcesz to zmienić podłącz zawór pod pokojówkę i ustaw jak Tobie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2019 o 20:37, jarektt1 napisał:

od kontroli pracy do maksymalnej przerwy podajnika 

reszta to nastawy fabryczne

@jarektt1

 a  co Ci dała zmana tego parametru "kontrola pracy" z 2min na 30s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 11:55, gilal napisał:

@jarektt1

 a  co Ci dała zmana tego parametru "kontrola pracy" z 2min na 30s?

Ja zaczynałem zabawę z ustawieniami to kocioł u mnie rozpalał się ze 20 razy na dobę a chciałem zejść do 3-4.

Po zmianie tego parametru kocioł zaczyna bardziej uważać przy dochodzeniu to temp zadanej, takie jest moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.jak często  wyjmujecie i czyścicie ten ruszt w palniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.