Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w tym rzecz, że wedle tego co czytałem w instrukcji sterownika to dla mnie te pompy są właśnie tożsame. Ale wolałem się upewnić. Tak z ciekawości - jak zachowa się pompa zaworu i sam zawór 4D po przejściu w tryb "letni"? Bo jasne jest dla mnie, że pompa CO się wyłączy, a co z zaworem 4D - zamknie się całkowicie?

 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie funkcji czyszczenia - czy da się samodzielnie podłączyć ruszt pod wyjście dodatkowe, tak żeby realizować funkcje czyszczenia? Będę wdzięczny za rady.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tryb letni zamyka wszystkie zawory i pompki prócz pompy podłogowej która działa dalej na swoich ustawieniach tylko zawór nie daje jej ciepłej wody.

jednak w razie zbyt wysokiej temperatury Kotła zawór co się otwiera i uruchamia się pompka pozbywając się gorącej wody z kociołka.

Natomiast palnik czyści się sam co 6 godzin tak mam ustawiony fabrycznie co wydaje mi się zbędne bo każde jego przejście w stan czuwania po osiągnięciu temperatury zadanej też jest czyszczeniem.

Edytowane przez jarektt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co mają ogrzewanie podłogowe i pokojówkę TECH

 

Zdarza się Wam że pokojówka odpali piec, ale nie ruszy wam zawór 3d/4d i pompa ..??

Muszę na chwile dać minimalne otwarcie zaworu na 1% i wszystko rusza.

mnie tylko odpala czasami kocioł podsypie ze 2-3 razy po rozpaleniu i wygasza się a minimalne otwarcie zaworu na podłogówce ustawiłem na 25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb letni zamyka wszystkie zawory i pompki prócz pompy podłogowej która działa dalej na swoich ustawieniach tylko zawór nie daje jej ciepłej wody.

jednak w razie zbyt wysokiej temperatury Kotła zawór co się otwiera i uruchamia się pompka pozbywając się gorącej wody z kociołka.

Natomiast palnik czyści się sam co 6 godzin tak mam ustawiony fabrycznie co wydaje mi się zbędne bo każde jego przejście w stan czuwania po osiągnięciu temperatury zadanej też jest czyszczeniem.

Dzięki za odpowiedź. Nurtuje mnie jeszcze to czyszczenie, bo w instrukcji sterownika jasno jest napisane, że ruszt musi być podłączony pod któreś z wyjść dodatkowych w sterowniku. Jak jest u Ciebie?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nurtuje mnie jeszcze to czyszczenie, bo w instrukcji sterownika jasno jest napisane, że ruszt musi być podłączony pod któreś z wyjść dodatkowych w sterowniku. Jak jest u Ciebie?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Instrukcja jest napisana tak od niechcenia chyba.

Ruszt jest w palnik a palnik w drzwiach Kotła i to połączenie pozostaje bez zmian, natomiast wszystkie inne podłączenia wyjść dodatkowych są schowane za zasłoną znajdującą sie z tyłu Kotła a tam da się podłączyć tylko czujniki i pompy nic więcej ruszt tylko z palnikiem

Tak to wygląda u mnie

Ostatnio przepiąłem pompę z wejścia dodatkowego 2 do pompy zaworu 1

post-78602-0-16948200-1521576435_thumb.jpg

post-78602-0-58193000-1521576468_thumb.jpg

post-78602-0-21352600-1521576489_thumb.jpg

Edytowane przez jarektt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miał ktoś z was problem z niezapamietywaniem przez sterownik Kotła zadanej wartości a mianowicie chodzi mi o temp max spalin i współczynniki wentylatorów

Kiedy zmienię o jakąś wartość to sterownik porostu nic nie zmienia zauważyłem to dopiero dzisiaj bo wcześniej nie zmieniałam tych parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miał ktoś z was problem z niezapamietywaniem przez sterownik Kotła zadanej wartości a mianowicie chodzi mi o temp max spalin i współczynniki wentylatorów

Kiedy zmienię o jakąś wartość to sterownik porostu nic nie zmienia zauważyłem to dopiero dzisiaj bo wcześniej nie zmieniałam tych parametrów

 jeżeli palisz w PID to wyłącz funkcję PID , wprowadz zmiany i ponownie załącz PID powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Czy mógłbym prosić, aby ktoś z Was podzielił się swoimi ustawieniami zaworu 4D. Chodzi mi o minimalne otwarcie, jednostkowy skok, temperaturę powrotu, czas sprawdzania temperatury.

 

Jak na razie mój zawór głupieje (moim zdaniem). Piec dogrzewa się, przechodzi w fazę czuwania, a temperatura za zaworem nie dobija do zadanej i potem za chwile znowu piec się rozpala i tak w koło. Palę w PID. Piec 10 kW.

 

Proszę o jakies sprawdzone rady.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to masz to samo z czym ja borykałem się na początku kocioł zbyt gwałtownie dochodzi do zadanej temperatury a automatyka zaworu jest za wolna

Jeśli tak to zmniejsz moc Kotła do 75-80% jeśli dalej będzie gwałtownie nabiera temperatury w menu serwisowym przestaw sobie maksymalną przerwę podajnika ja ustawiłem na 40sek

Musisz też pamiętać że inaczej kocioł pracuje w ciepłe a inaczej w zimne dni tak jest u mnie z nabieraniem temperatury

Zawór 1 podłogowy

Skok jednostkowa 3%

Min otwarcie 25

Przerwa pomiaru 30sek

Ochrona powrotu 50stopni

Zawór 2 CO

Skok 3

Min otw 5

Przerwa pomiaru 20 sek

Ochrona powrotu 50 st

Oba zaworu pracują też na pogodówce mimo iż mam regulator pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy mógłbym prosić, aby ktoś z Was podzielił się swoimi ustawieniami zaworu 4D. Chodzi mi o minimalne otwarcie, jednostkowy skok, temperaturę powrotu, czas sprawdzania temperatury.

 

Jak na razie mój zawór głupieje (moim zdaniem). Piec dogrzewa się, przechodzi w fazę czuwania, a temperatura za zaworem nie dobija do zadanej i potem za chwile znowu piec się rozpala i tak w koło. Palę w PID. Piec 10 kW.

 

Proszę o jakies sprawdzone rady.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Jaką masz zadaną temperaturę bo to też ważne przy trzymaniu wysokiej temperatury powrotu ja mam 75-76

Im niższa zadana temperatura to i ochrona powrotu musi być niższy

Edytowane przez jarektt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak samo jak miałeś Ty. Piec szybko łapie temperaturę, grzejniki nie nagrzewają się tak jak powinny i piec się wygasza. I tak cały czas. Teraz miałem ustawione 65 na piecu i 45 zaworu. Spróbuję tak zrobić jak napisałeś i zobaczymy. Jak na razie pracuje bez pogodówki i pokojówki (wygrzewam dom), ale docelowo ma tak to działać u mnie.

 

Jak szybko teraz u Ciebie piec i grzejniki/podłogówka łapią temperaturę? I jak ze spalaniem?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze miałeś ochronę powrotu ustawioną na jakieś 50st to właśnie tak będzie się działo bo najpierw kocioł będzie dbał o siebie a dom to jak starczy czasu.

Zacznij od podniesienia temperatury zadanej do 75 strona i ochrone powrotu na zaworze na 50 stopni i zobaczysz jak pracuje dopiero później czasy podawania

Ja dążyłem do tego żeby kocioł pracował ze 2h i dopiero przechodził do czuwania.

Udało mi się ustawić go tak że przy silnych mrozach pracował ze 2,5 h i 30 min przerwy i około godzinka pracy i kilka godzin czuwania. Czasowo to wygląda tak do zadanej temperatury dochodzi około 30 min dalej stabilizacja pracy zaworów to 10-15 min a później krąży sobie przy temperaturze zadanej +/- 4 stopnie. Spalanie to średnia wychodzi mi niecałe 15kg dziennie przy 22 stopniach w domu no ale to też zależy od jakości pelletu, ostatnio próbowałem tańszy pellet bo pale Olimpem 6mm i barlinkiem 8mm no i niestety ten tańszy nie wychodzi wcale taniej bo kocioł poprostu go pożarł i spalił ponad worek więcej na tydzień.

Dopiero zaczynasz to dodam że o prąd nie musisz się martwić bo piec jest naprawdę oszczędny, przy 60 dniach testu (mieszanego czyli z regulatorem pokojowym i bez niego) wyszło mi 0,98 kW na dobę a w moim przypadku jest to 15zł miesięcznie a jest to piec+3 pompki( ustawione na niski bieg po 5v)+2 automatyki do zaworów.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam
 
Użytkuję kocioł BioSlim 10kW od roku i od tego czasu walczę z płomieniem z palnika.
W moim piecu płomień wygląda tak:
 
 
Płomień jest czerwony i kopcący.
 
Prawidłowy płomień powinien wyglądać tak:
 
 
Jak uzyskać prawidłowy płomień w tym piecu.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na brak tlenu. Ja nie jestem ekspertem, ale z tego co czytałem, podpisuję się obiema rękoma pod powyższym postem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy bo jak dam mocniejszy podmuch to mam spieki:)(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2017 o 11:20, sambor napisał:

Bardzo dobre taczki, niezłe betoniarki a kotły - po prostu mają w swojej ofercie produkcji. :)

W każdym razie są na rynku lepsze.

Powiedział co wiedział a i tak wielkie G z tego wynika, nie mam wiedzy merytorycznej się nie odzywam. Chodzi o opinie użytkowników nie klakierów. Wybacz poszukuje opinii na temat tego kotła a Twoje pseudo opinie tylko zaśmiecają ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak po 30 minutach wraca do czerwonego i kopcącego płomienia.

Jasny i długi płomień można utrzymać tylko wtedy kiedy podawanie pelletu jest co 11 sekund na 2 sekundy.

Ale wtedy można zapomnieć o niskim zużyciu pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj minimalną pracę podajnika ustawić na 1sek

Maksymalną pracę na 4sek

Minimalną przerwe podajnika na 12sek

Maksymalną przerwę podajnika na 22 sek

Poczekaj z godzinę aż się wszystko ustabilizuje

Jakim peletem palisz?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.