Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Pany a macie załączoną ochronę powrotu na zaworze bo ja teraz zobaczyłem że jest wyłonczona a posiadam piec od pół roku tak był ustawiony może być czy cza zalonczyc.

Załącz, ochrene powrotu daj minimum na 38 stopni, piec będzie dogrzany jak trzeba i przez to żywotność jego będzie wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie serwisant ustawił 30 stopni powrotu,i stwierdził że nie ma co panikować, byle zbyt  zimna nie wracała.Sam przestawiłem na 35 st .i piec fajnie cyka.

Edytowane przez aryzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie załączoną ochronę powrotu? Jeżeli tak to na ile stopni i w jaki sposób? Ja miałem załączoną na 40 stopni oprócz tego zadałem do utrzymania przez ten sam zawór temperaturę 50 stopni na grzejniki. Miał to wykonać siłownik zamontowany na zaworze czwórdrożnym. Efekt był taki, że kocioł bardziej dbał o zabezpieczenie powrotu niż o to abym miał do dyspozycji 50 stopni na grzejniki. Zdarzało się tak, że nieraz w ogóle mi nie puszczał ciepła na grzejniki. A siłownik na okrągło pracował. Otwierał się i zamykał. Jak była osiągnięta temperatura powrotu to wtedy puszczał ciepło na grzejniki i na odwrót. Uważam, że aby to dobrze działało to musi być dodatkowo zamontowany bufor. W innym przypadku czyli tak jak u mnie bez bufora to się nie sprawdza. Ochronę powrotu wyłączyłem, Teraz siłownik działa płynnie ("nie głupieje") i stoi prawie w jednym miejscu. Temperatura powrotu jest i tak podobna jak przy załączonej jego ochronie bo oscyluje w granicach 38- 55 stopni ale za to mam cały czas zapewnione ciepło na grzejniki, a to jest dla mnie priorytet.

To są moje doświadczenia z ochroną powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie serwisant ustawił 30 stopni powrotu,i stwierdził że nie ma co panikować, byle zbyt  zimna nie wracała.Sam przestawiłem na 35 st .i piec fajnie cyka.

A to serwisant z defro ustawił Ci na 30 stopni powrót ? czy jakiś instalator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dałem na 35 no i sprawdziło się jak u kolegi zawór głupiej kręci się raz w jedną raz w drugą niewiem zobaczymy w trakcie grzania czy będzie wszystko ok

Bedzie kręcił bo musi zachować zadane temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pojawił mi się komunikat o konieczności oczyszczenia rusztu, źródło z palnika. tyle, że ja go co tydzień czyszczę i nawet odkurzam, więc mnie dziwi... Również sprawdzałem opcję włączenia/wyłączenia pieca i dalej to samo. Po tym jak jeszcze raz oczyściłem, to na raptem 3h był spokój. Ogólnie piec działa, normalnie, prócz tego komunikatu...

Co to jeszcze może być? Bardziej palnik rozebrać? Na ślimaku może się blokuje? Wczoraj po 18stej nikt z Defro nie odbierał (w sumie nie dziwię się mocno), dziś jeszcze nie miałem okazji dzwonić, stąd ten post tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Wszystkim, jakie macie teraz dobowe zużycie ? u mnie przy 120m za dnia -12 w nocy -17 wychodzi jakieś 28kg/h u was podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura na kotle 65 stopni , powrót skacze od 35-55 a spaliny mam max 74 więc coś jest u mnie nie tak ...muszę coś zrobić aby podnieść temp spalin i tyle bo za chwilę zrobi mi się problem ... :(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.