Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,to moj 1 post bo kociol mam dopiero od wrzesnia wybor padl na derfo bio slim10kw,jestem w trakcie szukania odpowiednich ustawien pieca tak tez trafilem na forum. Sprawa u mnie wygląda tak ze plomien raz jest ok czyli długi i zolty za chwile jest ktotki i poszarpany nie wiem czym to jest spowodowane.piec osiaga zadana temp,druga rzecz czy mam zaznaczona opcje wyłączenie podtrzymania czy tez nie piec zachowuje sie tak samo tj.osiaga temperature zadana i oscyluje przy tej temp, nie wygasza sie

Edytowane przez zuber24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,pisze odnosnie pompy podłogowej w swoim piecu defro bs10.pompa jest podpieta pod wyjscie dodtakowe1, w opcjach jest zaznaczone jako pompa podlogowa,czujnik temperatury na powrocie z inst podlogowej-czujnik dodatkowy1.pompa pracuje czy jest zalaczone ogrzewanie podlogowe w trybach pracy czy nie,jedynie moge ja wylaczyc wchodzac w opcje w wyjsciu dodatkowym 1 i zmieniajac temp minimalna pompy.czy tez tak to wyglada u was,czy tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem od pewnego czasu, ze plomien najpierw jest dlugi i jasny a po jakims czasie zmniejszy sie mocno nadmuch i sie robi czerwony i kopcacy. Od ok 2 tygodni wylaczylem PID, podawanie o ile dobrze pamietam 6/17 przerwy nadmuch 45%. Wczesniej zdarzalo sie ze wymiennik byl okopcony wlasnie przez ten kopcacy plomien. Od czasu wylaczenia PID wymiennik jest jasno szary a nawet bialy. Popiol wydaje mi sie tez ok. Jesli chodzi o spalanie to ciezko powiedziec bo ostatnio mielismy lekka odwilz wiec spalanie spadlo. Zobacze jak bedzie w kolejnych dniach ale jak narazie jestem zadowolony. 

post-68973-0-36201700-1517855367_thumb.jpg

post-68973-0-38707400-1517855368_thumb.jpg

post-68973-0-28560600-1517855369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 20kW

Pellet premium Poltarex

Praca tylko w PID

Moc kotła - 80%

Temperatura CO - 65 stopni

Histereza - 5 stopni

Ogrzewany metraż - około 170 m2 + 100l bojler

Temperatura w mieszkaniu - 19 - 20 stopni

Zużycie opału przy obecnych temperaturach (-3) - 27 kg na dobę

Zużycie od 13 września do tej pory - 2865 kg

Pozostało mi 1455 kg i jak się nie ociepli to boję się, że mi braknie. Piec praktycznie załącza się co godzinę. Aż strach pomyśleć jakie by było zużycie przy większych mrozach. Jak czytam ile zużywacie pelletu to, aż mi trudno uwierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 20kW

Pellet premium Poltarex

Praca tylko w PID

Moc kotła - 80%

Temperatura CO - 65 stopni

Histereza - 5 stopni

Ogrzewany metraż - około 170 m2 + 100l bojler

Temperatura w mieszkaniu - 19 - 20 stopni

Zużycie opału przy obecnych temperaturach (-3) - 27 kg na dobę

Zużycie od 13 września do tej pory - 2865 kg

Pozostało mi 1455 kg i jak się nie ociepli to boję się, że mi braknie. Piec praktycznie załącza się co godzinę. Aż strach pomyśleć jakie by było zużycie przy większych mrozach. Jak czytam ile zużywacie pelletu to, aż mi trudno uwierzyć. 

 

Przejdz na próbę na sterowanie tygodniowe.

U mnie się sprawdza

Spalanie ok 12kg na dobę.

Temp w domu ok 22,5st

100 m2 tylko podłogówka + CWU

post-76501-0-58827000-1518271033_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz na próbę na sterowanie tygodniowe.

U mnie się sprawdza

 

Uważam, że to nie ma nic wspólnego. Mój dom ma takie zapotrzebowanie na ciepło i sterowanie tygodniowe ani sterownik pokojowy tego nie zmieni. Nad sterownikiem pokojowym się zastanawiałem ale na podstawie temperatury w jednym pomieszczeniu mam rozłączany z ciepła cały dom. Córka np. ma pokój na piętrze i woli troszkę cieplej w pokoju. Jak to ma uzyskać w przypadku kiedy pompa c. o. jest akurat wyłączona i odcięte jest ciepło w całym domu? Zawory termostatyczne są wystarczające. Przy sterowniku pokojowym są niewielkie oszczędności. Przecież to co się w rurach wychłodzi przez brak obiegu przy wyłączonej akurat pompie musi się później nagrzać. Sterownik daje głównie komfort sterowania piecem. Nie musimy chodzić do kotłowni gdy ta np. umiejscowiona jest w piwnicy. Serwisant Defro powiedział mi, że po co mi sterownik pokojowy jak mam podłączone sterowanie przez internet. Leżąc w łóżku mogę dokonać takich samych zmian co na sterowniku pokojowym. 

Wracając do tematu to powodem takiego zużycia opału jest niezbyt dobrze ocieplony dom. Fundamentów mój dom akurat nie ma ocieplonych, a to jest wielki błąd. Może troszkę zmienić sytuację lepsze wysterowanie kotła, tak aby spalanie pelletu było lepsze. Ja palę na ustawieniach fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy temperatura spalin 133 jest dobra czy za wysoka

Korekta 1 to 2 wentylatora

Korekta 2 to 8 wentylatora

Współczynnik pod.wewn.50

wszystko zależy jaki masz komin....u mnie temperatura spalin nie przekracza 80 stopni i to mnie trochę martwiło...zadzwoniłem do Defro i poinformowali mnie że nie mam się czym martwić, jak za wysoka temperatura spalin to znaczy że za dużo ciepła ucieka w komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to nie ma nic wspólnego. Mój dom ma takie zapotrzebowanie na ciepło i sterowanie tygodniowe ani sterownik pokojowy tego nie zmieni. Nad sterownikiem pokojowym się zastanawiałem ale na podstawie temperatury w jednym pomieszczeniu mam rozłączany z ciepła cały dom. Córka np. ma pokój na piętrze i woli troszkę cieplej w pokoju. Jak to ma uzyskać w przypadku kiedy pompa c. o. jest akurat wyłączona i odcięte jest ciepło w całym domu? Zawory termostatyczne są wystarczające. Przy sterowniku pokojowym są niewielkie oszczędności. Przecież to co się w rurach wychłodzi przez brak obiegu przy wyłączonej akurat pompie musi się później nagrzać. Sterownik daje głównie komfort sterowania piecem. Nie musimy chodzić do kotłowni gdy ta np. umiejscowiona jest w piwnicy. Serwisant Defro powiedział mi, że po co mi sterownik pokojowy jak mam podłączone sterowanie przez internet. Leżąc w łóżku mogę dokonać takich samych zmian co na sterowniku pokojowym. 

Wracając do tematu to powodem takiego zużycia opału jest niezbyt dobrze ocieplony dom. Fundamentów mój dom akurat nie ma ocieplonych, a to jest wielki błąd. Może troszkę zmienić sytuację lepsze wysterowanie kotła, tak aby spalanie pelletu było lepsze. Ja palę na ustawieniach fabrycznych.

jeżeli nie masz podłogówki to faktycznie sterownik pokojowy jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.