Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wygasilo mi kociol z powodu braku paliwa. Uzupelnilem wiec pelet i uruchomilem po czym udalem sie do mieszkania. Po 5 minitach dotykam kalofryferow i sa letnie i ide z powrotem do kotlowni patrze na piecu 85 stopni a pompa stoi. Ktos mial taki przypadek? Pompa w 100% sprawna dziala drugi sezon grzewczy. Cos dzieje sie niedobrego ze sterownikiem?

Zobacz czy po wyjęciu wtyczki od sterownika z kontaktu wróci wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy pelecie mogą pojawić się wykwity, to przy moim kominie chyba jednak nie dla mnie i jeszcze ta procedura czyszczenia raz na dobę,czyli zapalarka minimum raz na dobę działa ,myślałem że włączę na jesień ,wyłączę na wiosnę i po krzyku a tu może się okazać że nie odpali czy cuś i koniec palenia a reklamują że czyści się poprzez obrót w trakcie palenia

Czyszczenie raz na dobę to nic dużego, to że on w trakcie pracy robi obrót o 2% to tyko po to żeby się nie robiły spieki i żeby się dziurki w palniku czyściły , i dodatkowo palnik na całym obwodzie zużywa się równo. A co 24 godziny palnik się czyści dokładniej i z przedmuchem na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co 24 godziny palnik się czyści dokładniej i z przedmuchem na maxa.

Zależy od ustawień, ale standardowo co 24 przy pracy ciągłej, wchodzi w tryb czyszczenia. Praca/Wygaszanie/Czyszczenie/Rozpalanie/Praca.

 

Przy sporych obniżeniach temperatur w nocy, przeszedłem na pracę w trybie FL bez nadzoru. Moc minimalna, w tym przypadku 9kW max 18kW. Górna wartość ograniczona ze względu na możliwość przebicia temp. zadanej (czyli niepotrzebne wygaszenie), w przypadku gdyby nastąpił spory spadek na kotle np. potrzeba nagrzania całego zasobnika CWU. Z wykresu widać, że i tak palnik z takiej mocy korzystać nie musiał. Nadzór na poziomie 6kW mnie nie interesuje, gdyż nie ma z tego nic, oprócz sadzy w kotle.

post-73049-0-22172300-1520076624_thumb.jpg

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty jałowe na cwu masz spore, winduje moc w górę na modulacji, żeby je uzupełniać.Gdyby nie to, pykałby sobie większość czasu na mocy minimalnej

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pyrkoli podobnie tyle, że zostawiłem nadzór na 2kW. Pyrkoli od 6kW do 20kW. Sadzy brak. Wymiennik w błękitnym kolorze plus trochę pyłu. Strata jałowa CWU podobna. Ustawiłem większą histerezę CWU.

 

375e09606666897fgen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać tryb FL przydaje się na takich mrozach, ładnie moduluje mocą. U mnie jest podobnie.Wygaszanie palnika na krótki czas mija się z celem. Tylko spalanie potrafi człowieka zdołować :(

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zostawiłem nadzór bo po grzaniu CWU palnik potrafił  się wygasić. Wczoraj co prawda miałem dwa wygaszenia. Jedno wynikało z samoczyszczenia palnika a drugie było wymuszone. Czyściłem wymiennik. Jak temperatura zewnętrzna dojdzie do ~0 st to przejdę w tryb Praca/Postój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja :) . Już w poniedziałek powinno być lepiej z temperaturami na zewnątrz. Tryb FL poczeka sobie do następnych mrozów :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty jałowe na cwu masz spore, winduje moc w górę na modulacji, żeby je uzupełniać.Gdyby nie to, pykałby sobie większość czasu na mocy minimalnej

Te spadki, które widać na wykresie cwu, to są kolego cykle załączenia cyrkulacji. Wcześniej było ich więcej. Powoli ograniczam na zegarze załączenia, obserwując jak to się przekłada na prędkość pojawiania się ciepłej wody w kranie.

Zwróćcie jeszcze uwagę na wykresie, jak zachowuje sie temperatura kotła w przypadku przejścia w nadzór, a jak w przypadku pracy z jednakową mocą palnika. Owszem, wszystko pitoli załączenie cwu, ale bez tego się nie da;-)

Dobrze byłoby uzyskać stałą temp. kotła z minimalnym wahaniami ale to wręcz niemożliwe.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Nadzór traktuję jak mniejsze zło. Najlepiej jakby go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś w końcu znalazłem "międzyczas", wziąłem się w garść i wyczyściłem palnik. Biedy nie było, choć niektóre otworki były delikatnie zarośnięte. Wcześniej jak może pamiętacie, próbowałem to zrobić, ale mi się nie udało. Dziś po kilkunastu minutach szarpania się, okazało się, że popełniałem "czeski" błąd... Próbowałem wyszarpać tylko wewnętrzną rurę, bo myślałem, że zewnętrzna jest w jakiś sposób przymocowana, do łożyska... A okazało się, że należy wyciągać dwie rury naraz i dopiero po wyciągnięciu obu rur, można wewnętrzną wyciągnąć... Łamaga ze mnie, wiem... Jeśli ktoś jeszcze nie rozbierał palnika, a ma założoną flanszę montażową, to przed złożeniem palnika polecam ją odkręcić. Stracicie mniej czasu i nerwów przy składaniu wszystkiego do kupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar76 o ile mnie pamięć nie myli wcześniej tak Ci podpowiadaliśmy by wyciągać rurę zewnętrzną, bo wewnętrzna sama wyjdzie z niej. U mnie akurat nie trzeba flanszy demontować, na tyle mi wystaje, że mogę bez problemu zdemontować i założyć rurę.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzzy Logic ,w skrócie , jest to  automatyczne sterowanie mocą palnika w całym jego zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I praktycznie jak jest odbiór to sterownik steruje palnikiem tak że na pełnej mocy dochodzi do zadanej a później zmniejsza moc jak już dojdzie i jak jest odbiór to nie wyłączy palnika tylko będzie trzymał zadaną tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie , u mnie tak działa. I raz na 24 godziny (jeżeli nie jest ustawione inaczej) się wyczyści i wróci do pracy. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jest jeszcze możliwość ustawienia nadzoru. Gdzie gdyby doszło do przekroczenia temperatury zadanej o 5st to zamiast się wygasić przejdzie w tryb podtrzymania ognia. Potem jeśli spadnie poniżej ustawionej histerezy przejdzie płynnie do pracy. Generalnie sterownik modulując mocą dąży do pracy w okolicach zadanej.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby się bawić w nadzór , musiałbym pozakładać zawory termostatyczne na grzejniki i temperaturę trzymać np. 55 a regulować zaworami , to wtedy pewnie przechodziłby w nadzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar76 o ile mnie pamięć nie myli wcześniej tak Ci podpowiadaliśmy by wyciągać rurę zewnętrzną, bo wewnętrzna sama wyjdzie z niej. U mnie akurat nie trzeba flanszy demontować, na tyle mi wystaje, że mogę bez problemu zdemontować i założyć rurę.

Z tą flanaszą to bardziej chodzi o to, że w trakcie montażu, pod rurę może podłazić wata, która otacza palnik. W moim przypadku tak było. Po zdjęciu flanszy, a co za tym idzie waty, złożenie poszło znacznie sprawniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby się bawić w nadzór , musiałbym pozakładać zawory termostatyczne na grzejniki i temperaturę trzymać np. 55 a regulować zaworami , to wtedy pewnie przechodziłby w nadzór.

 

 

U mnie przechodzi w nadzór, choć przy takich mrozach to raczej tylko z rozpędu po grzaniu CWU.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ten nadzór w praktyce jak działa moc 5kw minimalna czy jak w ekogrochu aby żar był i co jakiś czas przedmuch?,i czy to wszystko w instrukcji jest wyjaśnione w miarę zrozumiale czy bele jak ,czy w ogóle

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór też można sobie ustawić po swojemu , od 1 kW już można , tyle że parametrów do ustawienia jest więcej ,bo palnik albo zgaśnie albo go pellet zasypie. W instrukcji nie jest szczegółowo opisane jaka moc , jaki nadmuch , jaki czas pracy , do tego trzeba samemu dojść , ponieważ dużo zależy od jakości pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przechodzi w nadzór, choć przy takich mrozach to raczej tylko z rozpędu po grzaniu CWU.

U mnie nie przechodzi  w ogóle bo za duży odbiór , ale po ociepleniu domu , kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odbioru. Poza tym na niskiej mocy sprawność wymiennika też jest na niskim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.