Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A i pamiętać należy o tym że wkład np 130mm ma kielich większy prawie o 10mm i może się nie zmieścić jak dobrany na styk, no i metrowe odcinki wchodzą w siebie czyli mamy mniej w zależności od producenta u mnie było coś około 10cm więc trochę skróciło to komin.

 

Przepraszam za odbiegnięcie od tematu.

 

RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega @gmaj22 "ocieplił" wkład keramzytem - polecam

 

RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 25x25 to jeszcze lepszy. A jaki kupiłeś fi? Czy ja wiem, że odbiegles od tematu Ci co będą montować palniczki już będą wiedzieć że jak mają słabe i duże kominy szykuje im się wydatek i robota dodatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj:https://zawijan.wordpress.com/podstawy/zaprawa-do-komina/ osobiście nie stosowałem, ale wydaje się być logiczne.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na wiosnę będę przekładał kotły to zobaczę co się dzieje z tym wkładem choć czyszczę raz w roku to kominiarz mówi , że nic tam nie ma na ściankach a rury są OK.

Zrobimy w takim razie inspekcję z kamerą. Czy nie ma już drobnego sitka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem w viadrusie węglem przez 10 lat z zamontowanym wkładem w kształcie elipsy, potym jak wcześniejszy piec "ekologiczny" spowodował mi rozszczelnienie się komina. Około 20 lat wcześniej była w moim mieście akcja wymiany już wtedy kotłów na bardziej ekologiczne, rodzice się skusili bo mieli wtedy już rozwalający się kocioł. 

Tak jak wcześniej Babcia otwierała drzwi z szafy, która stała przy kominie bo taki był gorący to zamontowaniu tego nowego kotła komin zimny. Ja jeszcze wtedy nie interesowałem się zagadnieniem opalania - ojciec był i on "wytwarzał ciepło" w domu, to po około 10 latach palenia przy tak niskich spalinach pewnego zimowego sobotniego przedpołudnia, po czyszczeniu kotła, gdy w nim rozpaliłem,  moja żona z okrzykiem trwogi zaalarmowała mnie o przedostającym się dymie do środka domu na styku ściany i  podłogi.

Szybka zabudowa wkładu ( przez dwa dni w lutym nie paliłem) i byłem "szczęśliwym" posiadaczem wkładu. W następnym sezonie wymieniłem kocioł na obecnego viadrusika , który teraz juz dwa lata pracuje z palnikiem.

Ale do rzeczy, palić węglem, drzewem można, tylko powiem Wam szczerze ojciec nie zmienił przyzwyczajeń palacza to wkład ten co 2 miesiące w okresie zimowym musiał czyść. 

Jak przejąłem kotłownie pod moja "opiekę" to musiałem dużo się nauczyć jeśli chodzi o ekologiczne i ekonomiczne spalanie węgla, ale to już inna historia.

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem palnika kipi 16kw zamontowany w miałowcu. Dwa miesiące idealnie pracował, spalanie ok. 12-15kg na dobę. Problem pojawił się dzisiaj, piec przeszedł na POSTÓJ i za żadne skarby nie startuje. Robiłem reset ustawień, odłączyłem ecoster200.

Po przełączeniu sterownika (ecomax850p) na ruszt i ponownym przełączeniu na pellet rozpala się lecz po ok 2 min. przechodzi na postój.

Pomocy, wigilia dzisiaj, a ja przy piecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marmo. Prosimy o więcej danych. Może to głupie pytanie, ale jak jest z ciągiem kominowym u Ciebie? Masz regulator? U mnie dziś tak wieje, że chłopa z butami może wciągnąć

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych, podałeś Kolego. 

 

@marmo. Prosimy o więcej danych. Może to głupie pytanie, ale jak jest z ciągiem kominowym u Ciebie? Masz regulator? U mnie dziś tak wieje, że chłopa z butami może wciągnąć

 

www.kochowka.blogspot.com

Regulatora nie posiadam. Fakt wieje strasznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie wieje, przełączenie na ruszt to jest tryb nadmuchu gdybyś chciał palić innym paliwem, nie pelletem. Palnik wtedy pracuje jak zwykły wentylator nadmuchowy, więc masz jeszcze wyjście awaryjne jak faktycznie nie będzie Ci się chciał odpalić na pellecie to możesz załadować drzewem lub węglem i nagrzać dom na Wigilię

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chodzi o parametry związane z temperaturami, może jakiś alarm Ci się uaktywnił, dlaczego odłączyłeś ecostera?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też silnie wiało lecz płomień na palniku utrzymywał się w okolicy 80 proc.

Jakie dane potrzebne?

Podaj numer telefonu na PW pomogę ci to ogarnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na ręcznym wszystko po kolei się odpala czyli pompy wentylator itd , to może poszedł jakiś element sterujący tak jak to miało miejsce u @tedi90 w poście 86 strona 5. Musisz skontaktować się z KIPI i oni na pewno Ci pomogą , tylko ten pech dni świątecznych . Przykro musisz zapewnić ciepło poprzez palenie na ruszcie przez parę dni.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo siedzi przy kotle

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.