Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie widać po płomieniu że jest zdecydowanie jaśniejszy niż przy 5. A przy okazji też zwiększyłem na 22kw moc Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królu złoty, gdyby mi się taki wynik udało osiągnąć to pije tą połówkę z Tobą. 

No i powiedz czemu wywaliłeś szamot? 

wywaliłem bo doszedłem do wniosku że przy tak małych mocach szamot będzie swego rodzaju izolatorem , wiem że po wygaszeniu palnika oddałby zebraną energię ale mi zależało na tym żeby on sie nie wygaszał , tylko palił non stop na małych mocach . Z tego samego powodu praktycznie wyłączyłem H kotła , zauważyłem że na dużej histerezie ( np 15 ) palnik po uruchomieniu się przepala masę opału żeby  " odbić się " z temperaturą do góry , nie byłem pewny czy dobrze rozumuję ale po wynikach wydaje mi się że idę w dobrym kierunku .

Po wprowadzeniu nowych nastaw musiałem odczekać dobrych kilka godzin żeby temperatura wody w zładzie się ustabilizowała , po iluś tam godzinach temperatura zasilania i powrotu prawie się wyrównała ,dopiero po tym palnik zaczoł pracować bez przerwy na niskich mocach .

Jeszcze raz przypomnę że każdy szczęśliwy posiadacz bufora musi iść w odwrotnym kierunku niż ja ( nie mam bufora )

Jakby co to pytaj  , może uda mi sie komuś pomóc .

 

Jutro zrobię  jeszcze raz pomiary , ale nawet gdyby się już nie poprawiło to i tak jestem very happy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wróciłem z kotłowni powywalałem  wszystko z kotła, zobaczę po jutrzejszym paleniu jak będzie wyglądała komora - nadmuch zmniejszyłem do 45, bo ostatnio to na 70 jechałem non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bufor , to ustawiasz palnik tak aby jak najszybciej napompował bufor do maxa , a potem ma się wygasić na jak najdłuższy czas.

 

Ja nadmuch teraz mam 22 , 25 , 30 ,ale przy mocach 8 , 10 , 12

palnik 26 kW

Edytowane przez harii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak robię, moc na max  i kaloryczność mniej niż 5, bo już myślałem,  że coś więcej - dzięki  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jak każdy z nas tego złotego środka, po pierwszych informacjach, że nadmuch sonda wywala taki duży przy maksymalnych mocach to poszedłem tym tropem. Tylko, że popiół wszędzie jest , dobrze, że wskazania teraz są już inne te mniejsze, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bufor , to ustawiasz palnik tak aby jak najszybciej napompował bufor do maxa , a potem ma się wygasić na jak najdłuższy czas.

 

Ja nadmuch teraz mam 22 , 25 , 30 ,ale przy mocach 8 , 10 , 12

palnik 26 kW

 

Będę próbował stopniowo zejść jak najniżej . Zaczynam od 42%  moc 26kW sztywno cały czas taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie może głupie pytanie, ale jak sprawić ,żeby palnik przy fuzzy logic pracował cały czas na małej mocy? Ustawić nadzór na 60 min np na moc 5kw (palnik 7-36kw) i zmniejszyć histerezę kotła np do 1 stopnia? Nie chciałbym ograniczać mocy kotła na FL, bo czasami ta moc może być potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407, niedawno "śmialiście" się z moich nastawów kaloryczności na 5,3 i nadmuchu 37% dla 20 kW :) A widać, że nie jest to wcale bezsensowne ustawienie. Podobnie "martwiłem" się temp. spalin (110*-115* przy mocy maks) a jednak wcale nie jest to taka zła wartość.

Spróbuję na chociażby dwa dni ustawić na 5kW i 0,9kg/h, zobaczę co z tego wyjdzie. Póki co utrzymuję w domu +/-14*, no ale jakieś odniesienie na przyszłość będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie może głupie pytanie, ale jak sprawić ,żeby palnik przy fuzzy logic pracował cały czas na małej mocy? Ustawić nadzór na 60 min np na moc 5kw (palnik 7-36kw) i zmniejszyć histerezę kotła np do 1 stopnia? Nie chciałbym ograniczać mocy kotła na FL, bo czasami ta moc może być potrzebna.

ustawienia kotła-modulacja mocy-max moc FL , ustaw na np 60% i obserwuj , po paru godzinach sprawdż czy palnik chodzi non stop i czy osiąga żądana temperaturę ,albo czy ma tendencje do jej przekraczania, jak nie to małe korekty ,i tak do skutku . Pamiętaj żeby po każdej korekcie odczekać kilka godzin .

Jeżeli nie chcesz ograniczać jego mocy max , to ustaw min moc kotła ( nie FL) na np 10 kW ( nie wiem ile energii potrzebujesz).

 36 kW to straszny potwór osobiście wątpię czy kiedykolwiek wykorzystasz cały jego potencjał.

Edytowane przez harii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407, niedawno "śmialiście" się z moich nastawów kaloryczności na 5,3 i nadmuchu 37% dla 20 kW :) A widać, że nie jest to wcale bezsensowne ustawienie. Podobnie "martwiłem" się temp. spalin (110*-115* przy mocy maks) a jednak wcale nie jest to taka zła wartość.

Spróbuję na chociażby dwa dni ustawić na 5kW i 0,9kg/h, zobaczę co z tego wyjdzie. Póki co utrzymuję w domu +/-14*, no ale jakieś odniesienie na przyszłość będę miał.

No ja mam 42%, 26kW przy 5 kalorycznosci

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezar76 mamy różnej mocy palniki ale na 1000 % da sie to zrobić by palnik jak wystartuje i osiągnie moc 36 kw pogrzeje troche by wyrównać układ temp CO potem schodzi do mocy minimalnej, nie wiem jaka jest u Ciebie zakładam , że 7 KW musisz wrócic do postu chyba 246 tam podałem swoje nastawy które u mnie pracują bez zarzutu tzn: jak palnik zejdzie z mocą do 5 KW jest stały odbiór KW z pieca i tak sobie pyka na tej mocy aż w domu zostanie osiągnięta temp zadana dopiero przeciągnie FL o te 5 st C i się wygasza. Czasami jest tak , żę zwiększa moc z 5 do max 10 kw bo np pompa się załączy od CWU i jest większy odbiówr KW z kotła , ale to zrozumiałe, Jest to bardzo fajne rozwiązanie ponieważ nie ma wygaszania i rozpalania i $ zostają w kieszeni. Musisz trochę kombinować ja szedłem w tym kierunku iż zwiększyłem temp. zadaną na mieszaczu czyli 4D na 46 czasami , ale to czasami przeciągnął ale już na 47 nie ma szans. Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. robin, moje ustawienia są podobne. Mniejszy nadmuch i włączona pogodówka. Jednak u mnie kocioł po odpaleniu pracuje pełną mocą, ponieważ temp kotła spada do ok 38 stopni przy włączonej pompie i otwartym zaworze 4D. Gdy termostat pokojowy wyłączy pompę,bo pomieszczenia są nagrzane, to  palnik zmniejsza moc stopniowo, a gdy temperatura dochodzi do zadanej kotła , palnik w końcu wyłącza się. Przy wyłączonej pompie nie ma odbioru ciepła i piec nie pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę jak coś sie pisze to do końca tak by odbiorca nie wróżył z fusów. Opisz jaka instalacja gdzie ta pogodówka pracuje kotła czy zaworu 4D , masz siłownik na nim czy sterowanie ręczne. Jak pogodówka kotła tą ją wyłącz w cholerę , bo jest to nie zalecane. Jedynie co to sterowanie pogodowe mieszacza ale to tylko z siłownikiem. Wiesz ale jest dużo :) . Jak krzywa grzewcza to musisz dobrać taką by na grzejniki szło nie więcej jak 40-44, jak więcej puścisz to się ugotujesz chyba , że będziesz wietrzył noc stop. Najlepiej przy pogodówce 4D stosować też obniżenie nocne o 3 St. C bo w nocy się też ugotujesz jak temp, na zewnątrz spadnie to pogodówka ci puści więcej na grzejniki. Przy pogodówce 4D nie masz możliwości wyłączenia pompy CO chyba tak było chyba się nie mylę, ale jak paliłem ekogroszkiem działało to perfekcyjnie , na pellecie nie próbowałem. Daj krótki ale treściwy opis i coś zaradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę jak coś sie pisze to do końca tak by odbiorca nie wróżył z fusów. Opisz jaka instalacja gdzie ta pogodówka pracuje kotła czy zaworu 4D , masz siłownik na nim czy sterowanie ręczne. Jak pogodówka kotła tą ją wyłącz w cholerę , bo jest to nie zalecane. Jedynie co to sterowanie pogodowe mieszacza ale to tylko z siłownikiem. Wiesz ale jest dużo :) . Jak krzywa grzewcza to musisz dobrać taką by na grzejniki szło nie więcej jak 40-44, jak więcej puścisz to się ugotujesz chyba , że będziesz wietrzył noc stop. Najlepiej przy pogodówce 4D stosować też obniżenie nocne o 3 St. C bo w nocy się też ugotujesz jak temp, na zewnątrz spadnie to pogodówka ci puści więcej na grzejniki. Przy pogodówce 4D nie masz możliwości wyłączenia pompy CO chyba tak było chyba się nie mylę, ale jak paliłem ekogroszkiem działało to perfekcyjnie , na pellecie nie próbowałem. Daj krótki ale treściwy opis i coś zaradzimy.

Kol. robin, reprymendę przyjmuję i poprawiam się. Jak wspominałem palnik 36kw, moc max 36kw-nadmuch 33 %, moc śred. 17kw -nadmuch 30 %, moc min 7 kw-nadmuch 27%. Do ogrzania trzy mieszkania. Ogrzewanie tylko i wyłącznie grzejnikowe, na prawie wszystkich grzejnikach założone głowice termostatyczne. Instalacja z rur stalowych, jeden obieg. Jako mieszacz zawór 4D z siłownikiem. Pogodówka włączona była na kotle i mieszaczu (na kotle już wyłączyłem zg. z twoją radą). Krzywa grzewcza mieszacza ustawiona była na 1,4 - zmniejszyłem na 1,2. Przy obecnej temp zew. +2 st, ustawiło temp mieszacza na 46 st. W ustawieniach kotła - wyłączenie pompy od termostatu - ustawione na TAK,więc po osiągnięciu temp pomieszczenia,pompa CO wyłącza się.  Podwyższenie temp kotła od mieszacza i CWU: 5 stopni. Histereza kotła: 5 stopni. Włączenie pompy CO:43 stopnie. Kaloryczność paliwa: 5,6. Czas pracy :15s. Sterowanie temp pomieszczeń za pomocą ecostera, ustawiona temp 22,7; histereza: 0,3. W pokoju w którym jest termostat grzejnik odkręcony na max. Ponadto ogrzewana CWU- 250l, wymiennik dwupłaszczowy, temp CWU 55 st, histereza CWU 9 st.

Co do ugotowania się, jeszcze mi się nie zdarzyło. Jeden woli 18 stopni, inny 23, kwestia gustu. Przy temp 22,7 żona i szwagierka siedzą na kanapach pod kocami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamNajlepiej dane z tabliczki znamiona owej. Wystarczy typ to dane znajdę, chodzi o porównanie.Pozdrawiam RedEd

Może coś zobaczysz.

post-56498-0-10331700-1513960978_thumb.jpg

post-56498-0-50642800-1513961000_thumb.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 

Sterowanie pogodowe na kotle ma być wyłączone.- Temp zadana na kotle zrób 68. - Podnieś nadmuch mocy max zacznij od 40 potem skorygujesz jak szybko będzie dochodził to zmniejszysz do 38.- pozostałe OK

Histeryza kotła 8,-

Pompa od 45 st start. Pozostałość OK.

Jak grube są te rury są zaizolowane czy gołe jak gołe to masz duże straty ciepła. Załącz tryb FL i zobacz jak to pracuje, Jaka waga pelletu przy 5,6

Ale masz zimne Te Kobiety  :) .

Ja cały układ też na rurach stalowych grubych( masakra) ustabilizowałem u swej sąsiadki dopiero sie piec wyłączy jak temp. zostanie osiągnięta i termostat pokojowy wyłączy pompę.

U mnie na ecoster Toucz 20,8 a w domu 21,5 nie wiem co to jest jak był dał 21,5 to w domu 23. I tak chodzimy w krótkich podkoszulkach.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadmuchu. Przy obecnym pellecie próbowałem już różnych nadmuchów, i 40% i 50%. Przy większym nadmuchu wydmuchiwało mi niedopalony pellet do popielnika. Ten 33% jest chyba najlepszy, płomień wygląda najlepiej, pellet nie wydmuchuje, a temp na kotle rośnie tak samo szybko jak przy wyższych nadmuchach. Kocioł pracuje cały czas na FL. Waga pelletu 1430 gram. Rury nie są zaizolowane. Nie jestem w stanie nauczyć się średnic rur, po prostu nie mam do tego pamięci. Powiem tak (tylko nie pęknij ze śmiechu)- piony są grube. Gałązki do grzejników o średnicy 25 (chyba).

Edytowane przez Gość
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dodam, że przy max mocy płomień mam prawie cały czas 100-95 %. Bardzo krótkie spadki i chwilowe do ok 88%, ale nie zawsze. Składam to na karb nieprecyzyjnego podawania paliwa przez podajnik. Przy spadającej mocy płomień też przeważnie jest 100 %. Gorzej jest przy mocy rosnącej po rozpaleniu, płomień ok 90 % osiąga dopiero przy mocy ok 28 kw. Ja i synowie przy tej temp też chodzimy lekko ubrani, żona natomiast lubi pod kocem. Jednak taka temp mi odpowiada. Pozostałym domownikom również. Widocznie tak się przyzwyczailiśmy. Ale jak to mówią, gust jest jak d..a, każdy ma swój, więc nie ma co kruszyć kopii. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar76 przypomnij mi jakie podawanie masz pelletu na godzinę przy mocy max? I w jakim kotle masz zabudowany palnik?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.