Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś 10 miesięcy temu montowałem taki czujnik: http://sklep.tewa-sensors.com/do300c/13044-TT4-PT1000B-174-293-PL.html

solidnie wykonany, jeśli nic się nie zmieniło to jego parametry:

pomiar ciągły do 350C

pomiar chwilowy 400C

element pomiarowy 6cm

A to jakiś analogowy bo zdjęcia niema czy pod sterownik da radę podłączyć bo 3 razy tańszy od mojego źródełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mam bo mamy inne wgrane programy w automatykę.Ale to mi się wyświetla w econecie i na sterowniku 

I to mi się zmieni po wgraniu oprogramowania tzn. czy zmieni mi się wygląd skórek np. ja mam tło białe wygląd w opcjach a widziałem u kolegów czarne tło. Czy to już zależy od modelu ecoster lub Regulator ecoTouch.

Czy jak podepnę dodatkowe czujki to zmieni mi się schemat czy to porostu zależy od modelu regulatora???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakiś analogowy bo zdjęcia niema czy pod sterownik da radę podłączyć bo 3 razy tańszy od mojego źródełka

pt1000 pod sterownik; fotka słaba ale coś tam widać: http://heiztechnik.pl/media/kunena/attachments/1256/h8dd1752.jpg

jedynie we własnym zakresie trzeba przedłuzyć przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak mnie podobno już wiozą a ecoMax normalnie go widzi ? I jeszcze kol Patrol może jakiś zamiennik do powrotu wody może masz tańszy, bo za te pieniądze to bym się nie zastanawiał .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam czujnik pt 1000 (platynowy) kosztuje 10 zł i to w klasie A  zakres od -50 do 400 st. Kupiłem taki i wykorzystuję jako pogodówkę -czujnik temp. zewnetrznej. Wystarczy gliza za kilka zł i przewodzik za 0,80 zł / m.  Jako pomiar spalin tez pewnie może służyć, tylko trzeba osłonić przewód czymś wytrzymałym na wysoką temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak mnie podobno już wiozą a ecoMax normalnie go widzi ? I jeszcze kol Patrol może jakiś zamiennik do powrotu wody może masz tańszy, bo za te pieniądze to bym się nie zastanawiał .

mam nadzieję, że moderator mnie nie zarżnie, w każdym razie z tego samego źródła masz taki:

http://sklep.tewa-sensors.com/ptc/12937-TT4-KTY81-110-13-3000-PL.html (zdaje się dł 3m)

lub 1.metrówka pluma stąd:http://kotly-pellet.pl/czujniki/181-czujnik-ct4-kty81-1-m-plum.html

ewent. na serwisach aukcyjnych dorwiesz za kilkanaście pln albo mając czas i chęci robisz sam

 

jakby ktoś potrzebował sprężynę podajnika albo elastyczny łącznik podajnika to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości na jakim średnim poziomie ustawił się nadmuch na mocy 20KW ( z sondą) - dalej tak wysoko około 70%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest ok 40 a nawet poniżej Tomku.

Ja u siebie przy 22kw ustawiam 39 i jest naj. Wymiennik cały błękitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez sondy jadę. Ale kontaktowałem się z kolegą Robin60 i to się potwierdza i u niego z sondą! Pewnie duży wpływ ma jakość pelletu na te parametry.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 10 miesięcy temu montowałem taki czujnik: http://sklep.tewa-sensors.com/do300c/13044-TT4-PT1000B-174-293-PL.html

 

Ja również zamontowałem podobny ale kiedy wstawiłem CT2 różnica w pomiarach jest znaczna. Może to wynika z tego że CT2 to wyrób pluma? i jest dedykowany do ich sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I panowie ponownie wracam do tematu zasobnika i podajnika. Jeśli przez kilka nastepnych dni palnik będzie mi tak pracował jak teraz to myślę ze kipi popełniło błąd konstrukcyjny. A mianowicie zamiast ala ślimaka w podajniku zastosowali coś na wzór sprężyny z płaskownika. Dzisiaj podajnik wstawiłem do kartonowego pudła niemal poziomo. Paliwo podaje mi równomiernie płomień z niewielkimi spadkami jego długości temperatura spalin na 90% FL oscylowała w zakresie 144 - 146 i to wszystko na łusce słonecznika. Kaloryczność 4,8. Jakby zastosowali normalny ślimak to moim zdaniem było by bingo bo nie przesypywało by pelletu i zabierało trociny. 

 

I właśnie teraz kociołek osiągnął temperaturę zadaną i przeszedł na postój co do tej pory na łusce nie było osiągalne a walczę z nią od miesiąca.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju dokładnie to samo uważam. Gdyby dali fotodiodę u góry (na 12 godzinę) z pewnością było by to strzałem w dziesiątkę. Chociaż jak to mówią nie wiadomo co twórca miał na myśli ;D. Ale poczekamy toż ciepłownictwo nam się rozwija jak sprzęt komputerowy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I panowie ponownie wracam do tematu zasobnika i podajnika. Jeśli przez kilka nastepnych dni palnik będzie mi tak pracował jak teraz to myślę ze kipi popełniło błąd konstrukcyjny. A mianowicie zamiast ala ślimaka w podajniku zastosowali coś na wzór sprężyny z płaskownika. Dzisiaj podajnik wstawiłem do kartonowego pudła niemal poziomo. Paliwo podaje mi równomiernie płomień z niewielkimi spadkami jego długości temperatura spalin na 90% FL oscylowała w zakresie 144 - 146 i to wszystko na łusce słonecznika. Kaloryczność 4,8. Jakby zastosowali normalny ślimak to moim zdaniem było by bingo bo nie przesypywało by pelletu i zabierało trociny. 

 

I właśnie teraz kociołek osiągnął temperaturę zadaną i przeszedł na postój co do tej pory na łusce nie było osiągalne a walczę z nią od miesiąca.

 

Zobacz sobie ofertę ślimaków może coś Ci spasuje 

http://www.spirale.pl/produkt/zwoje-spirali/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur- dokładnie to samo zauważyłem, plus błąd w konstrukcji zasobnika BOX 330L.

Poza tym uważam, że fotodioda jest w złym miejscu ulokowana, ale to może tylko moje wymysły.

post-76572-0-22238900-1513836772_thumb.jpg

post-76572-0-98034100-1513836806_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chodzi od 12 godzin w niemal poziomym położeniu, dawki paliwa są równe więc płomień tez jest fajny nawet przy mocy 7,9 nadmuchu 31% płomień 44%. Rano zmniejszyłem moc max na FL do 80 % i palniczek pyka jak marzenie. Wieczorem przyjrzę się dokładniej podajnikowi bo na razie świta mi pomysł dospawania łopatek na dole ślimaka tak żeby paliwo nie mogło się zsypywać. Trochę konstrukcyjnie zadanie trudne bo nie ma punktu podparcia dla ślimaka. Ale w ostateczności przerobie zasobnik kosztem jego pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym innym pelecie zasypalo palnik i w tym momencie foto nie widzialo plomienia i taki zar wypychalo

Tez tak miałem ale dałem mu czyszczenie co 30 sek. i obrót o 4% więc pięknie mi się wszystko wypala i spada mi bielusieńki popiół. Fakt jest taki że z dwóch worków łuski mam 1 worek popiołu ;DDDD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chodzi od 12 godzin w niemal poziomym położeniu, dawki paliwa są równe więc płomień tez jest fajny nawet przy mocy 7,9 nadmuchu 31% płomień 44%. Rano zmniejszyłem moc max na FL do 80 % i palniczek pyka jak marzenie. Wieczorem przyjrzę się dokładniej podajnikowi bo na razie świta mi pomysł dospawania łopatek na dole ślimaka tak żeby paliwo nie mogło się zsypywać. Trochę konstrukcyjnie zadanie trudne bo nie ma punktu podparcia dla ślimaka. Ale w ostateczności przerobie zasobnik kosztem jego pojemności.

 

Wrzuci zdjęcie tego prawie poziomego podajnika- normalnie jestem ciekaw jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie wszystko się ustabilizowało ten nadmuch 70- i więcej to spowodował podajnik gdyż stara trocina  się przesypywała w nim za mało pelletu dostawał i nadrabiał nadmuchem by wejść na moc. Na mocy 20 KW nadmuch max 40 a nawet poniżej płomień chodzi 55-80. Potem dam zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamontowałem podobny ale kiedy wstawiłem CT2 różnica w pomiarach jest znaczna. Może to wynika z tego że CT2 to wyrób pluma? i jest dedykowany do ich sterowników

Liczy się element pomiarowy, a wykonanie to kwestia wtórna, w kazdym razie tu jest solidne; przed montażem porównałem tylko rezystancję z tablicą dla pt1000 - wszystko było i jest ok.

Dla naklejki nie warto dokładać tyle $...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie kto z was wie testował czy słyszał ile taki palnik kipi pali peletu na mocy minimalnej w KG peletu  , moc minimalna to chyba 5 kw jak dobrze czytałem co ? zakładam grzanie ciągłe bez wygaszania i to mnie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5 kW sterownik pokazuje 1 kg/ godz. Kaloryczność mam 5,2. Waga paliwa w teście 1290 g.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.