Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko sonda 20171216_131213.jpg 20171216_131240.jpg 20171216_131322_001.jpg 20171216_150522.jpg

Później dodam jak pracuje z mocą 20 KW. Sonda u mnie wywróciła cały proces spalania takiej mocy nadmuchu to bym nigdy nie pomyślał , że mam ustawić, a jednak przejęła ona wyższość nad regulatorem i jego wprowadzonym nastawami w trybie FL.

Podłączenie bezproblemowe , nastawy też wszystko jasne i przejrzyste , ponadto zmniejszyła mi dawkę podawania paliwa o 100 gr co zauważyłem na najmniejszej mocy 5 KW to na tych większych chyba też. Muszę jeszcze przeważyć pellet i zrobić test podajnika bo jadę na starych wprowadzeniach.Nie chcę chwalić dnia przed zachodem , ale uważam , że jest to trafiony zakup.

Witam

Widzę, że sondę dałeś pod lekkim kątem :)

Czekam z niecierpliwością na dalsze info jak pracuje palnik z pomiarem sondy. No i jak wygląda kociołek w takiej pracy.

Dziękuję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już, więc tak  , że dziś dzień święty świętuj nie robiłem testu podajnika ani wagi pelletu na starych nastawach kolega @Darek21 uważa, że to nie ma wpływu - zobaczymy. Palnik odpalił się gdyż termostat kazał grzać chałupę. Przedstawia się to takpost-67496-0-09596600-1513525553_thumb.jpgpost-67496-0-50914700-1513525569_thumb.jpgpost-67496-0-28057800-1513525586_thumb.jpg Palnik pyka na małej mocy by nagrzać chałupępost-67496-0-30797700-1513526055_thumb.jpg

Dotychczas najwyższa wartość nadmuchu przy 20 KW miałem 50 , czyli różnica jest znacząca., zaś przy 5 kw 26.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocy niecałej 20kW miałeś nadmuch aż 74%, dobrze to widzę. Jeśli tak, czy była to wartość chwilowa czy przy tej mocy na tym poziomie siła nadmuchu ustaliła się przez dłuższy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek tam gdzie jest 100 to czyszcenie post-67496-0-36900400-1513527208_thumb.png

@Gilal tak czujnik dałem zgodnie z instrukcją DTR.

Musze jeszcze wprowadzić jeden parametr PI w celu poprawy stabilności tlenu na poszczególnych wartościach ale po mału do tego dojdę

U mnie płomień najwyższy jaki zauważyłem to 75 % oscyluje średnio w okilicach 55 %

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo  jeśli nadmuch oscyluje w takich dużych wartościach do muszę przemodelować moje myślenie. Do tej pory to raczej zmniejszałem nadmuch a teraz ... to już sam niewiem. Chociaż patrząc na mój wymiennik to jeszcze mu brakuje do wymarzonego kolorku siwego. Płomień mam 100% przez cały okres palenia ale wymiennik jednak tak jakby okopcony ( pellet jasny ), nadmuch 50%. Chyba może pójdę w zwiększenie nadmuchy, czekam z niecierpliwością na Twoją relację z palenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek tam gdzie jest 100 to czyszcenie attachicon.gif4B09MB0ZJ6CHJ2CA00200_2017-12-17 11_09_2017-12-17 17_09.png

@Gilal tak czujnik dałem zgodnie z instrukcją DTR.

Musze jeszcze wprowadzić jeden parametr PI w celu poprawy stabilności tlenu na poszczególnych wartościach ale po mału do tego dojdę

U mnie płomień najwyższy jaki zauważyłem to 75 % oscyluje średnio w okilicach 55 %

 

matko jedyna to ja przy mocy 26kW bym musiał pędzić wiatrak no chyba na 80%, przerażające, chyba, że w ten sposób nie można myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy 20 KW palnik chodzi za stałym nadmuchem 74 75 % troche moduluje ale nie znacznie tak by utrzymać tlen w spalinach, jak widzicie temp spalin nie wysoka. Bedę testował zmiejsze sondzie zakres referencyjny modulacji z 25 na 20 oraz parametr PI ustawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie z tymi nadmuchami. Poczekajmy aż kolega Robin zważy pellet i ustali faktyczną wydajność podajnika. bo mogą być duże przekłamania, może podajnik sypie więcej niż powinien i dlatego sonda koryguje nadmuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jakim cudem masz poziom paliwa na zero i sterownik nie zgłasza alarmu? Chciałbym u siebie to wyłączyć żeby nie uzupełniać poziomu paliwa w sterowniku, tylko nie wiem jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z kolegą @Benton661 muszę na spokojnie wszystko ze szwajcarską precyzją sprawdzić.

Nie robiłem jeszcze kalibracji poziomu dziewiczy nastaw 

Dodam , że za kilka dni zrobię Wam zdjęcie wymiennika , ale już po dobie widzę siwy nalot,  pomimo , że w dniu wczorajszym czyściłem wymiennik po 2,5 miesięcznym paleniu na ruszcie gdzie utylizowałem drewno  :D , z czego byłem bardzo zadowolony.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o dołożeniu dodatkowej pompki na powrocie za zaworem 4d? 15 stopni różnicy między zasilaniem a powrotem to dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na ten parametr gdy tuż palnik wystartował ale jak jak już ustabilizuje temperaturę , zapewniam Cię powrót w okolicach 55 w godzinach gdzie grzałem dom 16.30 17,20post-67496-0-38116900-1513529447_thumb.png potem postój .

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś z tym dużym nadmuchem jest , ja w 26kW miałem ustawione na max mocy 35% wiatru , teraz ustawiłem 50% wiatru i spala na dobę o 5 kg mniej , nieznacznie wzrosła temperatura spali z 80 na 90 ale i tak jestem zadowolony bo przyznam się że trochę chla tego pelletu , 35 kg na dobę , kupując palnik liczyłem na jakieś oszczędności . idę zwiększyć wiatr do 60 i zobaczę po 24h co z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak za dużo dasz nie będzie wyrzucał czytać wydmuchiwany pellet do popielnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłem odległość szanowny kolego @palacz66 patrzyłem na popiół spalony w pył. Są małe grudki 2-5 % w popiele ale to chyba z tego , że wygasił i wyczyścił komorę i nie zdążył spalić.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obserwujcie płomień a nie bezmyslnie zmieniajcie nadmuchy:
http://www.moderator.com.pl/pl/serwis/dzial-techniczny/faq-najczesciej-zadawane-pytania.html

 


Płomień powinien być długi, spokojny żółto-pomarańczowy. Krótki, porozrywany, jasnożółty to za dużo powietrza i grzejemy komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, to jedna z wielu wad zbyt dużego nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem jeszcze że w poszukiwaniu oszczędności a właściwie ekonomicznego sposobu palenia przeprowadziłem trzy testy 

1- moc 26 kW włączone  FL i długi nadzór z mocą 6 kW .- dobowe spalanie 35kg

2- moc 26 kW,wiatr 50, FL i nadzór wyłączone , h1 na 3,  h2 na 5, moc min 8 kW  - dobowe spalanie 35 kg 

3- moc max 20 kW, wiatr 50, FL i nadzór wyłączone h1 i h2 bez zmian  - dobowe spalanie  35 kg

 

Wczesniej wiatr przy mocy max był 35 ale spalanie było jeszcze większe , mimo że płomien był bardzo ładny , jasna pomarańcza długi i oscylował przy 100% , kocioł jasnopopielaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek tam gdzie jest 100 to czyszcenie 4B09MB0ZJ6CHJ2CA00200_2017-12-17 11_09_2017-12-17 17_09.png

@Gilal tak czujnik dałem zgodnie z instrukcją DTR.

Musze jeszcze wprowadzić jeden parametr PI w celu poprawy stabilności tlenu na poszczególnych wartościach ale po mału do tego dojdę

U mnie płomień najwyższy jaki zauważyłem to 75 % oscyluje średnio w okilicach 55 %

Super :) Dziękuję za odpowiedź

Czekam na dalsze informacje ze spalania i jak wygląda kociołek w środku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sonda podważa słuszność usilnego walczenia o 100% płomienia? Obserwacja komory i płomienia to wlasciwsza droga, prawda? Tylko ta temp spalin, u mnie i tak jest stosunkowo gorąco, bo 110* to raczej norma - chyba RCK będzie potrzeba zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1- moc 26 kW włączone FL i długi nadzór z mocą 6 kW .- dobowe spalanie 35kg

2- moc 26 kW,wiatr 50, FL i nadzór wyłączone , h1 na 3, h2 na 5, moc min 8 kW - dobowe spalanie 35 kg

3- moc max 20 kW, wiatr 50, FL i nadzór wyłączone h1 i h2 bez zmian - dobowe spalanie 35 kg

 

A nie myślałes o tym, aby dać mu trochę czasu na "wyhamowanie" ? Daj mu moc 24/16/7 kW i rozciągnij histerezy, H2-10 H1-5.

Choć w zasadzie nie wiem jaką masz H kotła... oraz jego T.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z powyższych wypowiedzi, odnosząc się do mojego wcześniejszego pytania o % płomienia, jak widać  sonda nie dopuszcza do ustawienia płomienia na 100 %.  Czyli widocznie inne parametry są ważniejsze. Poczekamy jeszcze jak z ta sonda wyjdzie , oraz najważniejsze...czy spalanie się zmniejszy u kolegów, bo jeśli nie to zakup trochę taki niepotrzebny się wydaje.

 

@Harii , nie martw się , mi też pali około 36 kg / doba  (ocieplenie dachu nie zrobione  i ogolnie  jeszcze trochę rzeczy do zrobienia - stopniowo  systemem gospodarczy).Po całym 1 miesiącu palenia zobaczę ile dokładnie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.