Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

oooo było 1496 i cena idzie w dół to może warto się wstrzymać jeszcze chwilę  z zakupem. Fakt jest taki jak jest kasa to nie ma argumentów przeciw. Econet też nie bardzo jest potrzebny ale za jego pomocą można sprawdzić jakie jest paliwo po wykresie pracy kotła. Więc dlatego ja nie mówię sondzie absolutne nie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie spostrzeżenia, obserwacje  palenia z sondą?  Możecie jakiś filmik wkleić podczas pracy palnika jak wyglądają zmiany nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasypałem pellet. Zobaczymy za tydzień czy mniej wypali. Ładnie moduluje , postaram się coś nakręcić jak będzie trochę czasu. Z nowości to zauważyłem że komora spalania wygląda lepiej tzn, niedużo białawego nalotu praktycznie bez sadzy.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym sezonie chcę zmienić kocioł to może i na sondę się szarpnę, tylko ciekawe czy ekonomię poprawi czy tylko wygoda w sprawie nadmuchu. 

 

 

 

 

Jak ktoś może polecić jakiś kocioł do którego mogę wsadzić palnik i będzie to fajnie pracowało to proszę żeby się odezwał w prywatnej wiadomości coby tu nie śmiecić i nie zakładać nowego tematu narazie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @Darek21 ja też sobie sprawiłem prezent na święta i zakupiłem sondę jutro do mnie przyjedzie mam pytanie gdzie zakupiłeś tę obudowę bo szukam i nie mogę znaleźć, ja też od razu zakupiłęm ten króciec co się wspawuje w czopuch do czujnika. Cena podobna jak u Ciebie. Podaj może konkretny model obudowy i gdzie go nabyłeś..

Witam

I jak wygląda praca z sondą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no sondę już mam post-67496-0-05145500-1513160867_thumb.jpg, obudowę też , jestem na etapie szukania wiertła fi 23 by wywiercić otwór w czopuchu i wspawać tulejkę przyłączeniową w którą się wkręca czujnik. Myślę , że już  się z tym uporam za niedługo .

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś wskazania do montażu sondy w czopuch? Prosto, pod kątem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów.

Mój problem polega na tym iż po zmianie pelletu (trociny z dębu kolor ciemny podobno bardzo kaloryczny i sprzedająca firma nie miała z nim problemów). Od momentu zasypania nowego pelletu zauważyłem iż rura podająca pellet jest okopcona spalinami lub żar mi się cofnął. Nie mogę poradzić sobie z ustawieniem palnika ponieważ dostęp mam tylko przez internet. (Brak możliwości ustawienia czasu czyszczenia). Płomień oscylował mniej więcej od 5% do czasem 70% gdy bawiłem się kalorycznością i wagą pelletu oraz nadmuchem. Na odległość boję się abym nie zasypał za dużo co w efekcie doprowadzi do przepalenia się rury podajnika. Ostatni raz przy kotle byłem 3 dni temu i kocioł musi sobie poradzić jeszcze 3 dni sam.Wydaje mi się iż jest podawana za duża dawka. Cieszę się że piec coraz rzadziej się wyłącza i na nowo rozpala po wprowadzeniu nowych ustawień. Mam podejrzenia pewne co do przyczyny problemu  

- zły pelet

- zatkany komin

- złe ustawienia nowego pelletu (choć podejrzewam że problem mógł powstać już na starym pellecie a ja tego wcześniej nie zauważyłem)

- pellet dostał wilgoci w piwnicy ?

Moje pytanko jak wpiszę mniejszą wagę pelletu to podaje go mniej czy więcej bo że kaloryczność zmniejsza porcję to już wiem.

Proszę o ewentualne podpowiedzi co mogę jeszcze zrobić aby na odległość poprawić pracę kotła.

Econet nie do końca pokazuje prawdziwą pracę gdyż wysyła dane z opóźnieniem ale widzę kiedy kocioł musi się wygasić i od nowa się rozpalić wtedy podejrzewam złe ustawienia. 

[/url]">http://https://www.fotosik.pl/zdjecie/49c334a2596c11ce'>49c334a2596c11cemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Często Panowie piszecie o zmianie mocy mogę gdzieś ustawić aby kocioł chodził na 50% mocy.Czy chodzi o te ustawienia

 

Maksymalna moc z jaką kocioł może pracować w trybie FL

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz mniej to będzie podawał więcej

Mozesz ograniczyć mu moc o te 50%

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku liczyłem na twoją podpowiedź.

 

Tylko prosiłbym jeszcze raz i łopatologicznie.

 

jak podam mniejsze wartości w tym miejscu

 

"Szybkość podawania paliwa przez podajnik"                to będzie podawał więcej????

 

i Mogę ograniczyć o te 50 % to masz na myśli ustawić mu 50 % w tym parametrze ????

 

"Maksymalna moc z jaką kocioł może pracować w trybie FL "

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz poprzez net ograniczyć palnikowi moc ( ja tak mam i staram się o aktualizację mojego sterownika ecomaxa 860P3 - muszę  ręcznie w kotłowni w sterownik wbijać) to możesz palnik "oszukać" na kilka sposoby. O tym co pisałeś czyli z jaką mocą maksymalnie może pracować w trybie FL ( nigdy tego nie próbowałem ) też chyba to zadziała. 

Następna sprawa zwiększasz mu kaloryczność paliwa  i palnik automatycznie mniej podaje go. Wpisując w wydajność podajnika większą wartość liczbową wtedy podajnik podaje mniejszą ilość paliwa ,a co za tym idzie, zmniejsza Ci się moc palnika. I to są te "chłopskie" sposoby jak oszukać palnik i zmniejszyć lub zwiekszyc mu moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo  to zobaczyć, jeśli teraz przy maksymalnej mocy podaje Ci ileś tam pelletu kg/h, to jak zmniejszysz to podawanie o połowę to chyba jest równoważne z ograniczeniem mocy o około połowę palnikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie mocy o której pytasz je ograniczenie lub podwyższenie ja mam  możliwość zmiany z poziomu sterownika przy kotle w: Ustawieniach Palnika --Modulacja Mocy -- Max moc palnika, nie mogę tego zrobić z poziomu netu, po prostu tego nie wiedzę w komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie nie prawdę i wprowadzacie innych użytkowników w błąd . Z pozycji econet 300 jest możliwość wszystkich ustawień w tym i tych: Parametry serwisowe. Wystarczy wejść w zakładkę Ustawienie Urządzenia inne ustawienia zaznaczyć ptaszek Advancer user:  Edycja parametrów serwisowych wprowadzić kod 0000 zatwierdź i mamy pełny dostęp do czego chcemy. Następnie wchodzimi w zakładkę Ustawienia serwisowe - Praca i edytujemy co chcemy to o co w Waszej rozmowie chodzi. :) 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa też

 

Dokładnie tak jest. Z poziomu econeta nie ma mozliwosci zmiany maksymalnej mocy palnika ale jest opcja maksymalna moc palnika w trybie FL

Działa w ten sposób sprawdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jak pisałeś ( moc FL zmniejszyłem do 50 %) tylko piec doszedł mi do temperatury zadanej i podwyższył ją w tym momencie o 5 st.( nie jestem pewien czy sam tej mocy nie zmienił)  i zmniejszył moc z 20 kw do 8 kw i piec przynajmniej płomień lepiej stał  55 i 70 %.

Gdy wpisuję większą wagę pelletu spada płomień nawet do 0 co powoduje rozpalanie pieca na nowo. A raczej wtedy nie brakuje paliwa ostatnio tak próbowałem jak ktoś przy piecu stał. Teraz piec odpali mi się gdzieś o 22 będę dalej walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie nie prawdę i wprowadzacie innych użytkowników w błąd . Z pozycji econet 300 jest możliwość wszystkich ustawień w tym i tych: Parametry serwisowe. Wystarczy wejść w zakładkę Ustawienie Urządzenia inne ustawienia zaznaczyć ptaszek Advancer user:  Edycja parametrów serwisowych wprowadzić kod 0000 zatwierdź i mamy pełny dostęp do czego chcemy. Następnie wchodzimi w zakładkę Ustawienia serwisowe - Praca i edytujemy co chcemy to o co w Waszej rozmowie chodzi. :) 

Kolego są ustawienia serwisowe ale nie ma tam wszystkich parametrów np. czas czyszczenia palnika - zamiast tego jest

Czas pracy po jakim nastąpi automatyczne wygaszenia kotła  i tu masz wybór do 250 h

 

Można  tutaj bezpośrednio wklejać zdjęcia czy używacie innych stron ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie nie prawdę i wprowadzacie innych użytkowników w błąd . Z pozycji econet 300 jest możliwość wszystkich ustawień w tym i tych: Parametry serwisowe. Wystarczy wejść w zakładkę Ustawienie Urządzenia inne ustawienia zaznaczyć ptaszek Advancer user:  Edycja parametrów serwisowych wprowadzić kod 0000 zatwierdź i mamy pełny dostęp do czego chcemy. Następnie wchodzimi w zakładkę Ustawienia serwisowe - Praca i edytujemy co chcemy to o co w Waszej rozmowie chodzi. :) 

 Zagrzałeś mnie teraz.

Gdzie piszę nieprawdę , że w moje wersji econetu nie mam możliwości zobaczenia i edycji pewnych funkcji z poziomu komputera, które mogę zmieniać z poziomu sterownika kotła w kotłowni. Widzisz "ptaszka" a jednak w zakładce nie mogę zmienić mocy maksymalnej palnika a na zdjęciu w sterowniku jest ta pozycji czyli Max Moc Kotła. Nawet mam zaznaczone w sterowniku na kotle "Pokaż funkcje zaawansowane" też to nie pomogło. Dlatego jak wyżej pisałem zwróciłem się do producenta oprogramowania o aktualizację mojej wersji. 

post-65375-0-45185100-1513189273_thumb.png

post-65375-0-81833900-1513189289_thumb.png

post-65375-0-49780400-1513189699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.