Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Ekogroszkiem Z Chwałowic


kynzior

Rekomendowane odpowiedzi

Po części, idealnie nie jest. Ale.duzo mniej niedopalu mam, spieki już dużo lepiej dopalone, moc kotła zmniejszyłem na 16kw, i zrobiłem ramkę z płaskownika 2 cm wokół retorty i szamotka na boki retorty. Koronę też coś tam wiercilem, ale mało to pomogło, ogólnie to węgiel ten musi poleżeć, całe palenisko ma się palić, z długą przerwą.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość berthold61

Toś kupił ale na pewno nie Chwałowice , ja pale Chwałowickim i nie chciałbym już nigdy innym palić , popiołek jak piasek biały puszysty , miodzio , popiół dużo lepszy niż z retopala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest jakiś gowniany pokład, ja juz się poddalem. 30 wyjechałem z domu i dziś po powrocie równo z retorta nawalone, masakra jakaś. Ktoś jak ma malutkie zapotrzebowanie jak kolega wyżej to spali bez problemu, ale tak jakby mnie gdzie 30kg/24h to jest jedno wielkie gówno, retopale i jarety to cudo do obecnego chwalowickiego węgla.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup najtańszego peletu i będzie ok. ja tak zrobiłem, męczyłem się z ustawieniami do ekomiału który spiekał podobnie jak u ciebie. Kupiłem na test 2 worki peletu i po sprawdzeniu dokupiłem 2 tony po 500zl i mieszam objętościowo 50/50%. co ciekawe to zużycie tej mieszanki nie wzrosło w porównaniu do węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 2.01.2020 o 11:52, HarryH napisał:

Ten piasek to chyba Kolega oglądał na plaży w Chorwacji, bo Chwałowice odebrane w październiku wyglądają tak:

 

c1.JPG

c2.JPG

Mie3szkam od tej kopalni jakies 30-40km i towar pewny że to Chwałowice , ty tego pewny nie jesteś tak myślę , wiesz jak nas rżną na wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest na 100% z Chwałowic, więc jak ktoś coś "rżnie" to chyba w kopalni. Poza tym nie wiem czym to oszukać, bo wszystkie tanie ruski palą się lepiej. W węglu nie ma żadnych kamieni ani miału, wartość opałowa na oko prawdziwa, tylko tych chrupków objętościowo to jest ponad 20%.

Poza tym specyfikacja ze strony PGG chyba kończy dyskusję:

blob.png.98f186c8ce49040fc16f56d211c4bafc.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pokazany tu popiół, to przypomina mi mój, ze spalonego, workowanego Karlika z PGG. Palnik Ekoenergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U klienta podobny taki strukturalny popiół(żużlowaty) jest z węgla Tauronu różowego, jak weźmie się do ręki to dosyć twardy ostry jakby chciał pokaleczyć skórę.

Zajmuje dużą objętość, poza tym  klient zadowolony sam określa że mocny, małe zużycie, kocioł czysty, to sam widziałem. Kocioł Sas Slim 17kW 2014r

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem wam tak palę eko pieklorz chwałowice 28mj miałem straszne spieki do momentu gdy zauważyłem że mam pęknięty talerz paleniska po telefonie do serwisu przysłali mi nowe palenisko  całkiem inne niż oryginał po rospaleniu palę 2 dzień i ku zdziwieniu spieki znikły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam znaczną poprawę po usunięciu "modernizacji" związanej z zaślepieniem otworów antyspalinowych w kanale powietrznym 4szt. One są tam nie bez powodu, fakt jak je odetkałem to mocno grzeje podajnik, ale spala teraz prawie jak u harryH, mam niedopał, bo faktycznie Chwałowice są w tym sezonie cięższe w spaleniu i nie tak łatwe w ustawieniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obecnie kupiłem Pieklorz z Chwałowic za niewiele ponad 1300zł za tonę. Kocioł Bizon Duo z zaworem trójdrogowym, pompy Wilo, termostaty na grzejnikach. Kocioł za cholerę nie chce osiągnąć zadanej temperatury. Ekogroszek spala się prawidłowo, nie ma spieków. Kombinowałem z ustawieniami ale wszystko na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.