Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet W Kotle Węglowym - Pomoc W Sterowaniu!


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! W grudniu 2016 zamontowałem palnik KIPI 5-20 do kotła GS Heitz 16M. Dom poniemiecki, tzw. "kochówka". Pow. ok. 125 m2. Parter podlogowka+grzejniki, piętro i ganek tylko grzejniki. Sterowanie: grzejniki za pomocą ecoTouch, podlogowka za pomocą czujnika temp. zewnetrznej. Temp. zadana wewnętrzna 22'C, bez obnizen nocnych. Strefa klimatyczna - okolice Olsztyna. Zdalny podgląd i sterowanie przez ecoNet.

 

Z moich obserwacji po sezonie wynika, ze jednak czeka mnie wymiana kotla i dokładam bufor ciepla. Musze tez dolozyc do mojego komina wklad z nierdzewki (niska temp. spalin) i regulator ciagu kominowego.

 

Zalaczam wykresy temp. zewnetrznej w tym sezonie. Jakby ktoś byl zainteresowany, to mam jeszcze wykresy temp. mieszaczy kaloryferow i podlogowki.

 

 

afbb0d664096b993353d206d58ed1b89.jpg

 

fca5dafa862b43bfae6a9f17fa4dd33a.jpg

 

9f10254b74f26179cda1f714daa43107.jpg

 

cf73a76df1897b24e3b1d2326b5bd67d.jpg

 

59bc37a21537f1e763ec2feb5390a5e2.jpg

 

93ee7744e21999c2e7c39dc5cfb48272.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jak tam w Waszych palniczkach spalanie wychodzi na ta chwilę? Piszcie ile spalacie na dobę i ile m2 jest do ogrzania.

U mnie wychodzi tak:

W sobote 14.10 wsypane 18 woreczków do pełna poszło do dziś 7 worków czyli rewelacja normalnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kole w oczy cie coś Kolego? Nie możesz przeżyć, że węgla spalasz dwa razy więcej?

PS. Z Jablonnej nie daleko jak coś to zapraszam na oględziny.

Dodam,że w domu temperatura dzienna 22,6 C a nocna 22,3 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem instalację i pozbyłem się grawitacji to dało bardzo dużo. Przed przeróbką PALNIK odpalał się ok 12 -14 razy na dobe na tą chwilę ok 5  razy wiec samo to dało oszczędności w ustawieniach też trochę się pobawiłem i pozmieniałem przede wszystkim (dzięki koledze Patrol) chodzi na standardzie a nie na FL. Na pewno zdzwonimy się haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kole w oczy cie coś Kolego? Nie możesz przeżyć, że węgla spalasz dwa razy więcej?

PS. Z Jablonnej nie daleko jak coś to zapraszam na oględziny.

Dodam,że w domu temperatura dzienna 22,6 C a nocna 22,3 C

 

Jakieś żarty Kolego palacz, masz straszny przepał. Ja wrzuciłem do zasobnika 13.10.2017r.

8 woreczków węgla i do dziś spaliłem 3 worki tegoż paliwa. Dodam, że w domu temperatura dzienna 24,1°C

nocą takaż sama. Nic mnie w oko nie kole!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś żarty Kolego palacz, masz straszny przepał. Ja wrzuciłem do zasobnika 13.10.2017r.

8 woreczków węgla i do dziś spaliłem 3 worki tegoż paliwa. Dodam, że w domu temperatura dzienna 24,1°C

nocą takaż sama. Nic mnie w oko nie kole!!!

A myslalem, ze kole haha. Gratuluję, super wynik ;)

Może przybliż wszystkim co to za czarne złoto i w czym je spalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z żoną i dziecmi siedzimy i chuchamy , ogrzewanie wychodzi naprawdę oszczędnie , od września spalilismy garść zapałek .Polecam 8-)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od 18.07 do dziś kocioł spalił 32 worki ruskiego pelletu czyli okolo 4.61kg dziennie w palniku własnej konstrukcji

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli spalanie wyszło tak:zasypane 18 woreczkow 14 października 8.05 a 8 listopada o 16.55 włączył się alarm. Czyli spalanie wyszło na poziomie 10,5kg/24h wiec czego chcieć więcej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz wychodzi ok 13kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyniki rewelacyjne. A może ktoś ma dostęp do pelletu z łuski słonecznika na Mazowszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Włożyłem wkład kominowy że stali 1,4404 1mm i myślałem, że pozbędę się pary z komina a tu lipa cały czas jest nie rozumiem czemu? Wkład na ostatnich 3 m ociepliliśmy wełną 3,5mm aby komin się nie wychładzał zbytnio w górnym odcinku. Czy temperatura spalin na wyjściu z czopucha 120 lub 180C nie ma znaczenia para leci. Ma ktoś jakiś pomysł żeby to wyeliminować? Kolega nawet uzupełnił komin keramzytem rowniez nic nie pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para jest w powietrzu, u mnie też widać, a przyjrzyj się kotłom gazowym to nawet kondensaty z wydechem przez ścianę dają parę, ważne aby spaliny był "czyste".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 36,6 i też mi para leci, jak zimno na dworze

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa jakoś się pozbyć tego zjawiska? U rodziców obok dom tylko ruszające powietrze widać przy pieco kuchni palone od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.