Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Jest tu może ktoś z kolegów którzy maja konwerter 232 zrobiony amatorsko , proszę dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono użytkowników skzp 02 czytam obserwuję wasz temat od początku obecnie mam aplikację Timela i na androidzie jak OK jak  do mnie  jest wystarczająca czy któryś z kolegów znalazł by chwilę czasu i mógł by wskazać odpowiedni konwerter z aukcji który był by odpowiedni do podłączenia do sterownika aby tylko służył do odczytu danych na waszej stronie .

 

Jeśli jest to nie możliwe to przepraszam że się wtrąciłem w temat i uznam że nie wszyscy mają dostęp do tych dobrodziejstw jeśli jednak jest możliwość skorzystania to jestem pewien że kilku zainteresowanych się znajdzie bo kilka tematów wcześniej były próby i pytania tylko tyle że bez odpowiedzi .

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo a na jakim Ty pracujesz bo bardzo zagadkowo odpowiadasz nie naciskam na odpowiedz, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konwertera Timela ale myślę, że jak wpiszesz w sterowniku adres serwera i port, które znajdziesz w tym temacie to będzie wystarczające do korzystania z odczytu podanego na tej stronie.

adres serwera to jest to ? skzp.novitech.pl

 

 skzp.novitech.pl port 8443

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz jutro podejmę próby i czy mogę zwrócić się o dalszą pomoc jak będę miał problem a znając moją pozycję w dziedzinie elektroniki na pewno problemów bedzie sporo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyrozumiałość mam nadzieję że to zadziała , i jeszcze nic nie wpisałem i zastanawiam się czy na stronie którą Ci podałem wyżej trzeba się zarejestrować czy normalnie z poziomu przeglądarki są jakieś komendy dostępu bo o ile konwerter je tam wyśle to też trzeba w jakiś sposób sprawić aby zobaczyć swoje dane a nie od kolegi Wojtka .

Możesz to podpowiedzieć i wyjaśnić ? Wiem że dla Ciebie to banalna sprawa i jesteś znudzony wiecznym pomaganiem ale bedę wdzięczny za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpiszesz dane serwera do strony Wojtka to zapytaj się bezpośrednio jego czy Twój konwerter łączy się z serwerem i czy wysyła jakieś dane,

a co do wyświetlania danych to było już gdzieś tutaj to napisane co należy wpisać

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIANY:

1. Na stronę skzp.novitech.pl logujemy się podając DevID wpisane do sterownika. Już nie podajemy postaci zakodowanej.

W moim przypadku to : http://skzp.novitech.pl/index.php?DevId=wojszym224

ID możemy podać wielkimi lub małymi literami. Najlepiej jak ID ma 10 znaków. W sterowniku da się wpisać zarówno więcej jak i mniej ale mogą być wtedy problemy z pinem.

 

Jak nie wpiszemy żadnego ID do sterownika to dane na stronie też się zapisują z ID="WPISZ ID"

http://skzp.novitech.pl/index.php?DevId=WPISZ%20ID 

 

2. Dodałem podgląd alarmów. Po wystąpieniu alarmu wyświetla się Alarmy:>0. Po kliknięciu konkretne alarmy są na czerwono.

Nie wiem czy napewno zgadzają się numery alarmów. Jakby ktoś zauważył, że się nie zgadza to proszę podać jaki alarm wystąpił a jaki się wyświetlił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do strony skzp

1. Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany to zarejestruj się (login najlepiej z forum),
2. Zaloguj się i przejdź na stronę główną,
3. Przejdź do 'USTAWIENIA',
4. Na żółtym pasku wyświetlą Ci się dane, które należy wprowadzić w ustawieniach Twojego konwertera,
5. W ustawieniach na stronie www wprowadź ID i PIN takie same jak w Twoim sterowniku, kliknij 'Zaktualizuj ID i PIN',
6. Przejdź do strony głównej,
7. Jeśli masz poprawnie ustawiony konwerter, ID i PIN w sterowniku oraz ID i PIN na stronie www to wyświetlą się dane z Twojego sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wykonałem test w sterownik wpisałem strone i porty odnoszące się do strony Wojtka sterownik zaakceptował serwer i port ale chyba się nie wysyłają na serwer bo po wejściu na stronę i za znakiem = wpisuję ID konwertera wyskakują same zera a na wizualizacji zero parametrów tylko się z komina kopci haha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.