Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pierwszy raz przekonałem się jak jest przydatny licznik opalu w zbiorniku. W planach mam zrobienie powiadamiania na email osiągnięcie poziomu rezerwy i rezerwy2 ale najpierw trzeba zrobić konfigurację konta z zapisaniem np emaila.

lepsze było by powiadomienie sms :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i byłoby lepsze ale w dzisiejszych czasach nie da się wysyłać sms ze strony.

 

ps. mail ze strony sprawdziłem i działa.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio piszemy o stronach internetowych. Może warto wydzielić z tego wątku nowy traktujący tylko o tym? Trochę miesza się temat aplikacji ze stroną internetową.

Właśnie dobrze by było to podzielić bo tak naprawdę nie wiadomo co gdzie i jak i czego się tyczy trzeba się domyślać już

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozdzieleniu na aplikację i stronę internetową byłby porządek, a wątki stałyby się bardziej przejrzyste.

Kto obcykany, to się połapie, ale temu, który dopiero zaczyna, to już tak łatwo nie jest w obecnym pomieszaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I przydało by się jakieś kompendium wiedzy dla "Świeżaków"

 

Pozdrawiam Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMS da radę wysłać ale niestety trzeba by było za to bulić, na zasadzie jakiegoś abonamentu albo doładowania czy wykupieniu iluś tam smsów,trochę bez sensu.Z drugiej strony można by zaaplikować jakiś moduł GSM, i kartę SIM z jakimś tanim pakietem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli ma się fizyczny dostęp do serwera B)

Nie lepiej jednak apke na telefon która by co jakiś czas sprawdzała ilość opalu i informowała o tym.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez glowa2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wersję Softu 2.09 i obecna wersja aplikacji nie współpracuje ze sterownikiem błędy się wkradaja dziś mi zablokowalo temperaturę na 55stopni i nic się nie dało zrobić. Tylko ustawienia fabryczne pomogły

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są raczej kosmetyczne ale dla mnie jest jedną bardzo ważna rzecz znaczy możliwość korekty wszystkich czujników plus wizualizacja na panelu głównym że pracuje podajnik i dmuchawa.

Korekta przydatna rzecz bo u mnie czujnik kotła w stosunku do wzorcowego termometru przekazywał 3.5 stopnia niby mało ale mnie to denerwowalo że nie raz miałem wyższa temperaturę CWU niż kotła

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie chodzi o to że w moim przypadku czujnik zanizał o 3.5 stopnia temperaturę rzeczywistą. Myślę że raz dwa Wojtek to poprawi i Dalej będzie działać normalnie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd w temp. zewnętrznej. Fizycznie na sterowniku mam np. -0,6oC a na stronie -1,6oC, na wykresach jest dobra temperatura. Trzeba też poprawić skalowanie strony dla urządzeń mobilnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 błędy w wyświetlaniu.

var weatempact = Math.floor(data[40]/ 100)+"."+data[40].slice(-1);

1. floor daje przekłamanie o 1 stopień przy ujemnych

2. slice bezmyślnie zmieniłem z -2 na -1 co daje drugą cyfrę po przecinku zamiast pierwszej.

 

Skalowania narazie nie ogarniam. Obecnie jest temat przepisania skryptów na php7 bo lada moment zmieni się serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokazuje +0,7 a na wizualizacji +2

 

Będzie mapa sterowników z opisami instalacji i ogrzewanych obiektów z możliwością podglądu?

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał to mam obie i do panela i do sterownika 2.09

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Poczekam na oficjalne wersje. Nie chce mi się latać co chwilę z laptopem do pieca. Ja obecnie mam wgrane 2.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.