Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie również skusił zdalny dostęp,

teraz pomimo, że nie mam dostępu do głownego okna, to mam do statystyk  (przynajmniej tak było kilka dni temu. Teraz nie sprawdzam bo olałem temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 10:29, marcin459 napisał:

Jak za darmoche 1500 chcą wierze ze recalart ma jakieś chwilowe kłopoty ale do jesieni wszystko wroci....

Chcieć to se mogą, sterownik na gwarancji z opcją dostępu, więc jeżeli go nie ma, to tak jakby był zepsuty, mają obowiązek wymienić za free z dostępem do neta.

Tylko nie da się  zamienić na coś lepszego, bo tech żre więcej węgla. 

Jak chcesz pogadam z sąsiadem, on ma tego Techa z netem, to może się wymienicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 10:26, Animus napisał:

Nawet się nie daj namówić na wymianę stera za darmochę, bo spalanie węgla wzrośnie.

Nie wiem czy dobrze myślę bo Techa nie używałem i nie znam jego "niuansów" ale jeśli to ten sam dom i kocioł a różnica tylko w sterowniku i na Techu spala wyraźnie więcej to wygląda na jakieś ustawienia które może da się poprawić. A jeśli to dwa różne domy nawet w tym samym bliźniaku to ciężko porównywać i różnice zawsze bedą z takiego czy innego powodu, np ustawienie bliźniaka wg "stron świata", wentylacja, komin, operator, węgiel, instalacja, okna, drzwi, upodobania użytkowników itp.. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce palić z temp kotła na 50C można próbować oszukać odczyty. Dla czujników Recalart (NTC 2.2) wystarczy do czujników szeregowo dolutować rezystor 220ohm i mamy odczyt ok 9-10C niższy, czyli pokazuje 50C a w rzeczywistości jest ok 60C, tak zrobiłem by spaliny poniżej temp kotła przez dłuższy czas nie powodowały alarmów i wygaszania.

Tu jest odwrotnie i trzeba by pokazywał więcej niż w rzeczywistości, trzeba by ściągnąć charakterystykę czujników (ze trzy pomiary rezystancji dla różnych temp, np dla 20C,50C,60C) i dolutować odpowiedni rezystor w szeregu lub równolegle do czujnika zależnie na jakim elemencie zbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna pracowac na mininalnej 45C.

Jezeli sie wygasza to mozliwe ze prog (wygaszania) spalin jest ustawiony za wysoko. Mozna zmienic i nie bedzie sie wygaszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Techu nie wiem, w Recalart nie ma takiej opcji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu / Serwis / Prog wygaszania.

Pisze z tel wiec fotki nie dam, ale moge tam ustawic min. 20C. To obowiazuje tez/lub dla PIDa.

Pisze o Techu oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, najlepiej wykorzystać możliwości stera o ile takie są i nie rzeźbić z czujnikami bo to zawsze ryzyko zagotowania czy innych problemów jak coś źle przeskalowane, tu już trzeba świadomego operatora a nie takiego co zagląda dopiero jak zgasło ;) 

Jak się uda, daj znać czy nadal więcej pali na PIDzie z Techa.

BTW.  Mam porównanie spalania dla PID i dwóch sterowników: Recalart i SKZP-02 na tym samym domu, kotle, opale i zerowym odbiorze,  ilościowo wygląda tak samo (ok 3kg/doba) ale jednak jaśniej jest na SKZP bo niżej z mocą może zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączę się do tematu, przeczytałem ten wątek od początku i skorzystałem z rad kolegów dotyczący podłączenie sterownika ST -550 przez Wifi do internetu (emodul) i pięknie wszystko działa. Korzystałem też z porad serwisantów z Techa i jestem pozytywnie zaskoczony działaniem tego serwisu, zgłaszają się od razu i są bardzo uprzejmi. Co do problemu wygaszania, ja obszedłem to w ten sposób; w zakładce Menu serwis ustawiłem minimalną temp.kotła z 45 st. na 50 st.  i problem zniknął. CWU mam ustawione na 45 st. a temperatura na kotle nie spada poniżej 50 st. a kiedy brak jest poboru z  CWU to przebija do 60 st. Ogrzewam tylko bojler 200 l w trybie "letnim" i wszystko pięknie pracuje, spalam około 20 kg Retopala tygodniowo. Dziękuję wszystkim twórcą i kolegą z tego forum, gdyż bardzo wiele skorzystałem z porad stojąc przed wyborem kupna nowego kotła jak i później jego obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mój kuzyn mieszka w opolu i poprosiłem go żeby poszedł do siedziby recalart i spytał osobiście co dalej z platformom multifun ,jest biuro czynne i było dwóch panów i mówili że chwilowo działalność jest zawieszona ale od sierpnia czy września będzie wznowiona ,także jest nadzieja że wszystko wróci do normy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu rozmawiałem z Nimi i poinformowano mnie, że do końca lipca platforma powinna działać.

Niby też zerwali umowę z firmą, która do tej pory obsługiwała im tą platformę i teraz inna nowa ma się tym zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś wrzucić soft, który na stronie http://www.recalart.com/web.n4?go=286 jest przeznaczony do kotłów krzaczek ?

Ewentualnie są tu userzy krzaczków z multifun? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wgrałem go testowo.

Wizualnie wygląda jak wersja paź-2017 pod SAS-a i zgłasza się właśnie jako 17-10-17.

Palić jeszcze nie próbowałem, pewnie to  jest to samo tylko inna ikonka kotła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych funkcji nie zauważyłem a przeleciałem wszystkie opcje. Jak miałeś wersję SAS z paź-2017 to wygląda tak samo tylko inna ikonka kotła.

- W serwisowych moce kotła 10,14,18.25, i wyższe ale już nie pamiętam jakie i pewnie do tego dostrojone podawanie i nadmuch. Być może Krzaczek ma inne dmuchawy niż SAS więc może być inaczej z obrotami i hallotronem

- Czujnik żaru aktywny, ale bez palenia nie powiem czy działa i jak

- PID On/Off oraz wybór paliw tak jak w SAS z paź-2017

- histereza cz.wew + kalibracja cz.zew/wew ale to już było w wersji luty-2017 dla SAS

- poprzednio pomyłkowo podałem, zgłasza się jako 17.04.17 więc to może być mix wercji z lutego oraz października 2017 dla SAS albo może to być czysta wersja paź-2017 ale zgłaszająca się jako kwie-2017.

- nie ma obrotów dmuchawy i temp podajnika na głównym panelu tak jak było w którejś wersji testowej SAS od @RobikF

Ogólnie wydaje mi się że warto by sprawdzić bo wersja z lutego to ostatnia która u mnie działała w miarę dobrze a do tego dodatki z wersji październikowej (paliwo, ustawienia PID).

Ja sprawdzę to raczej w sezonie ale jeśli ktoś będzie szybszy to chętnie poczytam ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt do weekendu nie spróbuje,  to sprawdzę. Może poprawiony jest problem z przesypywaniem poniżej 30% mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie do krzaka w pid na węglu standardowym podaje przez 3sek. To by nie było źle gdyby nie to, że dmuchawa pracuje tylko na maxa.

Za to ładnie mocą próbował modulować. Gdyby nie ta prędkość dmuchawy ....

...może coś w tej wersji poprawili.

Wróciłem do sasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@marcin459

Ikonka jest inna jak użyjesz softu dla np. krzaczka. W softach dla sas:

-ver. z października 2017 - ma 3 typy węgla do wyboru, ale przy mocy  poniżej 30% zbyt dużo węgla podaje. 

-ver. z lutego 2017 - jest ok. Dla tej wersji pid standard nie działa dobrze. Jedynie turbo lub ręczny.

 

Czy macie dostęp do multifun przez net? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni soft ma podział na kaloryczność i uzależnioną od tego długość podawania opału w PIDzie.

W sumie chodzi to jako tako, chociaż potrafi program przywariować przy skrajnych korektach opału.

Zdalny dostęp z zewnątrz dalej jest nie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.