Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

@robinet  ... A symulowałeś  już może wywołanie takiego alarmu ? W czym rzecz.. Jak miałem ustawione 85 C temperaturę alarmu to ster najpierw puszczał pompkę z bojlera a jak było tego za dużo to poszło na instalację. A teraz co jest ? Robiłeś symulację. Bo jeśli tego nie robi to produkt zaczyna być niebezpieczny w użytkowaniu... :( . Bo sms i maila to mogę odpuścić sobie ale jak nie zbija temperatury z automatu to ... mogę powiedzieć że to od razu strzał w kolano. Przecież piec może wywalić w sufit :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione tak że jak piec przekroczy 75 to automatycznie włącza się pompka cwu i grzeje przez chwilę baniak i temperatura lekko sie obniża i nie dochodzi do sytuacji alarmowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod wasz temat.

Mam sterownik ST-450 z PID i piec SAS Multi,  z sterownikiem pokojowym z Techa  ST-280  bodajrze (pisze z pamięci)

Jest szansa żeby to ogarnać jak u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy dzwonił ktoś może do recalart w sprawie nie działającego wykresu zużycia paliwa ? u mnie zatrzymał sie na 5 marca i cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek188. Dzwonię po 2 3 razy dziennie. Nic z tego . Chyba totalnie olali temat.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w następnym sezonie grzewczym załatwiam Techa bo mi już się nie chce nawet na nich psioczyć ... :) Musze mieć produkt w pełni działający. Co prawda pracuję tylko na dwustanie więc będzie mi znaczniej łatwiej sią przesiąść w innym wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja mam ustawione tak że jak piec przekroczy 75 to automatycznie włącza się pompka cwu i grzeje przez chwilę baniak i temperatura lekko sie obniża i nie dochodzi do sytuacji alarmowych" Ktzysiek118 moze napisać gdzie to ustawić?

Szukałem tego i nie znalazłem u mnie jest ze gdy dobija do 85 włącza sie alarm i startują wszystkie pompki. Przy 75 nic sie nie dzieje. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja mam ustawione tak że jak piec przekroczy 75 to automatycznie włącza się pompka cwu i grzeje przez chwilę baniak i temperatura lekko sie obniża i nie dochodzi do sytuacji alarmowych" Ktzysiek118 moze napisać gdzie to ustawić?

Szukałem tego i nie znalazłem u mnie jest ze gdy dobija do 85 włącza sie alarm i startują wszystkie pompki. Przy 75 nic sie nie dzieje. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na zapytanie dotyczące braku odczytu zużycia opału i nie sygnalizowania alarmów:

"Zgłosiliśmy to do wykonawcy serwisu. Jest to firma zewnętrzna. Jak widać nie do końca poprawnie przeniosła serwis pod nowy adres i nową maszynę."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na zapytanie dotyczące braku odczytu zużycia opału i nie sygnalizowania alarmów:

"Zgłosiliśmy to do wykonawcy serwisu. Jest to firma zewnętrzna. Jak widać nie do końca poprawnie przeniosła serwis pod nowy adres i nową maszynę."

No cóż.... Jak widać takie podejście tej firmy do klientów...

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione w zakładce serwis potem kocioł temperatura minimalna 55 maksymalna 70 i dodadkowa temperatura nastawiona na 5 a krytyczna temperatura na 85 czyli jak piec osiągnie 70 plus te 5 dodatkowych do automatycznie włancza sie pompa cwu a do krytycznej temperatury ma jeszcze 10 stopni takżę nie zdąży nabrać bo go cwu wystudzi (to że włącza sie cwu po przekroczeniu zadanej to już jest zaprogramowane przez sterownik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy dzwonił ktoś może do recalart w sprawie nie działającego wykresu zużycia paliwa ? u mnie zatrzymał sie na 5 marca i cisza

Zgłaszałem przez platformę e-multifun.

 

Wam też dziś e-multifun nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem, chodzi, ale trzeba wchodzić z zaawansowanych jako niebezpieczna strona. Nie ważny certyfikat bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dzwoniłem do firmy recalart odnośnie działania platformy zero odzewu telefonu nikt nie odbiera i zadzwoniłem do firmy sas i konsultant powiedział mi że jest możliwość zmiany sterownika na tech z dostępem do internetu ,koszt takiego kompletnego sterownika 1150 zł ,ewentualnie jak by przyjechał serwisant i sam taki sterownik wymienił to koszt by wyniósł około 1500 ,1600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysiek118 napisał:

dzwoniłem do firmy recalart odnośnie działania platformy zero odzewu telefonu nikt nie odbiera i zadzwoniłem do firmy sas i konsultant powiedział mi że jest możliwość zmiany sterownika na tech z dostępem do internetu ,koszt takiego kompletnego sterownika 1150 zł ,ewentualnie jak by przyjechał serwisant i sam taki sterownik wymienił to koszt by wyniósł około 1500 ,1600 zł

Nawet się nie daj namówić na wymianę stera za darmochę, bo spalanie węgla wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku jak pamiętam, też chyba z miesiąc była nie czynna strona.

Po wiosennym przeglądzie kotła, w tym roku CO grzeję grzałką w II taryfie, więc nie przejmuję się tą niedogodnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kocioł chodzi na dwu stanie także spalanie nie powinno wzrosnąć ale te 1500 zł to rzeczywiście przesada ,proponuje każdemu kto ma kocioł ze sterownikiem recalart dzwonić do sasa i dopytywać o zdalny dostęp do nastawów kotła ,jak niecałe 2 lata temu kupowałem kocioł to reklama zdalnego sterowania była na pierwszym miejscu i też tym mnie tym skusiło do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.