Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie zalegali dostawcy i im wyłączyli. Teraz chłopaki poratowali się usługami szwagra syna z 4 klasy podstawówki i im wyklepał stronę w Wordzie (to nie żart, html jest wygenerowany wordem) i wyszło takie coś jak widać... niebieskie litery na żółtym tle.. czy oni myślą, że znajdą jakiegoś partnera w biznesie który ich potraktuje poważnie i kupi od nich 1000 sztuk sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po firmie , a zapowiadali się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zdalny dostęp w cenie podstawowej skusił mnie ponad 2 lata temu do zakupu kotła z tym sterownikiem.

Sam sterownik jak każdy inny, pracuję obecnie na dwustanie, bo PID ma kilka mankamentów.

Obecnie, ani zdalnego dostępu, ani aktualizacji. Jesteśmy w czarnej dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje dzwonić do firmy sas ,każdy użytkownik który posiada od nich piec jak co jakiś czas zadzwoni z zapytaniem co z dostepem do internetu ,chociaż niech poczują sie że zrobili ludzi w *** ,tak jak pewnie wiekszości głownym powodem zakupy była wszech obecna reklama strony recalary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pisać bezpośrednio do zarządu tej firmy:

ZARZĄD:

Mieczysław Sas
prezes zarządu
tel. +48 41 378 46 19 w. 7
[email protected]

Agnieszka Sas
wiceprezes zarządu
tel. +48 41 378 50 79
tel. +48 41 378 46 19 w. 7
[email protected]

Małgorzata Sas
wiceprezes zarządu
tel. +48 41 370 50 78
tel. +48 41 378 46 19 w. 7
[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Jak obejść automat daty i czasu w multifunie. W tej chwili mam wybór albo 22.22 albo 23.22 . Time mi się rozjechał. Nie mogę tego ręcznie zrobić. Sterowanie mam z Auratona. Sterownik odpiąłem z neta i mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem email w piątek do firmy sas  (Chciał bym sie zapytać co dalej bedzie z użytkownikami waszych kotłów którzy zaufali waszej firmie ,przy zakupie kotła na pierwszym miejscu była reklama zdalnego dostepu do internetu ,czy wystarczy na stronie swojej wystawić notatke że zerwaliśmy umowe z firmą recalart i nie odpowiadamy za nic ???co teraz z setkami użytkowników???jesteście państwo dużą firmą i myśle że nie powinniśćie państwo lekceważyć w ten sposób użytkowników tylko znaleść jakieś rozwiązanie ??? ) na razie nic nie odpisali i szczerze wątpię czy odpiszą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, żeby SAS poszedł w "koszty". Sprzedali produkt, kocioł pracuje, a zdalny dostęp...

Pewnie powiedzą że jak kupisz Techa, to Oni moga go wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gdybania....

Rękojmi jest 2 lata, więc większość kotłów z multifun już ten okres ma za sobą. Teraz jedynie można założyć nowy wątek na forum ( defacto bardzo poczytnym), co może w jakimś stopniu odbić się na sprzedaży. Jeżeli firma dba o dobre imię, powinna " krzykaczom" zaproponować rozwiązanie. Ci opiszą pozytywnie podejście firmy, a to za pewnością zaprocentuje... 

@krzysiek118 jak przez dwa tygodnie nie odpiszą daj znać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać że sterownik jest niedopracowany, może używać takiego argumentu. Teraz gdy firmy już nie ma to również nie będzie aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz porównajcie, kocioł do wczoraj  do 22:00 pracował w turbo, a po  22:00 już w standardzie.  ->wykresy.

https://esterownik.pl/device/12852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o PID Standard?

Jeżeli tak to jak masz datowany ten soft. Mnie zawsze sie rozjeźdźał o kilkadziesiąt stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Animus napisał:

Teraz porównajcie, kocioł do wczoraj  do 22:00 pracował w turbo, a po  22:00 już w standardzie.  ->wykresy.

https://esterownik.pl/device/12852

Animus, możesz coś napisać na temat tego eCoal? Masz dwa sterowniki, Multifun i eCoal? eCoal jest oddzielnym modułem z własnymi czujnikami? Jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus

urządzenie nie podłączone. 

 

Ps. U mnie jak cwu się nie włączy to bardzo ładnie ogarnia to pid standard. 15.06.2016 to ostatni soft, kiedy pid  standard pracuje dobrze i jest dostępny pid turbo. Pid standard ma widełki pracy 15°C. Na okresy kiedy temp. jest powyżej +10°C używam pid turbo albo dwustanu, bo przy takich temperaturach stała praca nawet z najniższa mocą powoduje odstawienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rymol napisał:

Animus, możesz coś napisać na temat tego eCoal? Masz dwa sterowniki, Multifun i eCoal? eCoal jest oddzielnym modułem z własnymi czujnikami? Jak to działa?

Możecie mi przypomnieć jaka była opłata co miesiąc jakoś kiedyś przeliczyłem za Multifuna chyba 10 zł X 12 miesięcy = 120 zł x 10 lat = 1200 zł.

Więc kupiłem drugi sterownik, z czujnikami bez opłat utrzymaniowych z podglądem na smartphona.

2HZpqkjTSfheSaxbyUDjT2JPYPdQ40HC0rRQpXIH

CfYKRyiWTWxJlC1RYLVvmZTKNrGyWd6N_cyMZyig

NlWohIjI9g2M8I642f_J2FPoRupPi38R63fdmX7D

wlEayzCUWjmXP56iqiovH-Mjt4Wbpga894aWnkXt



Ecoal jest oddzielnym sterem z czujnikami, podgląd i sterowanie ze smartphona, ma też połączenie radiowe z czujkami bezprzewodowymi, które mam zainstalowane w innych pomieszczeniach.

https://esterownik.pl/device/12852 ->  pokoje -> górny prawy róg strzałeczka na niebieskim a pokarze się wykres.

2418ff8e4efc9950de3641885fac

Kupujesz taki zestaw z czujnikami.

Dodatkowo kup to i zapakuj do środka tej skrzynki.

modul-radiowy-do-sterownikow-od-nowszej-

I czujki, które wieszasz gdzie chcesz  

7d4e420d0fc1.jpg

Drugi dzień pracuje Multifun w standardzie bez odstawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz w kotle i instalacji pomontowane po dwa czujniki? Jedne z multifuna fabrycznie a drugie z bruli dodawałes sam, czy tak?, pracą kotła steruję multifun a bruli tylko zczytuje parametry żeby był podgląd na wykres? Czy jak to zmontowales?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba stery montowane nie fabrycznie, fabryczny był Tech, montaż z dwoma czujnikami, tylko samo spalanie prowadzi Multifun, Ecoal  monitoruje i steruje pompami itd..

To ma jeszcze  zaletę, jakby któryś ster złapał awarię, to drugi przez pewien czas sam pociągnie ogrzewanie.

Ty możesz kupić Bruli-ego, ma wszystko oprócz PID-a.

Do niego można też dokupić głowice na grzejniki sterowane radiowo,

b9d5b88139c9.jpg

albo zestaw podłogowy  

3e6ec23b4dda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to warte tyle pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 13:39, Animus napisał:

To ma jeszcze  zaletę, jakby któryś ster złapał awarię, to drugi przez pewien czas sam pociągnie ogrzewanie

O tym myślę, zastanawiam się nad skzp, bruli, spp v2.

@Animus zanim kupiłeś bruli brałeś, któryś z powyższych pod uwagę?

Jeżeli się mylę to proszę poprawić; skzp chyba najlepiej prowadzi proces spalania w pid, tylko słabo wypada kątem netu (darmowego?); sppv2 ponoć równie dobrze moduluje, ma też fajnie ogarnięty net, ale tu też nie wiem czy full dostęp jest darmowy, bruli najmocnejszy od strony netu, ale moduluje słabiej niż powyższe dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.