Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że takie odpowiedzi " informatycy na tym pracują" i "nie wiemy kiedy ruszy, ale pracujemy cały czas w pocie czoła" będą jeszcze pojawiały się kilkanaście razy :( . Po prostu daliśmy się nabić w butelkę / co prawda nieświadomie/ , bo zarówno producenci pieców jak i Recalart nic z tego sobie nie robią. I to jest najsmutniejsze w tej materii. :( . Wiec pozostaje tylko codziennie w celach kontrolnych i to 3 razy dziennie odwiedzać nasze kotłownie.

PS. A może się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w sterowniku (bądź na routerze) jaki adres IP został przydzielony MultiFun'owi i zwyczajnie ten adres wpisz w pasku adresu przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu na sterowniku zaawansowane --> ethernet---> informacje   jakoś tak tam masz wpisane ip, maska, brama itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtys888 używam wersji z 06.2016, bo na niej w całym zakresie mocy  dobrze działa od turbo. Zarazem to ostatnia wersja, w której poprawnie działa pod standard.

Jedynie krzywa pogodówki jest uwalona dla temp. powyżej 25,4° lub 25,6°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś przekierować porty na routerze tak żeby sterownik był dostępny z zewnątrz?
Jak masz stały adres ip od dostawcy internetu to w dhcp ustawiasz na sztywno ip dla sterowniki i w przkierowaniach portu ustawiasz żeby konkretny port odpowiadał za ip sterownika.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy jestem, jak wygląda opcja  INTERNET - moduł dodatkowy, ich nowego sterownika.

Jeżeli coś kupuję i płacę, to mi sie należy jak psu micha.

Ich tłumaczenie, że to wina firmy zewnętrznej mnie nie przekonuje. Można to nazwać różnie, ale Recalart to dla mnie grupa nieodpowiedzialnych dzieciaków, nie potrafiących nic zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ci co mają SAsa powinni się razem złączyć wynająć prawnika i złożyć pozew do sądu. Prawnik to koszt koło 4 tys zł. Jak będzie 10 osób to 400 zł na każdego. Temat jest spokojnie do wygrania do 2-3 latach. Oczywiście do sądu podajecie SAS bo od nich kupowaliście sterownik / chyba/ . Na miejscu właściciela SAS po takim pozwie zbiorowym dałby za darmo sterowniki TECHA, bo na rozprawie sądowej wyjdzie smrodu co niemiara. :) . Ja tak zrobię w tym miesiącu z Tekla. Ale sam składam pozew. Zobaczymy jak wyjdzie. NA tą chwile Tekla mi odpowiedziała że może mi sterownik po kosztach sprzedać z innej firmy z działającym internetem. Koszt 800 zł .  Powiedziałem ze nie jestem tym zainteresowany bo oczekuje zamiany 1 do 1 . A te wszystkie urządzenia ode  mnie z powrotem "gratis " dostana. Zaznaczyłem że piec ze sterownikiem kupowałem od nich tylko dlatego że było z pełnym sterowaniem. Jest prawo że jako działająca firma powinna utrzymać serwis gwarancyjny i pogwarancyjny do lat 10. Na pewno będzie prawnik  potrzebny żeby zredagować takie pismo.. Reszta zależy od Was. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.